• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo kako se parkira podrivac... salim se, to je bilo samo iz fore, he, he...

17072012500.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos jedna stvarcica iz garaze.. :icon_smile:















trenutno su na zadnja dva radna tijela drugi spicevi. siri i vise smotani. ovakav kao sa slike nije isao dublje od 40-50 cm. sada ide koliko se poluge mogu spustiti.

ima nekih nedostataka, nije savrsen, ali mislim da ce napraviti posao.
slijedi jos malo testiranja, otklanjanja eventualnih nedostataka pa ce na farbanje.

kompletna visina radnih tijela sa spicem je 115cm. visina nosaca je 30cm, dakle od poda do nosaca radnog tijela je cca 85cm.

najveci problem je sto nemoze mf dosta visoko dici poluge, prvo radno tijelo je nisko, ali smisljeno je rjesenje i za to.

kroz koji dan bi trebala biti i neka snimka iz rada..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Svidja mi se sto imas volje radit sam. Kod ovoga je sve ok jedino ti je kut ulaska nozeva u zemlju potpuno pogresan; zbog toga se nije dao duboko i zbog toga ce ga traktor teze vuci...i bit ce slabija obrada...promijeni kut, puuno, previse je okomit na tlo
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
istina, malo djeluje tezak za raditi s njim... a i po meni malo su ti siroko radna tijela... moj kolega na toj sirini okvira ima 5 radnih tijela i tera to sa deutzom od 100 konja! sad je dodo jos 2 u napravio nosac za tanjuracu i jos i nju vuce odmah iza podrivaca, ali sada sa deutzom od 165 konja!

nevidi se bas na ovoj mojoj slici, ali ja sam napravio podrivac od nosaca pluga i moj kut je daaaaleko manji naspram tvoga i ja ga uteram oko 50 cm, ali cim krenem, podvuce podrivac u zemlju u sekundi, ali i traktor to osijeti... proljetos kad sam radio 10 godina staru livadu s njim, zaustavio mi je traktor nekoliko puta, s tim da ja imam jos i preko 30 cm siroke "lastavice" na nekih 15-20 cm od pocetka radnog tijela i to jako utjece na obradu! :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na netu se da naci razlicitih podrivaca. i sa okomitijim tijelima od mojih, i sa polegnutijim. tijela su napravljena po podrivacu koji se vidi na 4. slici.
ni sam nisam sasvim zadovoljan sa kutom radnih tijela ali tako je ispalo.
ima prostora za modifikacije nagiba tijela, ali sa ovim nozevima ide na zeljenu dubinu bez greske tako da ce vjerojatno sve tako i ostat.

sto se tice 5 radnih tijela i 100ks, to je vjerojatno batuje podrivac. ili srpska kopija istog. on radi mozda na 50cm dubine?
tijela su postavljena na 80cm jedno od drugoga. znam za pravilo kolika dubina toliki razmak izmedju tijela ali to bi mi bilo preusko za 3 radna tijela.
a ponavljam, radna dubina moze ici preko 70cm, uz uvijet da traktor moze toliko vuci i da rama izdrzi.

jedna kratka snimka sa probe na pasnjaku - baterija mi se ispraznila pa se snimanje prekinulo..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=AYJvSjl4yRY[/YT]
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
Koliko su ti debeli nosači radnih tjela, koje šarafe si stavljao ( one što drže radna tjela ) ? I sam bi radio nešta slično pa nebi da pukne na prvom metru pa da idem prazan kući
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nosaci su od plocevine 2cm, glavni saraf je 24mm, sigurnosni 16mm za sada.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
hvala. htio sam raditi nosače od 1 cm ali izgledalo mi je tanko. ma biče to dobro osim ako ne naletiš na panj ili kamen u dubinama
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zavisi na koju radnu dubinu ides. meni se ovih 2cm cinilo puno na pocetku, ali bolje predimenzionirati stvar posto se sve napamet radi.
ako se i naleti na nesto, promijeni se sigurnosni saraf i vozi dalje.. :icon_e_wink:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
pa normalno da je bolje napraviti jače pogotovo šasiju a šaraf se najlakše promjeni. mislio sam za prvu ruku ići barem oko 50 duboko sa dva komada ako bi zeko to mogao vući
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
zavisi na koju radnu dubinu ides. meni se ovih 2cm cinilo puno na pocetku, ali bolje predimenzionirati stvar posto se sve napamet radi.
ako se i naleti na nesto, promijeni se sigurnosni saraf i vozi dalje.. :icon_e_wink:
Dok je MF najbolje krenuo kraj snimka..:(think): :(party):

Bude nekaj s ovoga podrivača,još malo rada oko njega i pravi stroj bude..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Gdje nabavljate tu debelu pločevinu, a da ne treba kupiti cijelu tablu oa 1x2 m?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
dobro izgleda u radu, malo je grebo u pocetku, ali ide, a i po skripanju rame se cuje da je veliki otpor!
samo da napomenem da moj kolega ima podrivac rucni rad, sve je sam slago, malo je robusniji od tvoga! ali ovaj tvoj je ok za taj traktor!
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kakav podrivač bi mogao vuči sa fendtom 308 na nekoj dubini od 60-70cm? koliko radnih tijela? traktor je 86ks i ima sa pomoćnom šasijom za utovarivac oko 4500kila
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Imas na njuskalu olta s dva tijela i nosacem u sredini, tako da mozes kombinirati i danas sutra nabaviti trece.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
a nije onda bolje odmah uzeti sa tri radna tijela pa ako bi negdje bilo previše jednog maknem?
Koliko okvirno treba snage po radnom tijelu za dubinu od 60cm i koja težina traktora?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gle, kolega je z Zetorom 7340 jedva vukel jedno radno tijelo na 60 cm dubine, znači traktor stane i kopa do kmalo ne podigneš.
Ja sam danas uzel od načeg člana AntonioJD ramu iz koje budemo pravili podrivač i 99% da bude s jednim radnim tjelom i da može u dubinu 70 cm, a vukli ga budemo s traktorima 80-90 ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh