• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitaj radije koliko sunčanih mjeseci treba proći...
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Foler, za 2 tjedna da nema kiše i da je sunčano možeš radit bez problema bolje i po malo mokrijem nego da uopće ne napraviš normalno ne baš da voda stoji jer onda traktor propada .

Rođaku sam podrival njivu koja nije baš bila najidealnije suha(takvo ljeto) komadi zemlje su se lijepo trgali on ju je poslije malo sa tanjuračom poravnal i izoral . rekao je da se nikad nije lijepše oralo ,a orao je sa zetorom 2511 i plugom 10 cola.
imam i slike ali nemogu stavit jer nešto nevalja sa dimenzijom a neda mi se po tome kasno prtljat mada sam prije sa istog moba slikao i sve je bilo ok .
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Da...no.moram pricekat da sused pokupi kuruzu s dvije njive pa onda....glupo mi sad napravit 70% pa onda opet zvat uslugu zbog 1ha...bum vidil...al sad dolazi lijepo vrijeme za to...podrivac, korov fino ide i ceka ga total pa sadnja krajem 9 mjeseca...na njivama koje ne sadim funo pobacam raoulu i veselju nema kraja.
Stavil bum i slike kak se podriva
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Pozdrav zanima me jel ima tko iskustva s podrivanjem kukuruzista u jesen te dali se mora tarupirat ili tanjurat zbog gusenja na radna tjela,Radi se o podrivacu sa slike.klirens je 95 razmaci izmedju tjela 75 v forma.
a63a940dde3669735d641a092ebb9f29.jpg


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam podrival kukuruzište prošle godine ali sam ga prije malčiral i išlo je dobro.

Kod rođaka sam probal isto podrivat on nije malčiral i nabijalo se svako malo i odustali smo.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Znaci bolje ne pokusavati posto masa nije zaljepljena u jesen bez malcera

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Mislite da bi to rijesilo problem posto kratku tanuracu imam a malcer mi se bas i ne kupuje ak nemoram posto od 3 metra dobar i nisu bas jeftini

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Izgleda dobro koliko je teska kratka tanjuraca?Jel to rolmako?Kak ste zadovoljni s njom?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Pozdrav zanima me jel ima tko iskustva s podrivanjem kukuruzista u jesen te dali se mora tarupirat ili tanjurat zbog gusenja na radna tjela,Radi se o podrivacu sa slike.klirens je 95 razmaci izmedju tjela 75 v forma.
a63a940dde3669735d641a092ebb9f29.jpg


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Sviđa mi se podrivać. Koliko duboko max. može s tom tanjuraćom i koliko KS onda treba. Može li se tanjuraća odvojiti?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Je, rolmako je. Oko 2300kg je teska. Za sad prezadovoljni. Tanjurao sam od suncokreta, kukuruza i sad strnjake svagdje radi odlican posao.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Sviđa mi se podrivać. Koliko duboko max. može s tom tanjuraćom i koliko KS onda treba. Može li se tanjuraća odvojiti?
Deklarirana dubina je 60 pa posto je do grede 95 to je realno.Tanjuraca se podize dovoljno visoko.Pokusao sam radit plitko al tad tanjuraca u najnizoj tocki nedira tlo tak da nemoze radit na maloj dubini i da moze se skinut a i podic da radi samo valjak te su radna tjela pomakiva po gredi.Za vuc svih 5 tijela bi bilo dovoljno 200 ks ja sam vukao 3 na 55 dubine i to u preoranom 35 cm duboko i to jedva.Uopce nije igracka zbog tolikog klirensa

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Ako je toliko teska onda je to pravi stroj.Ni sam nisam vjerovao kak to pripremi zemljiste brzo i dobro dok nisam probao.
Je, rolmako je. Oko 2300kg je teska. Za sad prezadovoljni. Tanjurao sam od suncokreta, kukuruza i sad strnjake svagdje radi odlican posao.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Strasno je masivna, tezak valjak, a i dugacka je tako da traktoru nije lako nosit.
Jel i podrivac poljski? Dobro izgleda, meni bi s 5 bio taman ako ne i previse. Jesi negdje kod nas uzeo ili si uvezo?
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Podrivac je poljski dovezo sam ga iz Poljske,kupljen kod proizvodjaca.
Moja kratka tanjuraca je 1300 kg puno laksa od tvoje ali ja sam gledo da ima hidrolift da nakacim sijacicu iza.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ovaj moj je rađen po narudzbi a to rade samo male firme tamo,mene je doso 3000 eura ovakav na slici, Moze sa radnim tjelima michel tj zakrivljenim onda je npr 1500 eur vise pa moze suspenzija putem opruge to je jos 1000 eur uglavnom cijena zavisi od zeljene opreme.Jedna od firmi koja to tamo najmasivnije radi se zove Staltech.njihov podrivac sa 6 zuba od tri metra i duplim jezevima npr 25000 zlota
https://www.youtube.com/watch?v=3r8ffIvi2ow

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Uradak mog kolege-





Sad mi je propalo uslužno podrivanje kod njega... :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hahaha, misliš? Ma to ti je velika škrtica, kaj bi on meni svake dvije godine dal 500 kuna, kad si može to napraviti i sam!
Ovo čak i i dosta dobro radi, samo da je traktor zericu veći...
 

Najnoviji postovi

Na vrh