• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Draško- ti najbolje znaš što treba, ali ja se ne bih usudio. Za prvu silu možeš i po vodi izorati, ili potegnuti plugom brazdu da voda ode.
Ja samo podrivao jednu parcelu za probu poslije kukuruza, bilo je već vlažno, i tu se strašno teško oralo, teže nego ikad, za razliku od drugih parcela koje sam napravio u dobrim uvijetima. Jesenas posudim podrivač ujaku, radio je po mokrom, i on je jedva izora poslije toga.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja bi ostavio jedno tijelo i dvije-tri trake od kanala do mjesta gdje je voda i vjerujem da bi se to dobro ocijedilo, a onda pravo podrivanje kada budu uvjeti za to.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Pa i planiram napraviti samo par traka tek toliko da se ocjedi.
Planiram na proljeće posijati kukuruz, pa najesen neko žito (tritikale ili zob), tako da mogu iduću godinu kad se skine žito normalno podrivati.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
podrivanje prošle godine sa zetorom 4340 i karasov podrivač sa 2 radna tijela .
 

Prilozi

  • DSC_0335.jpg
    DSC_0335.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 209
  • DSC_0336.jpg
    DSC_0336.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 216
  • DSC_0338.jpg
    DSC_0338.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 209
  • DSC_0337.jpg
    DSC_0337.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 204

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Ide to sasvim dobro izgleda.
Koja je dubina podrivanja?
U kojoj brzini ides zetorom?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Najviše radim 3 sporom (zetor ima spore bočne reduktore 25kmh i 30 Cola zadnje kotače) motoru nije pretjerano teško a i podrivanje se nesmije radit velikom brzinom jer se jače troše radna tijela. Radil sam i 4sporom ali to je onda prebrzo a i onda motor jako osjeti idealno bi bilo između 3 i 4 brzine.
Dubina je preko pola metra ustvari kolko ide podrivač u zemlju tolko i radim hidaulik je spušten do kraja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Zakaj ne koristi regulaciju otpora vuče? Čim je preveliki otpor, hidraulika bi se automatski malo podigla. Zetori to imaju, ili ovaj model možda nema?.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aj Ivane, kaj ne znaš caku? :icon_weed:
Taj je filmić postavljen na fejsu - malo muškog kurčenja je samo u pitanju-
.
Muž mi je muško - a ja rekla, ajd ga podigni na zadnje malo.....

Inače sa maksimalnom dubinom ne može raditi od prve - prvo ide na nekih četerdeset, a u drugom prohodu maksimalno.

To je zetor 73 - je da ima prednju vuču, ali za ovakvih osam radnih tijela treba veća snaga.
Inače se radna tijela mogu regulirati po želji - skinuti i posložiti po volji, ali meni za plastenik bolje ovako da se radi sa svih osam - ide sporije ali jako duboko i ne treba orati - prođe se sa roto poslije i ide sadnja.

Hoćeš kupiti? :(nerd):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
A u tom je fora. :icon_pidu:

Mislim da je to, za plastenik, jedan od vrednijih, ako ne i najvredniji traktorski priključak.

Pitaš jel hoću kupiti, a pozabila si da već imam nekaj let mirovinskog staža. :D:
Možda bu to pročital netko kome treba. Sigurno mu nebu žažalil ako ga kupi.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kolika je max dubina sa karasovim podrivacem?
Je li bolje ako bi podrivac imao paralelno 3 radna tijela kao karasov ili ako je naprijed jedno a iza dva kao neki drugi, gledajuci na neko moguce stopanje ostataka/slame i slicno?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Najviše radim 3 sporom (zetor ima spore bočne reduktore 25kmh i 30 Cola zadnje kotače) motoru nije pretjerano teško a i podrivanje se nesmije radit velikom brzinom jer se jače troše radna tijela. Radil sam i 4sporom ali to je onda prebrzo a i onda motor jako osjeti idealno bi bilo između 3 i 4 brzine.
Dubina je preko pola metra ustvari kolko ide podrivač u zemlju tolko i radim hidaulik je spušten do kraja.

Ako sad radiš podrivanje prvi put, sljedeći pit će biti lakše. Ja sam ga ispočetka sa 80ks vukao 3. sporom, onda sam se malo ispraksirao pa je išlo 4., a sad na zemljama koje su jednom podrivane ide i prvom brzom, kod mene su brzine brže nego kpd tebe. Radio sam i sa 6211, isti ko 4340, motor ne čuje podrivač, ali nema 4WD, i iza su 12.4. gume pa se jednostavno zakopa ako je podrivač pušten do kraja.

type-r visina do rame mu je 80, ja ga puštam da se rama vuće po zemlji, jer nema efekta ako se radi na manje od pola metra.Vjerojatno je bolje da ima piramida ramu, ali ako ga spustiš do kraja, opet će se štopati. Malčer i podrivač su nerazdruživi, ja i strnjake proletim prije podrivanja jer hoće gurati slamu.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Gogo ovdje kod mene je zemlja ok za oranje i sl. ali podrivač prvi put nije htio u zemlju dublje od 40 ako i tolko možeš ga štelati kako god hoćeš struže ko da ga po betonu vučeš koji je ispod zemlje tata i ja smo stajali na njemu dok je cura vozila zekana i štelali podrivač čak smo mislili da stroj ne valja ali je na nekim dijelovima išao do kraja pa smo došli do zaključka da je ipak problem u zemlji.
Onda smo to tako ispisali i ostavili nakon par kiša je išao do kraja ko na slici i onda ga je traktor normalno poprilično osjetil.

mislim da sa brzinom podrivanja netreba pretjerivat jer taj stroj nevoli brzinu isto ko i malčer i mislim isto da podrivač bez malčera baš nevolli radit može ali?.

type r ovaj karasov tronožni podrivač ima razmak tijela 800mm isto ko dvonožni ko i moj tako da mislim da je to ok stroj i da to nema veze sa štopanjem . štopa se jedino kad je do kraja u zemlji pa se buseni , korenje i sl. nabiju ispod okvira ali to se događa i da ima jedno radno tijelo .
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Msm da bi taj karasov zadovoljio moje potrebe za podrivanjem, jedino da je iza jos neki jez valjak napravit to bi bilo to. Msm da za te ili priblizne novce nesto bolje ne mogu dobiti..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Malac lijepo vuče, taj je ko tvoj?
Samo su tijela loše postavljena, ova dva prednja bi morala ići bliže sredini podrivača da bolje obrade.
Ovo je svakako puno brže i bolje od oranja, prikladno po meni za svaki teren, samo gdje nema previše žetvenih ostataka...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Malo je jači od mojeg, za 17 KS. No, nije bitno teži, ne više od 100 kg.
Traktor je do kraja sužen (136 cm). Dakle "podrivač" je vjerojatno oko 115-120 cm.
Kak i sam veliš, položaj prednjih radnih tijela je promašen. Trebalo ih je staviti odmah uz uzdužne grede.
Iznenađuje me brzina kojom radi. Ima li tu dubine 40 cm?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mislim da ima 30-40cm dubine, dosta za takvu operaciju...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Upustio bi se u izradu podrivaca s jednim tijelom do dubine 70cm...Gdje bih mogao kupiti gotove ploce s rupama za klinove (toplink i poluge traktora)? Tj, ima li gdje kupiti komponente za izradu traktorskih prikljucaka?
Lako ispiliti profile s fleksericom i zavariti ali ove ploce za klinove su mi problem. Noz podrivaca bi dao izrezati na cnc-u.

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh