• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta
K

kikoporto5820

Guest
našo sam podrivač Mušić Mengeš neki slovenski sa dva radna tijela pa me sada zanima jel ga netko ima i kako je zadovoljan snjime
 
P

pf-steyr

Guest
Nikad cuo za takvog...
Ja sam kupio novi sa 3 tijela mislim da me ispao blizu 15.000kn pa onda neznam koliko kosta taj tvoj...
 
G

geto

Guest
Pozdrav ja sam novi na forumu
Trenutno razmišljam o kupnji podrivača pa imam par pitanja. Podrivac mi treba za obradu vinograda, nista veliko samo za osobne potrebe iman 3 reda loze. Posjedujem Traktor IMT 539, to je 39 konja pa me zanima dali je to dovoljno za vucu podrivaca i koji model bi odgovarao za tu snagu. Trtaktor sam naslijedio i nemam namjeru kupovat jači, a i nisam poljoprivrednik nego mi je to samo za obradu tla u vinogradu. Možda imate neku drugu soluciju umjesto podrivaca?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Rad sa podrivačem nije šala. Vrlo je važna operacija kod svih. Samo je svima mrsko podrivati. Na predavanju na sajmu voćarstva je jedan predavač rekao da na cijeloj županiji nisu mogli naći pravi kvalitetni podrivač. Važna operacija, a sad...
 
S

SALEHR

Guest
Pozdrav !

Imam traktor od 50 KS pa me zanima jel bi tih 50 KS bilo dovoljno za vuci kakav podrivač?

Gledao sam u trgovini podrivač sa jednim radnim tijelom pa ako ko ima iskustva nek napiše.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ovo na 1. slici Gaspardo kultivator za kukuruz???

Zakon je baš!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel ovo na 1. slici Gaspardo kultivator za kukuruz???

Zakon je baš!
pa i naljepnica GASPARDO je gore :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":33xxrdxs]Jel ovo na 1. slici Gaspardo kultivator za kukuruz???

Zakon je baš!
pa i naljepnica GASPARDO je gore :blackeye[/quote:33xxrdxs]

Ma takav sličan je kultivator za soju čini mi se il za tak nekaj pa zato pitam!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Prava je to stvar ;)
ja imam IMT-ejev 5reda...

očeš reći 4 reda :D :D :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
5 redni je ali sa svake strane na kraju grabi samo pola reda..
ma znaš i sam ;)
 
B

Bobo

Guest
5 redni sigurno nije!

Naravno, ako pricamo o original IMT kultivatoru.

Imas cetveroredni kultivator i tocka ;)

I ova tema je osla u OFF TOPIC... e, pa stvarno...
 
Z

zrine892

Guest
evo podrivač za malu djecu koja to nisu vidjeli...podrivač je odlicna stvar...skuzio sam da je neko rekao da smo lijeni da to radimo...a istina je...za to treba siguran traktor,jer je to veliko opterećenje....evo jedan podrivac od mog kolege....to je hrvatski proizvod...jel da kupujemo hrvatsko...kvaliteta :) mislim da je zjocko od njih kupio prednji utovarivac...radna dubina mu je od 35-55...stroj odlicno radi...odlicno zemlju podiže...valjak sabije...poravna....to dobro dojde za repu :) on to podriva sa ursusom od 120 ks...i ima on sta to vuči pogotovo u nasoj " laganoj zemlji" nagovara me da probam rusem...rekao sam ne hvala i da zelim da imam citavog traktora :)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

( bobo ako pisem gluposti opomeni me )
 
J

jokapz

Guest
imam jedno pitanje.. ja imam podorivać 5 radnih tjela naprijed 3 odozada dva mislim da ste ga svi vidjeli i ja kad podorivam s njim on toliko optereti traktor da nema šanse da proklizi... kad smo sadili šljive platio sam čovjeku da mi dode to podorat. on je došo sa JD 4755 i Cretovim podorivaćem 5 radni tjela na razmak od 3 m naprijed dosta daleko od traktora 2 tijela a još dalje 3 tijela kad ga vidiš misliš da je stroj al on njega nije mogo vući ni upola koliko treba jedva ga je vuko oko 40 cm... on stane i 6 točkova grebe ko na ledu. po meni podorivać mora opteretit traktor baš sam gledo onaj od zjocka podorivać super je sam neznam zašt je naprijed stavio jednu "nogu" a odzada dvije po meni ja bi obrnuto al vidim da ima super patente i školu za to vjerovatno ima neki razlog...... tako i ovaj podorivać za ursusom naprijed 2 a odzada 3....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Misliš na ovog mojeg? :

Obrisan neispravan link.

Stavio sam naprijed jer mi je tako odgovarao raspored. On jako dobro ide u zemlju (kad ga pustiš, u rasponu od 2 m je na max dubini) i na 70 cm dubine ga vučem u prvoj brzini 4x4 sa Rusom 820 od 81 ks. Ove jeseni sam najveću parcelu koju imamo podrivao kraj puta gdje sam se okretao kod oranja pa je bilo jako tvrdo i plugovi mi nisu išli unutra. Nakon 2 prolaska podrivačem do grede (70 cm) razbio sam svu tu sabijenu strukturu te nakon toga poorao taj dio na 35 cm i to ko od šale.
Sad ga prodajem jer nemam posla za njega al eto još se nije našao pravi kupac koji zna prepoznati dobar jeftin i robustan stroj... :( :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh