• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon firewood processor-a , traktor ili zaseban motor ?

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Znam da se moze napraviti, ali bolje bi bilo sa nekog drugoog motroa ugraditi mozda uz male prepravke. To je samo jos jedan argument protiv projekat ugradnje motora, ali kakav sam tvrdoglav ni to nece biti dovoljno da me sprijeci da se upustim u tu avanturu.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A Lombardini ili neki Kinez dizel s zračnim hlađenjem? Preslabi su? Ili ne ulaze u proračun :)
Manje troše of Golfa s 400 000 km
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ak se ide na rješenje zasebnog motora za pogon mislim da nema jednostavnijeg, i efektivnijeg rješenja od nekog starijeg deutz motora.
ovako nešto s time da je ovaj premočan http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/torpedo-deutz-motor-oglas-9440146

edit http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/dutz-diesel-motor-oglas-7407511 evo jednog 1 cilindraša
i jednog primjerenijeg 2-cilindraša http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/motor-deutz-2-cilindra-f2l511-oglas-8396365 /edit

Manju potrošnju postigao bi eventualno neki noviji TDI motor s isprogramiranom elektronikom za jedan režim rada...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ovaj dvoklipac je extra, samo cijna 850 EURA, pa dok se to ugradi izadje preko 1000, a trenutno nemam toliko posla da bi ta investicija bila opravdana, ali ne smijem nista reci ko zna, ideja postoji
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Meni se sviđa ideja sa motorom golfa, na kraju krajaeva, kakav je to Bosanac bez golfa na dvoru.:(rofl):
Trebalo bi kak je @Savo primjetio, riješiti problem regulatora. Siguran sam da svi Vw industrijski(velika večina viličara) motori imaju riješen regulator, stoga ako netko zna kakav sistem ima nek iznese. Sjećam se , bilo je davno, da je VW LT sa korpom imao sistem sa vakumskim regulatorom, odnosno preko tempomata(to je bio onaj stari LT sa 1.5xgolfov motor ), malo sam proguglao te bi to bilo nešto slično ovome:
http://www.conrad.com/ce/en/product/851329/
Još dajem prednost golfu jer motor konstrukcijski guta sve i svašta.
27ziw03.jpg

Bilo bi ga dobro stavit na nekih 2000o/min jer u tom području je motor najekonomičniji i sposoban se najbrže oduprijeti promjenama opterećenja.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
e sad kolika bi bila potrosnja motora od golfa 1.6d, na 2000 okr/min sa optrecenjima do max 10KW
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Najveći moment je na 2000rpm. Motor treba vrtiti bar 10...20% brže da bi mu se ostavilo rezerve dovoljno okretaja da može reagirati na povećani teret.

Potrošnja: nekakva srednja vrijednost između potrošnje bez tereta i 3 litre. Računaj s 1.5 do 2.5 litre po satu.
Zavisi koliko ga pričepite.

Priča bez regulatora teško bu išla.
Upravo probal na Fabiji s CRailom. Fiksni gas od 2500rpm u leru pada na 1500 u 5.brzini ili na 2000 rpm u 4. U jednoj i drugoj brzini auto po ravnici usporava.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo i ja sam malo prije napravio eksperiment , imam kamionić u kojem je ubačen opel motor 1.6d
Pošto nemam obrtomijera napravio sam nekih 2000 obrtaja onako od oka i išao 4 brzinom po ravnom , nakon pritiskanja kvačila obrtaji su se znatno povećali , toliko da je po meni priča bez regulatora isto nula bodova
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Najveći moment je na 2000rpm. Motor treba vrtiti bar 10...20% brže da bi mu se ostavilo rezerve dovoljno okretaja da može reagirati na povećani teret.

Potrošnja: nekakva srednja vrijednost između potrošnje bez tereta i 3 litre. Računaj s 1.5 do 2.5 litre po satu.
Zavisi koliko ga pričepite.

Priča bez regulatora teško bu išla.
Upravo probal na Fabiji s CRailom. Fiksni gas od 2500rpm u leru pada na 1500 u 5.brzini ili na 2000 rpm u 4. U jednoj i drugoj brzini auto po ravnici usporava.

fora ti je s tim autom a i drugima da je jedna mapa za ler gas a čim se takne papčica gasa auto radi prema drugoj mapi.
Recimo probaj u 2-oj ili 3-oj vozit se u leru, vidit ćeš kad dođe brdo auto si sam doda kolko mu treba da ne gubi okretaje. To se ne događa čim ti imaš nogu na papučici gasa.
Na isti način se može isprogramirat navodni ler gas na nekih 1700-1800 okretaja što je ivi še nego dosta...

btw 1.6d na 2000 rpm pod opterečenjem od 10kw je kao da se voziš 60kmh u 4-oj neke 4 litre....
po lerom bez opterećenja je malo manje od litre...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Zwer, pročitaj još jedanput taj post i nekoliko mojih postova od prije.
Test koji sam ja napravil (s autom u kojem sam se trenutno našel) se razlikuje od Savinog testa, ali rezultat koji se dobije je sličan. Isto se događalo s P306 HDI.
Dakle, nema razloga da motor i s boš-pumpom se ne ponaša tak (Savin Opel je sigurno s boš pumpom).
To kaj ti zoveš mapom za ler gas, jer regulator ler gasa. Prije sam napisal da automobilski (kamionski također) motori nemaju regulator snage, već samo dvorežimski regulator ler gasa i regulator maksimalne brzine. Na elektronički upravljanim motorima to čak i nije regulator maksimalne brzine vrtnje, već obični limiter brzine.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
a mozad bi se taj regulator ler gasa ako ga golf 2 ima moga iskoritisit za stabilizaciju , ako bi se dao podesiti bar na 1500 okretaja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bolje je ako je moguće onaj regulator za gornju granicu spustiti na 2000
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Bolje je ako je moguće onaj regulator za gornju granicu spustiti na 2000

pa zar ne treba da dodaje gas pri opterecenju, a ovaj bi ga sputavao,

Mislim da PS ima pravo.
Neznam da li se ler gas dići na 2500 izvana, ili treba mijenjati neku oprugu u regulatoru pumpe
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pa nebih ni ja neki lijevi motor zbog dijelova, lombardini dva klipa bi dobro dosao.A vladimirac mislim da bi bio prevelik
 
Na vrh