• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Za rastaviti traktor na pola, ja sam za pokojnog tasta složio "kolica", od jednog komada pločevine, te 4 kuglična ležaja za kotače. (Poslije je tast godinama, dok je kuhao rakiju, stavljao na ta kolica "polubačvu" i u nju kipao ostatak kuhanog materijala iz kupučeg kotla. Pogurnul z nogom s lakočom po betonu u stranu i bio zadovoljan...)
Inače ja sam taj vražji kuplung, capice naštelao s šublerom, na mjeru koju mi je rekao sada pok. kolega mehaničar iz radione. Sastavio i šaltalo se kao u putar, naravno, onaj tko to zna. Susjed preko ceste, dok bi posudio od tasta traktor, tada je to bio krš i lom za uha. Isti susjed je uspio na tastovom Torpedu, iliti zelenom Dajcu ne čuti da nije vrnul šalter i da se anlaser vrti z motorom. Tast je vozio prikolicu "z gitrami" punu do vrha i šaltal kao da ima sinhrone. Za to je bio odličan, a poderao je 2 nova traktora do generalki...
Bilo je to neko drugo vrijeme, definitivno, u odnosu na ovo sad. A i jesam se napopravljao tuđih gluposti 😥
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ni tvoje vodilce se same ne postave..
Ne, ali mi treba ni minuta da ih postavim i skinem.

Ja kolica nisam nikad slagal jer mi nisu tebala kad sam imal ručni viličar oduvijek.
A na terenu je bilo svakak, krokodilka gde je bilo ravno, flašencug ako si imal kam zakopčati ili dve fosne pa po cijevima...
Najmanji problem je visina, problem je kad on ode lijevo, desno.... onda igraju vodilice.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Ček malo! :unsure:
Vidjeli smo slike sa čamčića, a sad ispada da si došao raditi, "na sezonu" kao kuVar?:eek:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Vidi se da ste generacija koja je odrastala gledajući Mendu i Slavicu.
Nisam baš odrastao gledajući te filmove, ali pogledao sam neke, ali važno je gdje.
U mojem malom selu bio je tek poneki radio. Televizor je bio samo u "čitaoni". Bila je to jedna društvena prostorija u sklopu iste zgrade, u kojoj je bila područna škola za prva 4 razreda i učiteljski stan. Tu u čitaoni smo se natiskali svi, koje kakvi uzrasti, gledati TV na vrhu ormara, da ga svi vide.
S 10 godina smo se preselili u ovo moje sadašnje prebivalište, jer je otac tražio gradilište, bliže fabriki i radnomu mjestu...
Mendo i Slavica su jedna lijepa slikica iz mojeg "jako siromašnog djetinstva".
I baš ti hvala što si se sjetio toga vremena, koje naravno da nema veze niti poveznice s sportom 27 godišnje ČK stanovnice... 🥂
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
I ja se prisjećam gda je bil samo jedan televizor u selu i to u društvenom domu kamo smo ga navečer išli gledat. Bil je jedan program, a ako smo htjeli gledati Bonanzu, koja se emitirala na austrijskom programu, onda se trebalo popeti na krov jer se morala antena (bila je samo jedna) okrenuti prema Austriji. Živjelo se i onda i bilo je puno više druženja i dječjeg smijeha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh