• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerojatno ni njoj nije lako ..ali vjeruete nije ni lako npr. janici kostelić nakon svih onih operacija ..pa kad sad sve krene boliti pitam ja vas čiji roditelji bi bili ponosniji ..jedino kaj ova ne bude dobila saborsku mirovinu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
Ovih proteklih dana, dok sam se igrao "drvenim igračkama", naišao sam na jedan meni neobjašnjiv problem, po drugi put unazad par mjeseci. Prije sam u Pevexu kupio tvornički izrađeni trofazni kabel s utikačem. Bacao mi je FID ovku. Vratio sam ga u trgovinu i uzeo par metara 5 žilnog PF kabla i trofazni utikač. Da spojim novi štednjak odrezao sam 2 m kabla s utikačem, od jednog starog kabla od agregata za struju z goric.
Sada sam trebao piliti s cirkularom, malo dalje i ja namontiram novi trofazni utikač na ostatak kabla od agregata. Priključim cirkular izbaci FID ovka 😖🤔. Spojim čekičar na taj kabel izbaci FID ovka. I skužim da je trofazni utikač od istog proizvoača. Priključim na drugi komad kabla rade i cirkular i čekičar. Novi utikači bacaju moju FID ovku, stari niti jedan 🤔, prvi put to doživljavam u praksi.
IMG_20230527_104249.jpg
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Kažeš kad si priključio na drugi komad kabla onda više nije izbacivala fidovka. Onda je greška u kablu. Ili se nisi dobro izrazio?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
@drazenhonda
"Priključim na drugi komad kabla rade i cirkular i čekičar."
Dakle priključio sam cirkular i čekičar na potpuno drugi, jedan stari kabel - na njega oba dva rade dobro. Nadam se da ti je sad puno jasnije.

"Novi utikači bacaju moju FID ovku, stari niti jedan"
To znači da sam probao staviti pod napon prvo kupljeni kabel s utikačem i bacao je FID-ovku. Poslije sam to vratio u tgovinu i dali su mi posebno novi komad kabla i novi utikač. Upotrijebio sam samo taj novi utikač i ugradio na početak starog kabla z goric, koji je dokazano dobar, jedino sam mu odrezao počatak od 2 metra s utikačem i ugradio na novi štednjak. S tim novim utikačem je i stari kabel bacio FID-ovku. Oba su nova utikača na moju žalost od istog proizvođača... Eto nadam se da je ovako jasnije.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
Varaš se, ispitao sam ja sve to omski i ne jednom. Na oko su utikači savršeni, otpori su od svuda prema svemu preko 40 megaoma, tako da sam jednino sirovim probama skužio da zajebavaju baš novi utikači. Stavim na kabel starog polu razbijenog i sve je OK. Stavim novi FID-ovka izbaci. Vrag mu sve dal pa još znam spojiti tih 5 žica :geek:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
@drazenhonda
"Priključim na drugi komad kabla rade i cirkular i čekičar."
Dakle priključio sam cirkular i čekičar na potpuno drugi, jedan stari kabel - na njega oba dva rade dobro. Nadam se da ti je sad puno jasnije.

"Novi utikači bacaju moju FID ovku, stari niti jedan"
To znači da sam probao staviti pod napon prvo kupljeni kabel s utikačem i bacao je FID-ovku. Poslije sam to vratio u tgovinu i dali su mi posebno novi komad kabla i novi utikač. Upotrijebio sam samo taj novi utikač i ugradio na početak starog kabla z goric, koji je dokazano dobar, jedino sam mu odrezao počatak od 2 metra s utikačem i ugradio na novi štednjak. S tim novim utikačem je i stari kabel bacio FID-ovku. Oba su nova utikača na moju žalost od istog proizvođača... Eto nadam se da je ovako jasnije.
Sad mi je jasno!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Plus, a za cirkular i cekicar ti nula ni ne treba. Stari kabel ima i nulu spojenu?
Za moj cirkular treba jer je gore takva sklopka, a slažem se s Lee da kabel mora biti spojen po pravilu jer nikad neznaš jel buš ga kome posudil....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Kolega @plus,
Pogledaj da nisu zamijenjena mjesta nule i uzemljenja, odnosno usporedi sa starim utikačem.
Drugi problem može biti je da kad zapreš poklopac, negdje se PE vodič stisne na kontakt faze koja mu zasiječe izolaciju

Inače, to su utikači za šparet, a ne za motore.
Zamijeni ih za 16A, 5P, 6h CEE utikače i utičnice, i nikad više ne buš imal takvih problema.

Pri meni su ovi CEE u upotrebi 30-tak godina.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
Pozdrav, da ste Vi drugi tako opisali kao sad ja, ja bi se prvi postavio "na trepavice" ma nebre to biti, a sad me život naučio da ipak more.
Ja sam mogao odšutjeti, ne bi znali i nije se dogodilo. Napisao sam samo zato ako Vas počne nešto takvo zezati - poučeni ovim mojim posumnjajte.
Nije meni do ta dva nova utikača nego kako su me iškolovali.
Ja želim imati pouzdane produžne kablove, a vrag mu sve dal znam ih i napraviti.
Uvjeravam Vas da sam gledao i pazio na svaku licnu, ma na sve ali eto novo iz dučana me zahebe. Ma zahebo sam ja njega, naučio lekciju života i stavio stari utikač i kabel znam spojiti i dobar je. To je bilo tak, da ja učim dok sam živ.
Hvala svima 🥂👍
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
Jučer sam stao u poljoprivrednoj ljekarni da kupim sredstvo za prskanje. Na blagajni traži i barkod, da imam pravo kupiti. Nema problema imam u mobitelu. Probam ga "otvoriti" ništa, vrti, vrti, vrti i "niste povezani" 😖. Veli prodavačica, ha niste vi jedini. Internet mam je "za curak" 🤔🤣. Hodam s mobitelom sim tam da ulovim Internet i čopim ga vani na skladištu. Napravio sam "skrin šut" i pokazao. Veli prodavačica, a sad čekamo da ja dobim potvrdu da je to prošlo. I onda joj je i to došlo.
Poanta je da imamo iskaznice, na koje su mogli pametnjakoviči naštampati barkodove, a ne da nas sve to prca u zdrav mozak. Imam iskaznicu koju su ukinuli, imam barkod koji su uveli, ali trgovina ima loš Internet i signal... Može li to biti još gore, ma može mi si budemo i tako začinili naše živote idiotarijama...
Nikaj "idemo dalje" 🎶🎶🎶
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nema problema imam u mobitelu. Probam ga "otvoriti" ništa, vrti, vrti, vrti i "niste povezani" 😖.
Kaj nemre u mobu stalno biti slika bar koda?
 

Najnoviji postovi

Na vrh