• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Traktor z remenicom imam.. Ko ima dreš? 🤔
Nemam bolju sliku de se vidi,al uglavnom na leru se vrti jako fletno
Dreš imam... No bojim se da je taj stroj preslab za njega.
Zetor 25-tak mu je bil taman, iako je i on negdar zakadel (vrtel se stalno na 2000 o/min).

Fergusoni su imali kutnu remenicu na kardan!
Koja se vrtela presporo i bila je premala. A o odzivu regulatora na 533 je bolje i ne govoriti...ukratko, patnja.

Mnogi su imali remenice na kardanu. Recimo, jedno vrijeme ('70-h) standardno su ih isporučivali uz Universale.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Nemoj podcjenjivati zamašnjak od 50 kil 😀
Kaj misliš kaj su onda vrtili većinom z tim? Banzeke i tak nekaj slično? 🤔

Točno. Imam i za U445 reduktor i remenicu koja ide na kardan.
Jedino za Kramer nemam..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zamašnjak more pomoći pri kratkotrajnom teretu (za jedan snop) ali nemre nadoknaditi snagu.
Taj isti dreš je pokojni otac više od 5 let tjeral z Sendling dizel motorom na kolicima, (mislim) 8-10ks, no učinak je bil mali i trebalo ga je pažljivo dvoriti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Sve si ljepo opisao...respekt
da li bi unucima dozvolio sa rade takve ludorije?
Ako si mene pitao, ja bi svojim unucima svašta napravio i dao u ruke, ali imaju djeca i svoje mame i tate, kao korektore dedinih opasnijih ideja. Onda ide ono: ali :)
Usprkos tome dobiju oni u ruke na raspolaganje koje kakve "neobične igračke" i ipak igraju i opasnijih igrica, ne vise ti oni samo na tabletima, kompjuterima ili mobitelima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Pogledajte slike i opis istih! Tak nešto mogu napraviti kretenčine koje od nas prave budale!
npr. kad je ono 3. stablo uspjelo izrasti!?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se čini da na prvoj slici prva dva stabla nisu u kadru. Pogledaj zadebljanja na stablima. Iii možda imam na nosu krive cvike pa se ne vidim dobro?
Ak i nije kak piše, slobodno to pročitaju naši vlatodršci.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tebe da..mene ne koji to ne gledam.

A i tebe drugi put jer im radiš uslugu i osim kaj tebe truju ti truješ druge.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
962
Evo samo jedna od slika u čijoj ludoriji sam i ja sudjeloval.
Ko zna jel bu izdržala još dva tjedna rege :unsure:
Zato i velim da imam dječju pamet....

Muha, kaj si zamijenil VW i luftić?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Zamašnjak more pomoći pri kratkotrajnom teretu (za jedan snop) ali nemre nadoknaditi snagu.
Taj isti dreš je pokojni otac više od 5 let tjeral z Sendling dizel motorom na kolicima, (mislim) 8-10ks, no učinak je bil mali i trebalo ga je pažljivo dvoriti.
Nešto ovako. 20220907_121926.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
To je izgleda ARAN Rijeka.
Slično, samo na željeznim kotačima, i imal je prigrađenu posudu za vodu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Tom motoru na slici "otac" mu je Deutz!
U bivšem DDRu (istočna Njemačka) kršten je kao IFA, a kod nas ARAN!
Imam IFAu, ajmo reč neraspakirani novi cilindar i klip, ležajeve. Fali mi klipnjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Muha, kaj si zamijenil VW i luftić?
Pisalo je na njoj 3 jahre garantie pa me to poneslo da ju probam zamjeniti, nije izdržala, a pošto za brod nemam .......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lee champa ,kaj ti znas o umjetnoj inteligenciji..jel ti uopče imaš pametni telefon?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Umjetna inteligencija je prirodna plavuša pofarbana u crno...

A svaki telefon je (većinom) pametniji od svojeg vlasnika...zato ja, za svaki slučaj, nosim Nokiu 6210.
 
Na vrh