• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
......... .
Preobrazba društva mora krenuti odgojem od kolijevke, roditelji moraju davati ispravan primjer i odgoj svojoj djeci, onda tek slijedi okolina - društvo i u maloj mjeri škola.
Sve dotle dok se ne budemo kotrljali kroz život tako, s nama i oko nas bude gospodarilo zlo i naopako.
Kućni odgoj, bez nasilja je temelj zdravog društva.
Lijepo rečeno, samo ovo zadnje čađavo se skroz pokvari u društvu pa čak i u školi!
A tek što će biti kad se počnemo ravnati po umjetnoj pameti (UI), koja je sada popularna!
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ajmo malo rasprave, kaj mislite koji se maknul? :LOL:
View attachment 60332
Jučer sam se ja, u našoj Gajevoj ulici maknuo, "pobjegao s autom skoro u grabu", jer mi je u susret dolazio veliki traktor s nekakvim priključnim strojem, neki kultivator, kombinacija, ali širine cca 1 m preko gabarita SAME traktora i gabarita polovice kolnika. S tim da taj meni poznati lokalni traktorist "ne jebe živu silu", ne spušta gas, ne doprinosi sigurnosti ostalih sudionika u prometu, nego zaista terorizira sve iza sebe i koji mu dolaze u susret. Dokle bude radio tako, to samo nebo zna, on ne, on je umišljeni pametnjaković u jakom i velikom traktoru, ali u uskoj ulici naseljenog mjesta u bezglavoj jurnjavi. Ja sam se sklonio i mimoišli smo se uz njegov pogled "z visoka"... Svaka *it dojde na šekret, bude i on naletio sebi ravnome, makar kamiončini.

Na slici forumaša i ja mislim da se bager sklonio u stranu, da pretovareni traktor prođe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kučni odgoj , kaj je to ?

Zar mislite da otac dečka koji je uzeo njegovo legalno oružje nije mislio da ispravno odgaja svog sina?

i da je on htio da njegov sin do kraja života bude po zatvorima i tko zna u kakvog se monstruma bude oblikovao u takvim ustanovama ?

ZJ kakve veze ima jel ilegano oržje ili legalno ? , zar legalno oružje ne može ubiti isto kao ilegalno?

sem toga imam osječaj da je ilegano oružje bolje skriva od legalnog.

Svo to oružje je proizvedeno i kupljeno da bi ubilo.

ja nisam protiv toga da se prodaje , ja samo čekam ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Refriral sam se na ovo:

i ovo sranje od neki dan bude sad debelo iskorišteno da se razoruža narod , jer narod bude kad tad u pravom smjeru okrenuo cijevi
vlast 1 :narod 0

nula
a policija iskoristi bilo kakvi izgovor da napravi pretres

e sad imate pravo na to gledati da su stradali nevini i da su to nečija djeca ..na žalost tak je to ,gine se svaki dan ..od ceste , bazena , bicikla , planinara , droge , gladi, rata
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerujem da se svi slažemo da se ono čega nema nemre pokvariti. Isto je i s oružjem. Ako ga nema nemre nikome nauditi. Iskorijeniti se memre, ali smanjiti itekako more. A količina oružja je upravno proporcionalna nesrećama s njime.
Odgoj je jako važna stvar, ali treba krenuti vlastitim primjerom. Ljudski mozak, ovisno o vanjskim podražajima često donosi odluke koje su nam neshvatljive. Ima tu genetike i raznih drugih utjecaja, ali po meni je osnovno smanjiti ili još bolje suzbiti svaku potrebu za oružjem. To se postiže na razne načine, ali sigurno, ne vlastitim primjerom posjedovanja oružja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
To je malo općenito, oružje ne mora biti ono sa metkom!
Ajmo zabraniti sve noževe, sjekire, čekiće.....
 
  • Like
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Malo ozbiljnosti nam ne bi škodilo, jer dok se mi neki šegačimo, drugi ljudi plaču i tuguju za svojim najmilijima, žrtvama lokalnih sileđija, nasilnika i umobolnika.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Svi mi mudrujemo na neki način,ali nek mi neko da opravdani razlog za držanje vatrenog oružja u kući. Osim lovaca naravno. I nadam se da ga i oni drže na siguran način.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Gledam neku krimi seriju i tip je ubijen iz pištolja 38 milimetarskim metkom! :unsure: :hahah:
Pa koji kreteni to prevode?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Svi mi mudrujemo na neki način,ali nek mi neko da opravdani razlog za držanje vatrenog oružja u kući. Osim lovaca naravno. I nadam se da ga i oni drže na siguran način.
Po čemu su lovci izuzeti i drugačiji od "običnih smrtnika"? Ne ubija oružje nego oni koji pucaju iz njega.
Ne vidim razloga za zabrane, oduzimanja...ako ljudi imaju potrebu braniti svoj dom i imovinu.
Švicarski rezervisti doma drže zaduženo oružje, pa se nisu poubijali.
Da se razumijemo, ne volim oružje niti ga imamo doma.
Ali ako osjetim ugrozu, pravo i dužnost mi je braniti obitelj i dom...na bilo koji način.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kak se obraniti od budale koja puca na tebe?...okrenuti drugi obraz?...hmmm....
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Rafalom ;)
(nisam mislil na one papirnate avione koje je AP kupil...)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,668
To je malo općenito, oružje ne mora biti ono sa metkom!
Ajmo zabraniti sve noževe, sjekire, čekiće.....
Točno tak, ko je lud zatukel te bu sa batinom, ak ne dođe do vatrenog oružja....
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh