• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Ako je vjerovati ovome, vlak je vozio na relaciji ZG-ST, a danas uvode i dodatni:
Screenshot_20230227_110347_com.android.chrome.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedan pametan čoik je kupio auto u splitu..do splita je dosao vlakom..natrag također vlakom..auto na vagon..trošak goriva .cestarine i zajebancije s vožnjom tek kupljenog auta -neprocjenjivo..ostalo je i za gala rucak uz čašu dvije crnjaka..lagano drijemanje i triježnjenje u kupeu do zagreba..kralj..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Kupio sam malo pakovanje od 5 ml. Nakon pokušaja korištenja u flašici je bilo jedva 3 ml, ali platio sam 5 i to skupo, kao da je u nutra čisto zlato. 😥💥
IMG_20230321_140142.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Pa ako več sad tipkam, da Vas odmah pitam za Vaše mišljenje o "novoj zakonskoj direktivi":

copy-paste:
Dana 23. travnja 2022. godine na snagu je stupio novi Zakon o održivoj uporabi pesticida („Narodne novine“, br. 46/22.) (u daljnjem tekstu: Zakon). Kako bi njegova provedba bila u potpunosti omogućena, Fitosanitarni informacijski sustav (u daljnjem tekstu: FIS) je nadograđen, a od subjekata u prodaji sredstava za zaštitu bilja (SZB) zahtijevaju se intervencije na poslovnim programima (softverima) prodajnih mjesta u svrhu povezivanja s FIS-om.

Zakonom se uvodi uporaba elektroničkih vjerodajnica odgovarajuće razine za pristup FIS-u te će se uspostavom tog sustava, uvidom u FIS, provjeravati statusi profesionalnih korisnika, distributera i savjetnika odnosno kupaca SZB.

Prelaskom na sustav vjerodajnica više neće biti potrebe za posjedovanjem iskaznica.
.......
Kupci SZB koji na prodajnom mjestu neće moći dokazati svoje pravo kupovine SZB preko barkoda na potvrdi ili na mobitelu nakon 23. travnja 2023. godine NEĆE MOĆI KUPOVATI SZB.
završetak copy paste
.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Opa vidim da baš nitko ne reagira, svi ste več to riješili, pa lijepo, bravo (y) :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Kontrola na svakom koraku...vrli novi svijet. Uništavanje proizvodnje na svakom koraku.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ja sam si riješio tu potvrdu ali mi nije normalno da danas kada je sve preko kartica mi se vraćamo na papir. Jedino ako bude se spriječila zlouporaba kupovine sredstava na tuđe ime onda mi ima smisla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
A kakva zloupotreba?
Pa svatko bude kupil najviše koliko mu treba (obzirom na cijene...i manje...).
Zlouporaba je to od strane vlasti, jer žele kontrolirati svaku proizvodnju... korak prema totalnoj kontroli (što se iza brda valja...).
Ako nisi registrirani "poslušnik" ne možeš raditi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kakva je razlika u sprećavanju "zlouporabe" (da netko veći koji ima pravo kupi malu količinu za manjeg hobi proizvođača koji nema pravo) između upotrebe kartice i bar koda?
Ako je npr. netko prije posudil svoju karticu za kupnju nekom drugom, kakav je problem da se sad snimi barkod na mobitel i čitačem ga u prodavaonici bude pročital na mobitelu?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Ja sam si riješio tu potvrdu ali mi nije normalno da danas kada je sve preko kartica mi se vraćamo na papir. Jedino ako bude se spriječila zlouporaba kupovine sredstava na tuđe ime onda mi ima smisla.
Ja sam prestao koristiti riječ normalno jer kod nas ništa nije normalno. Umjesto toga koristim riječ uobičajeno, to mi nekak ima više smisla. I ono što nije normalno u našoj državi za čas postaje uobičajeno, a mi guramo dalje makar se i ferode smude.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ili tražilica s linka ne funkcionira ili je ne znam koristiti?
Evo screenshotova kaj sam upisal, tražeći sredstvo protiv krumpirovih zlatica i rezultat koji sam dobil. Pokušal sam "kontaktno i sistemično" promijeniti u "kontaktno", ali rezultat se nije promijenil.
Može mi netko skrenuti pažnju na pogrešku?
1680358834497.png

1680358906329.png
1680358969616.png
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Možda zato kaj je odabrana opcija za ekološku primjenu, a tamo se ne smiju koristiti takva sredstva.
 
Na vrh