• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,323
Zato ga mama šalje u EU parlament, čim dalje od sebe jer je izgleda to jedini način da ga se riješi. :ppozdrav: Svi koji se vrnu u lijepu našu iz bijeloga svijeta uključuju se odmah u politiku. Zbog čega ne otvore firme, primu se posla na poljoprivredi ili nekakvog drugog vrlog posla gdje bi još i zaposlili i nekoga sa biroa?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,323
2 X Toaletni papir (2,85 €) - 5,70 €

5 X Mlijeko (0,94 €) - 4,70 €

2 X Riža (1,59 €) - 3,18 €

5 X Pašteta (0,65) - 3,25 €


1 X Šampon (0,84 €) - 0,84 €

10 X Kruh bijeli (1,29 €) - 12,90 €

3 X Tirolska 1 kg (3,98 €) - 11,94 €

2 X Jaja 15 kom (2,45 €) - 4,90 €

5 X Tjestenina 1 kg (1,59 €) - 7,95 €


4 X Ulje (1,25 €) - 5,00 €

3 X Čokolada (0,89 €) - 2,67 €

1 X Pasta za zube (4,19 €) - 4,19 €

6 X Goveđa juha (0,55 €) - 3,30 €

5 X Mesni narezak (1,19 €) - 5,95 €


1 X Deterdžent 4,5 l (5,69 €) - 5,69 €

5 X Krumpir 1 kg (0,79 €) - 3,95 €

3 X Rajčica 1 kg (1,49 kg) - 4,47 €

1 X Luk 1 kg (1,29 €) - 1,29 €

1 X Pivo pakiranje 4 kom (4,99 €) - 4,99 €


1 X Žileti pakiranje 6+2 (7,99 €) - 7,99 €

3 X Miješano mljeveno meso 850 g (5,89 €) - 17,67 €

3 X Svinjski vrat 640 g (4,39 €) - 13,17 €

----------------------------------------------------

UKUPNO: 135,69 €


BUDŽET: 136,00 €

ZA KASICU-PRASICU: 0,31 €

Evo računice da za život ne treba puno, a još se može i nešto ušparati. Kad čovjek odrasta u Americi onda se nauči kako treba biti racionalan, a ne kao pri nama; prasetina, janjetina, šunke..... i to svako malo. Moramo se svi malo uozbiljiti i zamisliti inače ništa od trokatnice na moru.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,147
Da sam na Plenkijevom mjestu, odjebo bih te iz DPa.
HDZu ne treba takvo sranje, imaju i svoga dosta kojeg se ne mogu riješiti!
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
744
Ne zelim brinuti o Bartulici. Znam samo da uz 1200 eura neto place, sa svim neoporezivim dodatcima u vidu naknade za prijevoz i topli obrok, ne mogu dobiti kredit od 40.000 eura za kupnju objekta na selu, 20 kilometara od centra Karlovca. Jedna etaza kuce. Ima malo dvoriste i 2 stabla jabuke iza kuce. Ima drvenu ogradu koja je trula. Da bih to dobio, moram imat jamca, zivotno osiguranje i osiguranje kuce. Drugi izbor, rad u zapadnoj zemlji gdje kroz 5 godina ustedim minimalno 25 tisuca eura pa povratkom u domovinu mogu dobit kredit od 20 kako bih kupio tu kucicu 20 kilometara od centra Karlovca. Realno je da kroz 5 godina rada u zapadnoj zemlji ustedim 48.000 eura, sto je dovoljno za kupnju takvog objekta, a kredit od 20.000 dignem za minimalnu adaptaciju koju bih sam odradio jer su 20.000 jako mali novci. To su te male brige koje mene muce, jako male brige. Mislim, moram bolje naucit raspolagat sa ogromnim iznosom od 1200 eura svaki mjesec u prosjeku za prosjecnih 176 sati rada. Ima puno gorih slucajeva gdje su ljudi prisiljeni radit za 700 eura, vise sati. Zivot. Sada se najavljuje vojni rok. Indiferentan sam po tom pitanju, medutim ako zagusti, ucinit cu sve sto je u mojoj moci da eskiviram ili pokusam ucinit najgore najvise rangiranom po cinu svoje vlastite vojske jer Domovinski rat je mojoj obitelji donio samo patnju i smrt. Ja sam obicno smece bez imena i prezimena, njihov rob, a tu malu mogucnost izbora da ucinim sto je dobro za mene, jer nemam apsolutno nista za izgubit, u tom slucaju necu propustit.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
@cvajko997 kaj misliš da bi vani toliko uštedio, kad poplaćaš stan i hranu, auto i gorivo?
 
  • Like
Reactions: ZJ

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,323
Poslušam našega novoga ministra poljoprivrede kaj veli o prvim konkretnim potezima. Poslušam i kaj da bi poslušal samog sebe gda se jako napijem i meljem i meljem, a sam sebe ne razmem kaj bi štel reči.
Dobro, i ja se negda otreznim, makar to ne traje dugo. Nadam se da bu i ministar barem negda došel k sebi. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,922
Spomenuo si vojni rok/obuku.
Ja sam za to da se to uvede i da polaznici nauče nešto iz tog područja!
Nikome neće štetiti!
Uz uvjet da nema “guljenja krumpira” (civilnog služenja) i da djeca partijskih funkcionera budu primjer ostalima. Mladi trebaju uzore, jel.
No, tko daje pravo milome, njonji i velikom diktatoru da o tome govore, kad su sami bili u “minken” bojni?

Jedino se bojim da je sve to uzalud,jer je nestalo ideala i domoljublja.

Edit:
Ovakvi da se bore?
20240210_120346.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,922
Po te moru dojti samo oni z komunalnog, z kapama…kak i po me 🤭:ROFLMAO:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,922
@cvajko997
Ne znam kakvim se poslom baviš, no zidare, keramičare, i razne hausmajstore zlatom plaćaju i pri nama.
Nije (ni vani) zlato sve kaj sja…
Pomozi si sam i Bog ti bu pomogel…učini i sam tu neki korak…ne znam , najdi drugi posel uz ovaj, najdi neki fuš…
… jer ga bi i vani trebal taj korak učiniti…ni tam novci ne padaju z neba.

To je samo ideja, nikak kritika, jer niti te poznam niti znam u kakvim si okolnostima ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,147
Čeka odgajateljica, u vrtiču, da dođu roditelji po dijete.
Njih nema pa nema i ona napiše na vrata svoju kućnu adresu gdje je odvela dijete.
Roditelji se vraćaju iz Delnica, krenuli na more iz Zg, po dijete! :eek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh