• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poljodjelac

  • Temu pokrenuo Poljodjelac
  • Datum prvog posta
P

Poljodjelac

Guest
prvo svima pozdrav , pratim ovaj forum već neko vrijeme ali kako sam ja iz vremena prije ovih sprava(mislim na kompjutere i laptope) nisam bio u mogučnosti se uključiti u razgovore. Nečak mi je napravio prijavu a ja sam sada na moru pa imam vremena da se malo mučim sa tipkovnicom.Poljoprivreda mi je zanimanje od malih nogu sa izuzetkom ta vrijeme rata kada sam bio u HV i progonstvu. Od 1998 se vračam u svoje selo i opet na poljoprivredu.Sada obrađujem oko 90 ha od strojeva imam: URSUS 1634 , URSUS 1614, YTO 90, IMT 533,FAHR 1002, FAHR 1080,EUROPA 2 reda za repu,2 kamionke prikolice , 1 10 t tandemku, 5 t običnu,sijaćicu 12 redi za repu, sijačicu OLT PSK 4, sijačicu IMT 23 reda za pšenicu, kultivator za repu 2kom, kultivator za kukuruz IMT 4reda, prskalice 600l MIO 2kom,plug 4 brazde 2kom,sjetvospremač 5m,teška drljača sa duplim valjcima 4,5 m,rotodrljača 3 m,rasipač amazone,i da skoro sam zaboravio najvažnije landini 165.Eto toliko za sada još jednom molim za razumijevanje ako napravim neku grešku prilikom sudjelovanja u radu foruma
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Dobro došao, vidim jos jedan ursus fan il samo prijeka nužda, nego kako te služi YTO 90?
 
R

Rajtek

Guest
Dobro nam došo na forum.
Jel imaš možda kojim slučajem kakvu knjižicu za Fahra 1002?????
 
P

Poljodjelac

Guest
petar kaže:
Dobro došao, vidim jos jedan ursus fan il samo prijeka nužda, nego kako te služi YTO 90?
za prvi ursus nije bilo drugog izbora a poslije sam zaključio da to i nije loš traktor s obzirom na uložen novac. YTO 90 je tek 300 sati i ne radi ništa teško: prskanje,prihrana,kultivacija i sl. zadovoljan sam, jako je okretan ,sve su brzine sinhronizovane, hidraulik dobar, kardan se isto pokazao dobar, jedino nije za transport, fali mu brzine.
 
R

Rajtek

Guest
Poljodjelac kaže:
Imam katalog dijelova za fahr 1002

Jel bi mi mogo to iskopirat, ja ti platim.....
Jel to samo katalog za taj model ili još za koji????
Ja sam pred jedno mjesec dana kupio Fahr 1200 pa mi treba katalog za njega, a kolko sam surfo po netu, vele da je za Fahra 1000 i 1200 isti katalog???
 
P

Poljodjelac

Guest
Rajtek kaže:
Poljodjelac kaže:
Imam katalog dijelova za fahr 1002

Jel bi mi mogo to iskopirat, ja ti platim.....
Jel to samo katalog za taj model ili još za koji????
Ja sam pred jedno mjesec dana kupio Fahr 1200 pa mi treba katalog za njega, a kolko sam surfo po netu, vele da je za Fahra 1000 i 1200 isti katalog???
Mogu ti ja to iskopirati ali kad se vratim s mora,i to je katalog od Fahra 900,922,1002.
 
Z

zrine892

Guest
dobro dosao na forum...e reci mi odakle si tocno..nekako si mi poznat po prici i po traktorima.ako ne zelis reci u javnosti mozes i na pp(privatne poruke)..koja je ralika izmedu ursusa 1634 i 1614..jel u godinama?...nadam se da je landini novi traktor :)
 
P

Poljodjelac

Guest
zrine892 kaže:
dobro dosao na forum...e reci mi odakle si tocno..nekako si mi poznat po prici i po traktorima.ako ne zelis reci u javnosti mozes i na pp(privatne poruke)..koja je ralika izmedu ursusa 1634 i 1614..jel u godinama?...nadam se da je landini novi traktor :)
Hvala na dobrodošlicama svima.
Ja sam u trokutu Vinkovci-Osijek-Vukovar, tako da sumnjam da se znamo.
Razlika ti je prvo u godinama 1614 je 1987 a zatim u kabini.
1634 je 1998 god i ima malo bolju kabinu, drug je sve isto.
Landini 165 landpover je nov nema 5 sati rada.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dobro nam došao!!!

čestitam na LANDINIJU,i želim ti puno uspješnih sati rada s njime!!nadamo se i nekim slikama,jer to je jaaaako bitno na forumu,jel tako dečki?? :D

živio...
p.s.ako negdje zapneš u vezi foruma,viči pa ćemo ti pomoći... ;)
 
P

Poljodjelac

Guest
Hvala za dobre želje, slike će biti kad dođem kući i uhvatim nečaka da mi pokaže kako se to radi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
abrkili kaže:
dobro nam došao!!!

čestitam na LANDINIJU,i želim ti puno uspješnih sati rada s njime!!nadamo se i nekim slikama,jer to je jaaaako bitno na forumu,jel tako dečki?? :D

živio...
p.s.ako negdje zapneš u vezi foruma,viči pa ćemo ti pomoći... ;)

TAKO JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :supz: :partyman:
 
Z

zrine892

Guest
Poljodjelac kaže:
zrine892 kaže:
dobro dosao na forum...e reci mi odakle si tocno..nekako si mi poznat po prici i po traktorima.ako ne zelis reci u javnosti mozes i na pp(privatne poruke)..koja je ralika izmedu ursusa 1634 i 1614..jel u godinama?...nadam se da je landini novi traktor :)
Hvala na dobrodošlicama svima.
Ja sam u trokutu Vinkovci-Osijek-Vukovar, tako da sumnjam da se znamo.
Razlika ti je prvo u godinama 1614 je 1987 a zatim u kabini.
1634 je 1998 god i ima malo bolju kabinu, drug je sve isto.
Landini 165 landpover je nov nema 5 sati rada.

ok...jer tamo kod zupanje jedan covjek ima takoder ima dva urusa...pa je moj tetak i jos njih par isli gledati liniju za vadenje secerne repe.na kraju nisu kupili..pa sam pomislio onda na tebe..ok..sretno na forumu...pozuri se sa slikama :) :blackeye
 
P

Poljodjelac

Guest
jokapz kaže:
DOBRO DOŠAO I PUNO SREČE.... ;) ;) ;)

I kak te služe Ursusi???
Hvala.
Čuj,njih je vrijeme pregazilo što se tiče udobnosti i ekonomičnosti, ali za naše mogučnosti mogu još poslužiti.
Povući mogu dobro, a jednostavni za održavat, još samo staviš crnca u kabinu i ko bog.
 
J

jokapz

Guest
to je ali za malo novaca dosta konjskih snaga.
Kaki su potrošači??
 
P

Poljodjelac

Guest
jokapz kaže:
to je ali za malo novaca dosta konjskih snaga.
Kaki su potrošači??
To je istina malo novaca, a što se tiče potrošnje ne znam jer da bih radio moram sipat, a i do sada nisam imao s čim usporedit .Vidjet ču sada kad budu radili sa Landinijem.
A štose tiče snage možda nisu kao zapadnjaci ali niti ne zaostaju puno(moje mišljenje)
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
netrose mnogo ako rade ali ako imaju prazan hod trose kao da rade.nekad mi se cini da isto trosi sta god da radim.nisu za vozikanje nego ih treba uposliti maximalno.
snage ima ohohohoooo.
evo mojega. Obrisan neispravan link.
 
Na vrh