• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredna kolica za umjetno gnojivo?

D

dora13

Guest
Poštovani!

Moja obitelj se bavi poljoprivredom, i već neko vrijeme traže ručna poljoprivredna kolica za rasipavanje umjetnog gnojiva, da bi si olakšali posao.....
Dali je netko upoznati gdje bi se takva kolica mogla nabaviti?
živimo u okolici Varaždina, ali nije uvjet da kolica moraju biti u bližoj okolici.

Hvala unaprijed na svakom odgovoru!


Srdačan pozdrav, dora13 :D
 
B

Bobo

Guest
Ni ja nisam cuo za kolica za razbacivanje granulata, jer bi to bio jako tezak posao za raditi... zamisli po oranici gurati kolica sa 30-40 kg gnojiva... Milina (moz mislit)

Vidio sam da STIHL ima uredjaj koji se pomocu naramanica namontira na musku osobu ;) i u to stane oko 10-25kg gnojiva. Na dnu posude ima jedan mali disk koji se pomocu rucice pokrece i tako razbacuje gnojivo. Zanimljiva stvarcica, no to je samo za po basci, ali za po basci ide rucno brze i bolje nego s tim "cudom"
 
D

dora13

Guest
Hvala Bobo!
Eto oni su rekli da su vidjeli nešto takvo, idem potražit ovo što si rekao od STIHL-a
Da, inače su hodali s kanticama i razbacivali gnojivo....a ovo bi trebalo biti tako da staviš gnojivo u kolica, i ima sa svake strane rupice kroz koje cure granule....koliko sam skužila....

Hvala na odgovorima!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
to bi bilo nešta kao što imaju ovi za označavat crte na nogometnom igralištu...a za čega to tebi uopće treba?za bašču,neku manju površinu..
 
B

Bobo

Guest
http://www.dirtworks.net/Spreaders.html

Ipak postoje i kolica za razbacivanje umjetnog gnojiva i s diskom, i sa valjcima... Ovo s valjcima sam vidio u Pozegi u jednoj trgovini ovdje, ali to je vise za finije stvari, kao sijanje travnjaka. Mogu otici pitati da li se moze s tim gnojivo raspodjeljivati.

Problem takvog uredjaja je sto treba puno prolaza, jer on radi samo na podrucju sirine traga.

Samo reci i ja se odem raspitati. Nije mi daleko ;)
 
D

dora13

Guest
e to Bobo!!!
super!
Molim te ako se možeš raspitati.....mislim da su mislili baš na nešto takvo!
pitat ću još kolika je širina prolaza, neznam to točno.....to bi trebalo za gnojivo za kukuruz, a mislim da je prolaz oko 60-80cm.....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ako je za kukuruz, najvjerojatnije 70 cm, a može i 75cm, ali ti ovaj mora biti uži nego 70 barem 60cm ili55 da ne zapinješ za stabljike i listove.
 
D

dora13

Guest
e pa neznam kakve su dimenzije tih kolica, a ovdi u okolici toga nema.....
i zanima me naravno kako se cijene kreću....
 
B

Bobo

Guest
Ako smijem samo napomenuti da ovaj stroj baca cijelom svojom sirinom, NO za kukuruz gnojivo treba samo uz biljku, eventualno oko biljke u krugu od 10cm... Ako budete bacali gnojivo u medjuredni prostor, ne znam koliko ce ti biti korisno kukuruzu... Mozda i bude dobro, no traktorski kultivator raspodjeljuje gnojivo uz biljku, a u medjurednom prostoru okopava korov...


Uglavnom, idem se provozati do grada, pa kad dodjem kuci, javim sto sam nasao...

Pozdrav!
 
D

dora13

Guest
hvala puno Bobo!

vidim da ta kolica bacaju gnojivo sve u krug, al se nadam da ipak postoji nekakvo kulurno riješenje, možda imaju u poljoprivrednom dućanu baš to što mi trebamo.....

pozdrav!
 
B

branko

Guest
dora13 kaže:
Poštovani!

Moja obitelj se bavi poljoprivredom, i već neko vrijeme traže ručna poljoprivredna kolica za rasipavanje umjetnog gnojiva, da bi si olakšali posao.....
Dali je netko upoznati gdje bi se takva kolica mogla nabaviti?
živimo u okolici Varaždina, ali nije uvjet da kolica moraju biti u bližoj okolici.

Hvala unaprijed na svakom odgovoru!


Srdačan pozdrav, dora13 :D


nekaj slicno sam vidio u koprivnici (agrokuca, brace radic 47, 048/642-003) samo nisam previse obracal paznju ni na sistem ni cijenu, slijedeci put kad budem isao tamo poslikam pa ces vidjeti jel je to to kaj trazis.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
To ti izgleda kao tačke, i ima cijev sa svake strane za posipavanje uz red kukuruze i polugice kraj ručki za zatvaranje gnojiva.
Stane oko pola vreće, a ima za kupiti u dućanima POLJOCENTAR
 
B

Bobo

Guest
Evo, ja nasao ono sto ti mozda trazis...

Obrisan neispravan link.

Ljudi ovdje to masovno kupuju da, vjerovali ili ne, razbacuju sol po stazama oko kuce preko zime.

Cijena? Prava sitnica 79.00Kn. Ova rucka na kolicima je za otvaranja/reguliranje/zatvaranje kolicine granulata koji se razbacuje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne, to nije to.
Za polje mora biti s jednim, većim kotačem.
 
D

dora13

Guest
Bobo!
i ne izgleda mi tako široko kako sam mislila!
reci mi samo, sa koje strane se izbacije granulat, ili sol, ili kaj ljudi to već razbacuju s time?

ZJ, kažeš u poljocentru?
moram provjeriti gdje je najbliži poljocentar u okolici.....

hvala!!!! :D
 
B

Bobo

Guest
Pa napisao sam da radi cijelom sirinom... Dakle skroz s donje strane izmedju kotaca...

To je ponajprije stroj za sijanje travnjaka, a onda za druge stvari. Eto, ljudi ovdje raspodjeljuju sol oko kuce ;)

Zato sam i napisao da nije dobro za gnojenje kukuruza, ili icega, osim kultura u gustom sklopu, no i to je brze raditi rucno...
 
B

branko

Guest
dora13 kaže:
Bobo!
i ne izgleda mi tako široko kako sam mislila!
reci mi samo, sa koje strane se izbacije granulat, ili sol, ili kaj ljudi to već razbacuju s time?

ZJ, kažeš u poljocentru?
moram provjeriti gdje je najbliži poljocentar u okolici.....

hvala!!!! :D


neznam tocno odkud si, ali moda bi ti najblizi bio u ludbregu na trznici (kod autobusnog kolodvora). pa ako dojdes na svetu nedelju v ludbreg mozes pogledati
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ej, evo ja sam bas neki dan malo kupovao i naišao na ta kolica za umjetno gnojivo čini mi se da su Gardenina, a cijena im je cca 700,00kn, u Grama d.o.o. ÄŒakovec.

Poslikao sam sa mobačem al nemem software za download na komp, sorry :lol:
Jedino ako pošalješ mob. pa ti posaljem mms_om
 
Na vrh