• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredni automobili

R

Ratarko

Guest
Evo onda i moje pile.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Lada Niva 1.7i je po meni best buy automobil za poljoprivrednike koji nisu pri novcu a takvih nas ima dosta . Pick up 4x4 vozila ( Mazda , Nissan , Mitshubishi ... ) su puno udobnija za vožnju ali i duplo i više skuplja od Lade.
Moja Lada ( stara 2 godine ) ima plin ( zadnja slika ) tako da manje novca trošim na 100 km vožnje nego pick up 4x4 vozila .
Potrošnja benzina je 10 litara na 100 km dok plina troši 12 litara na 100 km.
Kako je litra plina 3.05 kn a ugradnja plinske instalacije u auto oko 8.000 kn ispada da se plin isplati tek nakon 20.000 km i više .
Lada je bučan automobil , u vožnji se osjete vibracije ( što zbog jeftinih guma sa ripnama što zbog kardana ) , ne obiluje snagom - pogotovo kad je na plinu ali ja ju volim jel uvijek upali iz prve i još se nije ništa pokvarilo.

Eto malo o Ladi Nivi...
 
R

Ratarko

Guest
Evo sada čujem da je autoplin poskupio sa 3.05 kn na 3.35 kn :cry:
 
F

Fleki

Guest
Da, majku im j....., a direktor Pro-Plina javno obečao prije 6 mjeseci kako cijena autoplina neče iči gore barem dvije godine. :evil:
 
J

Jadranko

Guest
daj mi reci posto je nova lada???kod tebe je benzin a ja sam cuo da ima i diesel verzija.to bih htjeo mom starom da uzmem dole u HR,pa me zanima.
a evo ovo je moja mrcina u CH
Merc ML 150 konja
2.3 motor benzin 15 litara na 100 km
svejedno kako ga vozis uvijek trosi isto ali ide ide i ide.....
trenutno ima 67.000 km

i dobar je hebi ga :D

Obrisan neispravan link. :D
 
B

Bobo

Guest
Ja za po selu imam Ladu samaru u koju je takodjer ugradjen plin i nedostatak snage osjetim jedino kad vucem prikolicu...

Lada zakon za drljanje po njivama i za takve stvari. Kad ova napusti ovaj svijet, probat cu nagovarat da i mi uzmemo nivu s plinom.

Imao sam prije ove lade jos jednu samaru i na njij smo napravili 150 000Km a izgledala je kao da je imala 300 000 prodali ju liku za 3 000Kn i vozi se i dan danas...

A za sminku imamo megane 2 DCI 82 KS i nije to to... kad se lada pokvari (rijetko, ali se dogadja) onda kljuc 8,10, 13, 17, 19, cekic, koombinirke, komad zice i vozis dalje kao da se nista nije dogodilo... Jako zahvalana auto ta lada.
 
R

Ratarko

Guest
@Jadranko

Joj , dobar mi je tvoj Merc :D , kad vozim Ladu maštam na tako nešto kao što ti imaš.
Za ljude koji žive u švici je takav auto našto sasvim normalno , vidio sam kad sam bio tamo kako dobre aute voze ...
Evo ti info o Ladi , tu sam ja svoju kupio , koštala me 80.000 kn sa plinom.

Obrisan neispravan link.

Kod nas nema na dizel Niva , za sada , kod tebe u švici znam da ima , frend iz švice mi je pričao da ima Lada Niva i dobiješ gratis auto prikolicu , KUUUUL 8)
 
M

Mister x

Guest
Svaka čast mercedesu ali ja preferiram nivu za po polju.
Da ja imam merđu nebi taknuo blato s njom a možda bi ga samo i na misu vozil he he :oops:
 
B

Bobo

Guest
Koliko si siguran da nema kod nas? Mislim da su ih uvozili... Diesel niva ima peugeot motor u sebi, jer su valjda rusi nesposobni to napravit a da stane pod haubu...

A imas i ovakve pothvate, pa dobijes nivu diesel:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Motor je iz nekog kombija (mislim da je neka zastava u pitanju) a mijenjac je iz nekog fiata (neka vas rucka od yuga ne zavara)...

uglavnom, lik je kupio ladu za neke male pare zaribanu, i motor je imao ovaj, nabavio mijenjac i malo raspaljot, zavarot i auto radi. Poznanik na tehnickom pregledu, i auto je registriran...

Pila i pol, za premale pare.
 
J

Jadranko

Guest
a jebote nemam rijeci..sta sve ljudi nece napravit,,hehe svaka cast..

mister x eh samo da vidis gdje sam ja sve bio sa svojim mercom nebi vjerovao.ne stedim ga ja nimalo,tj. ne idem sa njim samo na misu :D
pogotovo kad sam u HR..pa na njivu sa njim uh da znas da se pozelim Slavonskog blata..
toga ovdje nema..
 
R

Ratarko

Guest
@Bobo
Kada sam prije točno dvije godine kupio svoju Nivu nije bilo dizelki . Normalno da bi kupio dizel auto , lakše mi je sa dizelom nekako ali ih nisu imali i rekli su mi da ih neče biti za HR tržište .
Inače znam za Nive na dizel , ima ih ovdje gdje živim par komada ali su to ljudi sami preradili , nisam još niti jednu vidio tvorničku , šteta , kupio bih ju bez razmišljanja . Plin mi je zamoran i dosadan ali ga imam jel se tako jedino sa Nivom mogu voziti , benzin je turbo-preskup za takav auto.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ima jedna u Brestovcu, ali stara linija. Svijetlo plava original dizel, ne znam odakle je uvezena...

Ali cuj, ja ipak mislim da je plin isplativiji od dizela, ali ako ti je problem ici tociti, onda je dizel bolji izbor.

Plus kod dizela je sto se moze i plavi tociti, tako da se onda vozis jeftino da jeftinije ne moze...


Koliko si daleko od pumpe za plin. Vjerujem da ides na Tifon na slobodnici...
 
M

Mister x

Guest
Meni je su Pick Up-ovi strava. Ima ga jedan tip kod nas neku Mazdu kupio ju je ultra povoljno na nekoj akciji. za 120.000 kuna to i nije puno za takav auto. Unutra nema kaj nema A iza može puno toka stavit + 5 ljudi naprijed.
 
R

Ratarko

Guest
Ne idem na Tifon , on mi je najdalje , najbiže mi je na istočnom ulazu u Brod , kod Getroa ima benzinska sa plinom , neznam jesi bio tu , kraj Euroherca - tehničkog pregleda za vozila ?
 
R

Ratarko

Guest
Mister x kaže:
Meni je su Pick Up-ovi strava. Ima ga jedan tip kod nas neku Mazdu kupio ju je ultra povoljno na nekoj akciji. za 120.000 kuna to i nije puno za takav auto. Unutra nema kaj nema A iza može puno toka stavit + 5 ljudi naprijed.

E to je moj buduči auto , pick up :D
 
B

Bobo

Guest
Jesam, bio sam jednom tamo kad sam isao u lesninu...

Meni od kuce do tifona ima 48Km. Ja tocim u Gradiskoj, posto do pumpe imam 32Km... A u Pozegi je pumpa postavljena prije godinu i pol, a jos nemaju dozvolu za tocenje... Jebes takav centar zupanije...
 
R

Ratarko

Guest
E pa Navara je osjetno skuplja i bolja od Mazde , ipak bi bio sretan i kao vlasnik Mazde pickup a ako baš hočeš meni je najbolji Mitshubishi L200 pickup , samo su mi nešta zabrljali dizajneri ovaj aktuelni model L200 , stari mi je bio ljepši ...
 
J

Jadranko

Guest
jeste stari je puno ljepsi..
hej ali u L 200 stane najvise tereta cak preko 1000 kg
mislim 1100kg tocnije,hej to je nevjerojatno !!!

a joj ali znas koji okretni moment ima navara sa ovoliko konja
a joooj !!!!!

samo da mercedesa mogu dobro prodat odmah bih je uzeo !!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh