• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

poljoprivredni kviz/ lektorski iscjedak

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Nije @puknuti,nije - prevelika je za to, a i nisi rekao kako izgleda i od čega je napravljena.
karnička je plitka drvena posuda sa dva uha - ručke ko dlan široke, kao malo korito. U njoj sam ja nosila šrot pajcekima. I raznu zrnatu hranu.

Kod mene su to zvali struganja .
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Il bu treba vodu dotociti,jel pravi gazda nesme brez vina stati,to je deviza na nasem bregu.:icon_jook:

Vezano uz ovo gore, kaj je to "tožno drevo" ako se već vi Preložani motate po ludbreškim bregima...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pojma nemam kaj je gore pitano, ali međimurci i kajkavci, ajmo, kaj je to -


pocek?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
pocek je šamparska greška ..

Mene je moj muž prenesel prek poceka dok su me dopeljali drugi dan svadbe u njihovu kuću.
Imala su ga svaka vrata - donji dio štoka,drveno,desetak centimetara široko,i ak nisi prek stal,mogel si se popiknuti.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Čokanj je veliki čokanjčić :D: Boca za vino ili rakiju, ona što izgleda ko iz laboratorija. A iza kukuruza ostane kučen ili šužbina.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,162
Bekovina ti je vrba ,a bekovčica ti je vrbina grana s kojom te otac plahne po riti kad nisi dobar :(wasntme):

Iza kukuruza ostaje ruclin ili rucel

Iliti Klasinec
 
E

el pibe

Guest
Pri nas se nekad z bekvom(žutom vrbom)vezalo v trsju i skoro svi u mojim krajevima kod trsja imaju posađen grm od bekve.A sa bekovom šibom su se vezali i snopovi kukuruzovine(kuruznice)u snopove i takvi snopovi su se slagali na njivi u veliku hrpu ko onaj indijanskiki šator a takva hrpa od nekih dvadesetak snopova se pak zove rastava.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,162
Sve ja to znam,kod nas bekavinu koriste i za označavanje međe
 
Na vrh