• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljska roto kosa 165 2

S

smit1967

Guest
hvala Bosonoga bio si u pravu rijesio sam problem... pa cekamo travu da vidim kako funkcionise, sad i cetri mogu staviti noza nece se podudarati.... hvala ti
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas išao gledat rotacionu kao sa slike od 165cm ,2007 god.,djeluje mi dosta solidno,traži 3000kn,prvi je vlasnik....isprobali ju ,dere kao blesava iako je bilo mokro....E sad ako ima ko kakav savjet,sugestiju nebi bilo na odmet.Do sad nisam radio s rotacionom .Išao sam već gledat neke i ova mi se čini solidna i daleko najpovoljnija...Jedino me još pati kako će se moj Imt 542 borit s njom?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobro, kod nas ljudi kose sa 165 i 542 i nemaju problema
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kakva je to rotacinoa kosa: sa bubnjevima ili sa diskovima? Kako se nosi: sa strane ili iza traktora, može li se sklopiti ako je iza traktora ili je samo pružena? Sve je to bitno kad biraš kosu, jer za manji traktor je najveći problem transport kose a ne njen pogon. Što se tiče snage ti možeš tjerati 165 cm ali je problem ako te ta kosa bude propinjala ili zavaljivala preko međa i jaraka.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kosilica je ako se nevaram ista kao ona sa pocetka teme...dakle sa bubnjevima,nosi se iza i samo je pruzena.Koliko sam upucen od iskusnijih nebi trebalo bit problema sa nosenjem a sad kako ce bit vidit ce se.Jos me zanima kakva je situacija s djelovima,jel ih ima za nabavit.Hmm...nisam jos definitivno odlucio,gotov sam sa prvim otkosom pa mi se nikud ne zuri,osim ako nesto ne ispadne solidno a povoljno a ova mi se cini takvom....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas moja Poljakinja otkazala poslušnost,otišla na lagani servis kod jednog majstora,ništa opasno ali usput se bude promijenilo ležajeve na bubnjevima da se kasnije ne desi gore sr..e
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj su ležajevi na tanjuru pojeli osovine to im je bila bolest u početku tokar to riješio i dalje mir .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imam samo rijeci hvale za ovu kosu. Imao sam je 4 godine bez i jednog jedinog kvara. Za vrijeme rata polje je bilo zapusteno (nije nikako obradjivano) i ona jadnica je to sveocistila i poravnjala u tandemu sa 539 i bila je 135 cm. I dan danas radi kod covjeka sto sam mu je prodao bez greske.
 

lotko

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
14
imam jedno pitanje. Ove poljakinje imaju gore neki plastični oddušak, kroz kog se doliva ulje, pa me zanima mogu ovaj plastični oddušak zamjeniti sa običnim metalnim čepom, bez odduška, jer na ovom plastičnom se uništio navoj, pa nemam novi, a imam neki metalni čep sa istim navojem? Lp
 

lotko

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
14
Pozdrav! Imam problem sa poljskom roto kosom 185. Dešava se, da ne drži ona zaštita prilikom naleta. Neznam šta nije uredu a ne vidi se, da bi bilo nešto iskrivljeno ili polomljeno. A kad stisnem onu fedru, moram pa skoro dokraja, da drži, ali onda nema više pravu funkciju, ona drži, ali šta ako naletim na nešto. Zahvaljujem na odgovorima
 
Na vrh