• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć hidraulika

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pompa za volan je posebno
ispred slova m je povrat na filter i na pumpu
od pumpe ide na razvod
kod slova h je povrat tj imaju dva "povrat" iz razvoda u kučište
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Danas ulapili i probao ozračivat ali pjeni se ule
u međuvremenu procurio hladnjak i neki lajtung ulja pa dan otišao u krivom smjeru, inače na traktoru smo mjenjali lamelu pa sad i sve ostalo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Daj više neku sliku, lakše nam bude, možda
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
navodno kod tih kineza u tim brzim spojkama na pumpama postoji unutra neka kuglica koja se obavezno vadi na prvom servisu jer smeta protoku ulja pumpe pa zbog tog odlaze pumpe, tako sam nekako ja to skužio po pričama servisera...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha. Ma ja sam mislio da ima isto ko i na Eurowolfu dovod pumpe spojen sa brzom spojkom.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
možete li mi obijasniti kako brza spojka mjeri pritisak , ja na eurowolfu imam brzu spojku na izlazu iz pumpe , kada stavljam utovarač rastavim je i uključim u pumpu ulaz koji vodi na razvodnik utovaraca a izlaz iz razvodnika ide prema hidraulici razvodniku zadnjim polugama ,,, ovu priču o kuglici u brzoj spojki sam čuo od kolege koji je kupio novog eurowolfa pa nakon nekog vremena zezala hidraulika i vadili su kuglicu ...
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Tu brzu spojku je majstor ugradio na itlazu iz pumpe
sve smo to pošarafali ali nema pritiska ni na toj spojki ni iza na izlazima iz razvoda
izgleda da je pumpa otišla sktoz
ili je sigurnosni fentil otpustio kad je slago razvode
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Meni nekak tanko izgledaju cijevi na usisnoj strani pumpe. Čini mi se da pumpa ima slabu dobavu i da ju uništi kavitacija.
Na Štoreu je usisna cijev oko fi 22, na Sameu oko fi 30 (s dva veelika paralelno spojena filtra), a na NH TN-u je oko fi 35mm.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Isto imam mišljenje kao i član Zvonimir, dodat ću samo da je na Torpedu fi 28 usisna cijev. I par savjeta oko spomenutih brzih spojnica, po meni nebi smjele biti na mjestima koje ste naveli, odnosno na usisu i na izlazu iz pumpe. Brza spojnica može biti tek nakon sigurnosnog ventila, bez obzira koliko ta spojnica ima protok, i čudi me da je to tvornički proizvod.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
To je jedan majstor ugradio nebi na tome mjestu s manometrom izmjerio tlak pumpe
trenutno traktor još stoji i čeka.....

Prvo novu pumpu pa....
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
većina tih kineza ima brze spojnice iza pumpe , evo kako na mojemu eurowolfu izgleda ,koristi se za prilključak utovarivača...
 

Prilozi

  • 2014-01-29 15.20.26.jpg
    2014-01-29 15.20.26.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 142
Posljednje uređivanje:

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moram priznat da takav hidrosustav nisam vidio, filter odmah uz pumpu? Inače filter je na povratnom vodu u rezervar, na usisu je obično samo neko sito.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
kodmene je filter isto blizu pumpe drukciji je sistem filtera vidi se gore na slici
povratno crijevo je 30mm
sad smo skinuli pumpu i pustili ulje iza filtera, ulje skroz lagano curi iza filtera dali je to uredu
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Jel taj filter na usisu ili na tlačnoj strani? Na usisnoj strani nebi smio biti takav "fini" filter jer će se stvarati podtlak i pumpa neće raditi kako treba. Na tlačnoj strani to ne moram ni pisati, tamo ni slučajno filter ne smije biti.

OPG horvat, povratno crijevo? Prema pumpi idu usisno i tlačno. Povratni vod se kaže za vod od izvršne jedinke do rezervara i tamo treba biti filtracija i hlađenje ulja (ako postoji hladnjak).

I čitam da planirate ugradnju dodatnog rezervara, da trebao bi biti u istoj razini, jer tako možete staviti samo posudu, ostali popratni elementi rezervara će biti na postojećem (odušci, kontrola nivoa, čep za doljevanje ulja,...)
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Konačno došla nova pumpa
1 izbilo nam je tlacno crijevo
dali je normalno da je na tlacnoj cijevi matica i konusni prsten koji nije fiksan???
Tlak u razvodima na sigurnosnom ventilu je bio na 300 i kusur
2 sad sam narikto na 160 dali je to tosta, prvo su razvodi bili nariktani da samo jedna komanda radi onda sam to prestelo i radi u oba smjera jednako 160 bara
3 traktor podosta mjenja zvuk kad djelujem na komandu
4 kad djelujem na komandu pritisak neostaje već kad se pusti komanda u neutralan polozaj pritisak pada
 

Najnoviji postovi

Na vrh