• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc oko zupcanika

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Nije gus, čelik je.
Reno 75-14
Eko terora i Web stranice vani
Neznan nikoga ko ima rabljenih dijelova
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Pitaj u Križevcima Hubzin promet 048 681 331, meni su ni jedni od boljih i skoro najpovoljniji. ili možda Traktor servis Hadrović isto u Križevcima 048/714-729

Imaš kakve kataloške brojeve za dijelove?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Eko terra. Hubzin mi je poslal ponudu 5% veću od Terre. Miljenko Hadrović mi se ne javlja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Svi ti dučani koje vi po RH spominjete su vam tu negde, u par % razlike kolko bu koji popusta dal i svoje zarade se odrekel.
Ako imaš kataloški broj gledaj da dijelove probaš izvana naručiti na neki način.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Svi ti dučani koje vi po RH spominjete su vam tu negde, u par % razlike kolko bu koji popusta dal i svoje zarade se odrekel.
Ako imaš kataloški broj gledaj da dijelove probaš izvana naručiti na neki način.
Upravo tak. Toga se i držim. Razlika u cijeni sinhrona je prek 100 eura. Samo sad je problem kak ga bum dopremil z Poljske, jer ne dostavljaju u Hrvatsku. Danas je situacija malo optimističnija, oštečene zupčanike sam odnesel meštru za zupčanike i rekel je da bi bilo suludo te zupčanike kupovati nove, on bu ih malo spehnul i buju OK. Miljenko Hadrović mi se javil, ima neke zupčanike, pa se nadam da bumo našli rabljene zupčanike i vilicu. Ak ne najdemo vilicu, meštar za zupčanike je rekel da bi mogel napraviti cijeli zakrivljeni dio vilice, a onda bi Očić zavaril to na nosač. Tak bi bilo puno veća površina zavara i veća sigurnost.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ovo sa slike su zupčanici bočnog reduktora za Claas 58 , koštalo je 1000e što je uradio.
Nemam priliku niti da pitam koliko košta novo a eto volio bih znati.


View attachment 56415
Taj te odrao i to bez noza. Covek daje garanciju 5 godina za popravljene zuba;izmedju ostalih radio je reparaciju konusno tanjirastog za man kamion...cena 20-ak evra po zubu za vece zucanike. ..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Svaka čast .
Ali obzirom da su meni ovi svi manji zupčanici bili oštećeni u potpunosti a na ovom velikom samo jedan zub otkinut najoptimalnije rješenje mi je bilo da to uradim sve na novo.

Recimo za polovan reduktor čovjek mi tražio 3000e , bez ikakve garancije.

Obzirom da mi je ovo radila ozbiljna radionica sa dugogodišnjim iskustvom i da se radi o kombajnu ja sam njima lagano halalio te pare. Pogotovo što sam u kupovini kombajna drastično spustio cijenu.

A ovo sa snimka je za mene sasvim ok , ali ipak ne možemo porediti obradu sa mašinskim brušenjem nakon cementiranja i oblikovanje zuba flaksericom.
Garancija ? ok , čovjek daje garanciju na zub , a šta ako taj zub otpadne i slomije sve oko sebe i uništi mi sezonu kombajna od koje ja jedem hljeb.

Uzimajući u obzir i taj faktor rizika opet se ne osjećam odrano kako kažeš.

A da se radi o nečem što nije od tolikog značaja sigurno bi dao ovome majstoru da to našvajsuje.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Evo, nešto jesam. Ovi zupčanici koji su bili malo oštečeni su riješeni, potrgane nismo uspjeli najti rabljene, pa bum ih moral kupiti nove. Vilicu nismo našli, moram ju dati popraviti. Hadrović ima nekolko sinhrona, pa idem danas k njemu z uzorkom da nekej najdemo.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Probaj kod Koop van der Wal (www koopvanderwalusedparts.com) firma je iz Nizozemske, prodaju rabljene dijelove za traktore, meni su riješili 2 zupčanika za NH TM 190, i to dosta povoljno u odnosu na druge slične firme ili nove zupčanike.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Evo, getriba složena. Danas složimo spojničke i druk lagere, pa ga onda sutra denemo skupa. Trebam pomoć, gde kupiti žicu 1mm za osiguravanje šarafa vilica u getribi ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh