• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć potrebitim na Banovini

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jeste gledali jučer otvoreno? Ove rupe postaju jako zabrinjavajuće, struka, stručnjaci neznaju kaje to. Nemaju objašnjenja na te pojave. Užaš kak je tim ljudima tam, neznaš kaj se bu dogodilo, 88 ih je jučer bilo. Mislim kuća ti može propasti i neznam kaj sve.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Sad ne znaju, a "fracking" su dozvolili, pa se sad čude...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Ne znam, govori se...
A negdje kod Gline su trebali graditi skladište nuklearnog otpada...kao sigurno područje...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Ne znam, govori se...
A negdje kod Gline su trebali graditi skladište nuklearnog otpada...kao sigurno područje...
Pored naše politike nebi bilo niš čudno, za par eura bi se uvukli Mami-Eu u guzicu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Veli da se otvorila jedna malog promjera ali dubine cca 17 metara u okolici Karlovca.
Sve su sjebala ta silna pomjeranja, ispumpavanja i iskopine koje smo mi ljudi napravili.
Pomalo doslo vreme da sjeda sve na svoje mjesto.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Netko (geofizičar u emisiji na tv) je dal pojašnjenje da je došlo do razdvajanja rasjeda i stvorile se mjesto šupljine u zemljinoj kori. To ima logike, ali mi nije jasno zakaj na tv uvijek prikažu okrugle rupe. Zar drugih oblika nema? Dosta čudno za razmeti običnom smrtniku.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Objašnjenje na TV je bilo da je podloga od vapnenca pa se pomjeranjem stijena stvaraju rupe.. Imamo i mi par parcela na kojima se s vremenom pojave rupe od podvodnih voda.

Ovo za nuklearni otpad je skladište pored Dvora, vojarna čerkezovac. Navodno već duže voze otpad tamo, ali samo odjeću radnika, kacige i slično.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nema, samo se okrugle, viš da bi ljudi to sami zatrpavali sa svačim kaj imaju, al im vojska neda, nemaju pristup tome baš, ko zna kak se bu to zatepalo da bude sve kak je biko nekad. Da to je bilo objašnjenje, ali nije dokazano, jer još istraživaju.
Kak ti se velke rupe pojave? Kaj ih zatrpavaš ili?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Milane,
možda sam ja krivo shvatil da je to pomicanje vapnenastih stijena uzrokovano širenjem rasjeda (razdvajanjem tektonskih ploča u unutrašnjosti). Kod zg potresa je bilo kontra djelovanje, približavanje tektonskih ploča i najahivanje jedne na drugu.

Kupljenec,
nisam imal sreće da vidim na tv neku rupu pravokutnog tlocrta, sve su gotovo pravilan krug. Možda ne gledam dovoljno tv ili samo imam peh da gledim u krivo vrijeme. :unsure:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Iwanho u pravu si isto mislimo.. Ne budu velike, većinom se zatrpaju plugom. Ili se nabaca panjeva pa onda gore zemlja. Ali to je isključivo zbog podzemnih voda. Ovo u Mečenčanima je stvarno ozbiljno već.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
518
Pa ja mislim da su okrugle zato jer se zemlja polako usipava u rupu ko naprimjer koruza u čekičar.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Samo da se na kratko osvrnem na tu cjelokupnu situaciju naime onaj potres u e mjesecu prošle godine koji je potresao Zagreb i okolicu.. konkretno 500 metara iznad mene nekih kuća više nisu uporabljive s tim da to nisu ruševne kuće kao u Petrinji i Sisku.. nitko se nije pobrinuo za te ljude nit je niko pomogao kakvim materijalom, nit se hrana nije vozila ama baš ništa.. ti ljudi dan danas nemaju nikakav odgovor šta sad.. Mene zanima što i zašto je tolka panika sad napravljena za Sisak, Petrinju i sve ostalo.. Donacije stižu sa svih strana sve se dijeli ali se još više i krade.. Po čemu smo mi Zagorci, Čučerje, Markuševac manje vrijedni i niko ne pita kako živite dal treba šta pomoći... Jedno selo od mene cca 1 km zračne linije od prošle godine je pustoš, ljudi samo dolaze doma hranit životinje a žive kod rođaka i kako se ko snašao... Ja Hvala bogu nisam nastradao ko oni al svi se pitaju šta s nama.. većina ih je u kreditu do zuba, teško su živjeli i bez te nesreće a sad je još gore... Već 4 puta statičari obilaze ruševine kao da budu spasili... šta češ spasit.. baš ništa... Crkva je također stradala u potresu.. al je i bome nakon kratkog vremena obnovljena s tim da traže od vjernika/ ljudi koji su također stradali 500 kuna za obnovu crkve... Nemam ništa protiv crkve i sam sam vjernik al di je tu kakva solidarnost prema tim ljudima... Ne znam, ljudi su razočarani sa svime
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Vojarna Čerkezovac je idealno mjesto za nuklearni otpad. Podzemna, normalno betonirana, skladišta su po vojnom PSu.
Za vrijeme DR bio tamo nekoliko puta!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Veli da se otvorila jedna malog promjera ali dubine cca 17 metara u okolici Karlovca.
Sve su sjebala ta silna pomjeranja, ispumpavanja i iskopine koje smo mi ljudi napravili.
Pomalo doslo vreme da sjeda sve na svoje mjesto.
Da,to je u mojoj okolici,u Bukovlju,ali to nema veze s potresom nego s podzemnim vodama,bilo previše kiše
 

TihoST1

Dobro znana faca
Tu od
1 Sij 2021
Poruka
130
Evo samo jedan mali prilog je li krađa, preprodaja šta god, ali eto gdje završava pomoć. Kupljeno u jednom centru kod nas u Pitomači. Svi kupovali i slali da bi opet to isto kupio.
Skužio dok se doma stavilo na stol.
View attachment 32719
@AntonioJD .......oni koji to rade su dno dna septičke jame i treba to dati u neovisne medije pa neka ljudi vide istinu.......pljuc i fuj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh