• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć potrebitim na Banovini

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
@yama13 Eh prijatelj, tu nema nadležni da ti odgovoriju na tvoje pitanje nažalost, njih uvijek nema kad ih trebalo.Ja niti sam doktor, niti profesor, ni inžinjer za takve stvari, ja sam ja kam me deneš tu jesam, za pomoći uvek tu. A političari?
Al bitno kad oni nas trebaju tu su,istina i Bog treba jednim i drugima pomoći, ali problem je politika, ona kumuje di treba i di netreba. Kak je to poznato oni kuju plan kak da sve to iskorise u svoju korist, onda ak kaj ostale ide ljudima. I sad valjda takav zakon moraju donesti da bude sve legalno, da ljudima zamažeju oči. Zdrave ljude delaju slepima.
Ja imam puno pajdaša u Slanom potoku, Jakšincu vjenčanog kuma, mislim puno prijatelja i poznanstva imam tam i u okolici i točno znam o čemu govoriš. Kak sam već pisal o pomoći ljudima bi trenalo iti od kuće do kuće sa keš lovom i pitat ko kolko treba za obnovu, tak se bi najbrže i najbolje obnobilo sve, sva domaćinstva koja su se našla u ovoj prirodnoj nepredvidivoj katastrofi, a ne oni se nemreju dogovorit kak one sove, lavovi, i žirafe i kaj ja znam kaj stoje po zgradama u Zagrebu kak moraju stajat, pa to je najmanje bitno, ljudi su na prvome mjestu, a ne ti kipi. Jer love ima, lova je došla sa svih strana, od donacija i neznam kakve sve pomoći su došle. Ali oni prvo valjda sebe nekak moraju namirit i to je to. Opet kaje sa Zagorjem? Tu kak mi se čini ima Bandić isto prste, jer niš bez njega nejde, stalno nekaj obećava i Zagorcima i svima, i puno ljudi knjemu prešlo, još je i obećal tunel kroz sleme do Stubaka, sve se to vrti oko politike a niko ne pomaže ljudima, isto je tak kod Čučurjanci, i tome gore dijelu kaje pogođen, svi obilaze već po kaj ja znam koji put, a niko niš ne poduzima. Nije ni čudo kaj su ljudi ogorčeni na sve, ljudi više neznaju kojima kaj vjerovat, jer svi sve obećavaju, a niko niš ne ispunjava. Trebalo bi tome stat na kraj, ali kak? Kak? I levi i desni, i gornji i donji svi svoje đepe puniju samo. Crveni križ i karitas jedno te isto, pomažeju da ti slabo dojde, od te pomoći niko niš nemre. Po meni bi Crkva isto moga nekaj financirat, oni tak ionak delaju na crno, nemaju fiskalnu blagajnu. Puni su ko brod, neznaju kam bi sa novcima al žicaju i dalje ljude. I ja sam vjernik, al po meni oni ne delaju dobro, to bi se trebalo promjeniti. Nek se odreknu svojih primanja i pomoći ljudima bi mogli.Ak je Papa dal neku lovu mogli bi i naši iz Kaptola. Ali ne oni još guliju vjernike. Mažnjavaju lovu na svakom čošku, kad si pri meši daješ, blagoslov kuća, isto daješ, sprovod košta, krstitke koštaju, vjenčanje košta, i sve to oni lepo u svoj đep deneju. Nekak mi se čini da oni vole vjernike zbog novci. Nikoga nije briga kaj ljudi nemaju krov nad glavom, kaj nemaju kruha, kaj neznaju kam bi se okrenuli od problema koji su ih snašli. Da nije bilo volontera ko zna kaj bi bilo sa tim ljudima. Žalosno je to sve.. Kaj se oni mogu nadati pomoći od Države.? Kaj buju dobili 2 vreće cemnta i par cigli, i koju letvu i štaflin? Pa to je za plakat, ali kak poznamo naše politačere rekli buju da su pomogli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Da,to je u mojoj okolici,u Bukovlju,ali to nema veze s potresom nego s podzemnim vodama,bilo previše kiše
Ja se nadam da je tak, a kaj ako nije?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,569
E baš si me podsjetio da napišem jednu crticu koja se odvijala nešto poslije potresa dok su razno razni likovi oblijetali Banovinu (poslije razornog potresa). Jedna izjava dotičnoga kardinala Bozanića (nacrtanoga ispred) porušene crkve. U kratkoj izjavi (jako oskudnoj, i na nivou nekoga) osnovnoškolca, rekao između ostalog "kako je teško kad lijeva ruka ne zna što radi desna"!

Zaključak je jasan, kad netko kaže tako nešto, s obzirom na funkciju koju obnaša.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Bože pomozi im😥

BANOVINA TONE

Rupe nastale nakon potresa su počele 'gutati' obiteljske kuće​


Po mišljenju stručnjaka nema nikakva smisla zatrpavati ih.

 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Pojavile se vrtače i kod nas, bilo je uvijek na pojedinim parcelama otvaranja rupa zbog podzemnih voda, ali sve su bile malog promjera koje plug zatrpa.
 

Prilozi

  • IMG_20230423_195406.jpg
    IMG_20230423_195406.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20230423_195411.jpg
    IMG_20230423_195411.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 40

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Pojavile se vrtače i kod nas, bilo je uvijek na pojedinim parcelama otvaranja rupa zbog podzemnih voda, ali sve su bile malog promjera koje plug zatrpa.
Interesantno, na "vrhu brda"...
 

Najnoviji postovi

Na vrh