• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc pri zimskom startovanju motora

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo otvaram na siroko temu sta sve moze pomoci pri startovanju motora na niskim temperaturama ili izrabljenijim motorima. posto sam i ja u takvoj situaciji trenutno kupio sam grejac antifriza sa pumpom i termostatom u zajednickom kucistu ,snage 2kw i radi na kucni napon od 220v .jos nije montiran na vozilo posto je tek stigao postom. inace ima dosta vrsta sa i bez pumpe ,za ugradnju u creva ili blok motora.ovaj je 60eur.
06012015637.jpg
[/IMG]
06012015636.jpg
[/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Niti sam niti cu. da gubim garanciju dzaba.treba samo da nadjem mesto u ovom autu gde da postavim od one gomile kablova i creva . onda cemo videti sta i kako se pokazalo mada vec znam od nekoliko njih koji su ugradili u opel kadete 1,6D da je super sto se startovanja tice
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima sve u sklopu, grejac ,pumpu i termostatski prekidac za temperaturu sto se vidi spolja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Baš me zanima kakva je je pumpa mogla da se ubaci , ja sam razmišljao da to pravim treba mi za kamionić u njemu je OPEL motor koji baš ne voli hladno vrijeme
A nešto mi se ne daje 60e
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Savo ja sam uzeo ovaj tip zbog jos nekih stvari za kasnije. imas jednostavniji grejac samo neznam kako sliku da prenesem sa linka. moze se isti taj montirati u blok na urezani navoj ili na t raskrsnicu pa na creva samo sto nema pumpe. ova sto se lozi u cep na bloku ti i netreba pumpa jer direktno greje samo fakticki blok i to sam prvo hteo ugraditi ali sam se predomislio.pokusacu da prebacim sliku ako uspem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako ne bi stalo , pumpa od vešmašine skoro pa idealna .
Ovo je kao protočni bojler ,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
frame
. nevredi nece da ubaci ovu sliku grejaca za u blok i crevo .jako prosto a netreba pumpa ako ide u blok.a imas iz Cacka covek sto radi grejace samo ili isti u kombinaciji sa pumpom. a sto rece puknuti moze i od ves masine pumpa. ovaj sto sam uzeo nije uopste gabaritno mali. precnik oko 13cm a knap duzina 25cm i oko 1,5kg tesko
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e ima i ovakvih slicnih a i sa navojem na telu da se uvrne u blok [cep]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
slična ,možda .... samo na 220V
220 VAC u vicinoj bombi može biti i vrlo jednostavna i vrlo malena mebranska pumpa
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zapravo da, vibro pumpa kakve znaju biti u akvarijima. Doduse te su jako malog protoka:^):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije membranska sigurno jer se u uputstvu pominje rotor na pumpi, da neobjasnjavam sad zbog cega.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo jos jedna slika iznutra jer jos toliko se sme otvoriti. nevidi se pumpa ali motoric da i snage je 40w.
06012015638.jpg
[/IMG]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zapravo da, vibro pumpa kakve znaju biti u akvarijima. Doduse te su jako malog protoka:^):
Ako je gijač vode 2000w , onda ne treba velikog protoka
Protočni bojler , električni ( za sanitarnu vodu kučanstva ) je 18 ili 24 kW .. a protok je koliko?- >10 lit./min.

evo jos jedna slika iznutra jer jos toliko se sme otvoriti. nevidi se pumpa ali motoric da i snage je 40w.
pumpa "vešmašine ", ..bez ležajeva , semeringa i mogučnosti propuštanja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ako je gijač vode 2000w , onda ne treba velikog protoka
Protočni bojler , električni ( za sanitarnu vodu kučanstva ) je 18 ili 24 kW .. a protok je koliko?- >10 lit./min.
propuštanja

Čini ti se , nema potrebe za velikim protokom , ako se pregrije ''bomba'' grijač će se isključiti dok ne razmijeni temperaturu sa sistemom
Kada sam pravio grijač za grijanje ulja u protoku grijač od 2kw nije mogao da grije ulje na visoku temperaturu u jednom prohodu koliko god sam smanjivao protok


Jeste al računaj da sanitarnu vodu podižeš za mnogo stepeni u jednom prohodu , ovo je evć neka druga priča
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ipak ovaj covek radi ove grejace vec desetak godina sigurno ako ne i vise i ovo je jedan od zadnjih verzija. ako ovo radi sa 2 i 3kw isto znaci da je protok odgovarajuci jer tera vodu kroz ceo sistem. za sve ove godine samo par reklamacija i to vecinom sto je postavljen visoko iznad nivoa tecnosti pa se sve istopi. stavlja se i na mnogo veca vozila pa nema problema ako se samo pravilno postavi i sistem ozraci
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Samo da ne potrošite struje koliko i za remont motora.
Jeli dovoljno neki slabiji grijač koji bi grijao u neki mlaki plus, da se ugradi u npr. blok kao ovo za zetora, da se izbjegne pumpa i složenost sistema svede na minimum, inače ja sam više za topli zrak da smlači motor i sve okolo, karter s uljem, remenje i sve drugo što se "ukruti" na hladnoći.
I još ne mogu da ne prokomentarišem (negodovanje opelovih dizela), godinama smo ganjali asconu 1.6 D, grijači+odgovarajući relej, anlaser i akumulator da to sve potjera, i još "čok" da funkcioniše ako slučajno zatreba........nikad čak ni tad nije bilo problema na žestokim minusima.
 
Na vrh