• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomozite-dajte svoj glas za NE-ukidanje lova

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa jesu li ovi ljudi normalni,i ovako ima previše divljih životinja,šta če bit ako se ukine lov pa sva polja če nam razrovat i onda če opet građani pljuvat po seljacima da nam nikad ništa nepaše da se za svako malo bunimo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
naravno da nisu normalni.

to su tipovi koji nemaju šta raditi,kopaju cijeli dan,ali po nosu,pa im na um pada ovako nešto.
inače ovi "ZELENI" je socijalni tip ljudi koji žive za to da drugima zagorčaju život,mada je njihov život pun prevara,laži i nereda.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
hrpa seronja,kao i oni tzv.sojini prijatelji....:twisted:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,pa nebu išlo.Ima da se zabrani lov.To je barbarstvo najgore vrste,zabava za isfrustrirane jadnike kojima bi bolje bilo da utrošeno vrijeme u hajci provedu sa ženom i obitelji u šetnji šumom.Pa da se divljač ne uzgaja i pušta u lovišta ne bi bilo ni problema.Mislim na sitnu i srne.Kakvu je štetu kome napravila srna.Ili prepelica.Ili fazan.Ili-ma šta ću bez veze nabrajati.Ne lovu.Da odstrelu viška divljači koja nanosi štetu poljoprivrednim usjevima.Nisam naivna niti utopist,znam koji su problemi sa divljim svinjama i vukovima.Ali to se onda rješava na drugi način-kontroliranim odstrelom.E lovci-lovačko odjelo,puška,što smo važni,pa metak kome stigne.Bih ja njima metak u guzicu.Obadvije patrone odjedanput.Zbog njih bih mogla prestati biti pacifist.Tako.
Hvale se kako odstrelom lisica kontroliraju bjesnoču u lovištu.Figu.Tamane lisice jer lisice jedu zečeve i fazane pa im rade konkurenciju.I za kontrolu populacije i za kontrolu zaraznih bolesti kod divljači ima i drugih načina.

NE za ne ukidanje lova.
DA za ukidanje lova.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ma sta se oni imaju protiv lova,,normalno da mora biti odstrjela,sigurno ce ovi zastitnici zivotnja u sumu voziti kukuruz i hranu na minus 20 i vodu na plus 40 ,, svim takvim koji su za ukidanje lova imaju od mene pozdrav :butthead:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E moja jahobice,jel ti kad izeletila srna ili jelen na auto u sred noči i razbila ga cijelog,jeli ti kad lisica odnesla sve kokoši koje imaš i ako ih uopče imaš,koliko zemlje imaš i koliko su ti divljač razorili usjev koji imaš za koji daješ novac iz svog đepa i od kojega živiš. Jedna stvar je sažaljenje nad životinjama a gdje je sažanjenje nad ljudima koji žive od te proklete poljoprivrede i od nje imaju samo grbava leđa i svaki dan gledaju u nebo šta če nas danas pogodit koja katastrofa odozgora i dali čemo imat sutra za kruh. Nije dosta šta nas j*** iz vlade i mljekare sad nas trebaju j**** i ovi zeleni pa gdje je tome kraj kad če se več jednom prestat gazit i pljuvat po seljaku. Umjesto da građani budu zadovolji šta im napravimo hranu da imaju šta za jest oni če nam tak ljepo u facu pljunut i reč vi ste seljaci vi smrdite.
 
Z

zoky 285

Guest
http://tierschutznews.ch/umfragen/42-sind-sie-fuer-die-abschaffung-der-jagd.html

Ovi takozvani zaštitari životinja su pokrenuli kampanju o ukidanju lova.Pošto se zakoni rade po statistikama a ne po stvarnosti,dajte svoj glas za NE ukidanje lova.

Hvala:partyman:

Lovci jesu čuvari prirode i ostat če
a u svakom žitu kukolja ima
Samo neko gore u min. je kreten pa neda veči odstrel tih divlji svinja da nam skrate muke- nego "da i s te strane malo zapapre seljaku"
A ove "ZELENE" proletere i razno razne udruge pa čak i sindikati spadaju za mene u taj kufer.
E taj kufer bacit u savu da voda odnese a onda ostatak neradnika koji griju fotelje a žive od moga rada.

nisam lovac!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj što ste me pogodili u živac.Nemam sada vremena,ali ću navečer reći nešto ako budem imala snage.Idem dalje raditi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Joj što ste me pogodili u živac.Nemam sada vremena,ali ću navečer reći nešto ako budem imala snage.Idem dalje raditi.

nećemo se prepirati oko toga jer nema svrhe.svi koji tako misle nisu dovoljno upućeni u materiju.
Nemoj minirati temu,ni ja u tvoje teme nediram.Rekla si mišljenje i to je O.K.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
nećemo se prepirati oko toga jer nema svrhe.svi koji tako misle nisu dovoljno upućeni u materiju.
Nemoj minirati temu,ni ja u tvoje teme nediram.Rekla si mišljenje i to je O.K.

Hajde,pustiti ću da se tema razvija bez moga uplitanja,ali samo da kažem još ovo-pred šest-sedam godina nam je u polju izletjela srna pred auto,na haubu,pa se odbacila na krov,pala i otišla.Došli smo kući,zvali policiju,lovce i osiguravajuču kuću lovaca.Prvo je muž morao puhati da se ustanovi da nešto nije slučajno popio.Da ne duljim,odštetu smo dobili.Pa su nam zečevi pojeli -oštetili-pet tona lubenica.I tu smo pokrenuli postupak i dobili odštetu.Ima toga još,ali...Zašto ovo navodim-iz razloga što ljudi ne znaju koja su njihova prava i na koji ih način ostvariti.Niti ja nisam znala dok me procijenitelj štete sam iz neopreza nije poučio što se i na koji način mora napraviti.Neću to sada ovdje izlagati,ima jedno mjesec ili više kako sam to na povrtlarstvu u jednoj temi ljiepo razjasnila.Ako nekoga zanima može se javiti na PP.Sretno sa anketom,iako to baš i nisam rekla iskreno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hajde,pustiti ću da se tema razvija bez moga uplitanja,ali samo da kažem još ovo-pred šest-sedam godina nam je u polju izletjela srna pred auto,na haubu,pa se odbacila na krov,pala i otišla.Došli smo kući,zvali policiju,lovce i osiguravajuču kuću lovaca.Prvo je muž morao puhati da se ustanovi da nešto nije slučajno popio.Da ne duljim,odštetu smo dobili.Pa su nam zečevi pojeli -oštetili-pet tona lubenica.I tu smo pokrenuli postupak i dobili odštetu.Ima toga još,ali...Zašto ovo navodim-iz razloga što ljudi ne znaju koja su njihova prava i na koji ih način ostvariti.Niti ja nisam znala dok me procijenitelj štete sam iz neopreza nije poučio što se i na koji način mora napraviti.Neću to sada ovdje izlagati,ima jedno mjesec ili više kako sam to na povrtlarstvu u jednoj temi ljiepo razjasnila.Ako nekoga zanima može se javiti na PP.Sretno sa anketom,iako to baš i nisam rekla iskreno.


dobro je to kad uspiješ naplatiti štetu,inače je to dug put.

nemoj se ti samo uzbuđivati,sad su noći duge pa nećeš moći zaspati ;)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo je tema za okršaj kod o.k. i korala tisuću mišljenja samo se nikog ne pita ništa ima dobrih i poštenih lovaca a takvi baš i nisu neki lovci a ima i onih koji pucaju i na muhe a kam ne na vepre zato je ovaj svijet lijep jer je šarolik,i ja bi bio vegetarijanac kad bi soja bila meso a vele da je soja isto ko i vibrator jedno i drugo mjenjaju meso pa ko voli nek izvoli.....
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
i meni je lijepo vidjet srnu,zeca,fazana i dr. ali kad vidim kaj mi svinje naprave štete po njivi dojde mi da potamanim i lovce koji onom stvarju ne mrdaju i zelene tzv zaštitare prirode i pol sela,a da su ovi zeleni toliki zaštitari vozili se bi okolo na biciklima a ne u skupim autima!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
dajte mi da pucam i neće više biti lova...:twisted:
il bar da budemo ljudi ko amerikanci, privatni posjed je moj i radim kaj oću na njemu, pa makar i upucal nekog il nešto...
dakle, ja sam za akciju:
DAJTE DA SVI PUCAMO!

nisam lovac, ja sam njihova noćna mora...

ps.
johabica, šteta kaj nisam lani slikal kak 7 srna pase moj kelj pupčar...cijelu fucking zimu...od 4 popodne do jutra...smazale pol rali u temelj, sreća kaj ga ne volim jest jer ni jednog pupka nismo pobrali...
a ovu godinu se u mom grahu odranilo lane, i majka mu, i otac...
a predlani popapali pol rali endivije, radiča i putarice...
i svaku godinu neki kvar...
i nemam vremena se ganjat s ovim prnjavorima od lovaca kod nas, sve banda koja kuka kak nemaju niš...nemaju otkud isplatit štetu, nemaju čime zaštitit posijane kulture, nemaju, nemaju, nemaju...

i kakav jesam da jesam, zar nebi bio red da mi bar jednog zekana daju na ime štete, makar mi divljač baš i nije fina za papat, ja bi ga grizo od muke...ma ni gulil ga nebi, grizal bi ga od uha prema repu cijelog...:madmana:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
johabica, šteta kaj nisam lani slikal kak 7 srna pase
Kod cure isto napravili dar-mar u vrtu, kukuruzu :madmana:
Ni ograde ne pomašu, el. pastir isto. Jadan pas lovi jednu a za to vrijeme druga nastavi gablec. A da ne pričam kako su bačve sa kišnicom popile... :shock:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ja doista ne znam zašto se sada svi odjednom propinju na zadnje noge kao da lova i lovaca nije i prije bilo,isto tako je prije bilo kolinja i bit će ga...
sad se odjednom svi zgražaju,tako je svake godine pred kolinje....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja doista ne znam zašto se sada svi odjednom propinju na zadnje noge kao da lova i lovaca nije i prije bilo,isto tako je prije bilo kolinja i bit će ga...
sad se odjednom svi zgražaju,tako je svake godine pred kolinje....

to je valjda zbog sojinih šnicli ili sojinih kobasica.:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh