• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poplave i stete

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Kiša je prestala , bar za sada , moje područje je bezbijedno što se tiče površinskih voda ali sada otkrivamo čari podzemnih voda , klizišta na sve strane , nezna se sada koliko ko ima ''pokretne'' imovine , opet haos opet drama
Za ovo u Doboju nemam komentara , evo sada nizvodno od nas grad Bijeljina je pod velikim rizikom popuštanja nasipa , ako to popusti posledice su nemogu ni pretpostaviti
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
15r89sip2r36xau0kwe.jpg

b2zm1axz68vwd4wx78f.jpg

inb7fi1l3e86vzdzcswo.jpg


Slike sa terena, zečiji nasipi idu i više..
Mi smo u kući prizemlje "očistilI", sada šta bude...

Nadamo se najboljem, a pripremamo se za najgore.

LP
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Umjetni "melioracijski" lobi je jak u svijetu a gdje neće biti na balkanu .
Ako grade višlje i skuplje nasipe redom imaju sve više dobro plačena posla .
Nema to veze s količinom oborina . ..to je programirano ..ipak najvažnije je dobro zagledati se u nebo .
Možda je i ajkulina teorija zavjee ispravna pa se ovi samo šlepaju uz nju .
Mediji i propaganda ima dođe ko budali šamar ..besplatno a jako korisno .

Nisu ni ljudi nevini , kad se šuma posječe, uredi kanal uz cestu itd. klizišta su prirodni procesi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Jedino kaj je u toj nesreči dobro, koja je te sve ljude i dole i gore zahvatila, je to kaj su opet svi složni.

Strašne prizore možemo ovih dana gledati po netu i TV-u.
Bojim se da bude toga sve više iz godine u godinu
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Suosjecam sa svima koji su stradali u ovim poplavama jer smo I sami nedavno imali slican slucaj kad se izli jedan lokalni kanal sto mi prolazi kraj imanja,dobrih dva sata je bujica prolazila kroz cjelo dvoriste,stale, silazu I stagalj.krave su bile dobrih 20 cm u vodi al uspjeli smo sve to sanirati I ocistiti do 11 navece.nasrecu utopilo se se samo 7 kokosi I unistilo vrt jer se sve susi.mislim da je nanjelo spric I gnojivo sa okolnih polja..stradalo je nest I silaze al sve to nije ama bas nista prema ovome u slavoniji,bosni I srbiji..suosjecam sa svima jer nijedno zlo nije dobro al voda kad krene nema nicemu spasa..zamislite samo stetu na kucqnstvima,stoci I u polju.ljudi preko noci postanu bokci:(
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
226
Ljudi moji ovo nije cista posla, kisa pada mjesec dana bez prestanka pa ne zivimo mi u amazonskoj prasumi da toliko dugo moze padati.Ja sam srecom na brdu nema sanse da voda stigne do mene al zato vecina susjednih opstina Doboj,Modrica,Samac,nemam te rijeci da bih opisao tu tugu i zalost ljudi su izgubili sve,kuce,farme,mehanizaciju,usjeve...
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
226
E moj druze ne zelim da vjerujem u to al nemogu sebi pomoci.Ovo je skoro kao i rat jedina razlika je u tome sto se to brzo odigralo i nema toliko ljudskih zrtava kao u ratu koje im sigurno nisu primarni cilj jer nas je vise nego dvoljno istrijebljeno u proteklim ratovima.
 
Posljednje uređivanje:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Strašno je ovo što se događa, ja sam hvala Bogu na skroz drugom dijelu države i na brdu tako da sam siguran od poplava. Al mislim da bi bio red da svatko sad pomogne tim ljudima koliko može. evo ja sam svoj skroman prilog uplatio na račun HCK, nadam se da će doći u prave ruke.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Nemojte se zavaravati da je i brdo sigurno , nezna se šta je gore , poplave ili odroni
Evo ova sela što sam malo prije postavio video snimak su brdovita i nema šanse od poplave ali zato ih odroni uništiše
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
10384110_659650057424237_6068601475900470390_n.jpg


Sa lijeve strane karte, voda dolazi iz Bosanskog Šamca, a crvenom crtom je označen zečiji nasip koji smo gradili jučer čitav dan preko magistralne ceste, ne znam kako će biti, i šta će biti, ali pokušavamo graditi nasipe u selu. Sinoć smo napravil zečije nasipe u D. Mahali, ali ljudi su te nasipe rušili... Trebali smo se ujediniti, a tih 10 ljudi će nas sje*at
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mozda je ovo odgovor na pitanje odkud toliko kise??ako je to moguce!
http://aktuelno.ba/info/haarp-postrojenja-u-srbiji-uzrocnici-svih-poplava-na-balkanu-video/

Nebi me zacudila cinjenica da je ovo istina !!?!! Sjecate li se da su Japanci obecali olimpijadu bez kise ??! Iza toga je bila neka emisija gdje je receno kako se u nebo razbacuje naka kemikalija koristeci avione, naravno, da se razbiju oblaci.... Naravno da se onda sve to mora akomulitrati negdje drugdje i eto zla ... Poceli smo se igrati Boga, a to nam dolazi na naplatu ..:=:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne mi, neki od njih, kojima je novac zamijenil Boga...

Većina nas je sirotinja koja si nemre pomoći...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
10384110_659650057424237_6068601475900470390_n.jpg


Sa lijeve strane karte, voda dolazi iz Bosanskog Šamca, a crvenom crtom je označen zečiji nasip koji smo gradili jučer čitav dan preko magistralne ceste, ne znam kako će biti, i šta će biti, ali pokušavamo graditi nasipe u selu. Sinoć smo napravil zečije nasipe u D. Mahali, ali ljudi su te nasipe rušili... Trebali smo se ujediniti, a tih 10 ljudi će nas sje*at

Kako misliš da su neki ljudi rušili nasipe koje ste izgradili??? Zašto, koji je razlog tome?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa valjda da zaštite svoje, ne brinući za ostale?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
U nižim dijelovima, gdje je voda došla, i sada na najvišem dijelu, do tih niskih dijelova, se počeo redati zečiji nasip, poredali smo mi to 1,5-2 km dužine, i onda su ovi kojima su kuće pod vodom (10-ak cm vode u kući) ne daju da se grade nasipi.

Njemu je izgleda na tih 10 cm još 10-20 cm kao smrt. Neda, i neda, bez tog nasipa ostatak ono malo općine što je ostalo je u opasnosti, taj nasip je sinoć trebao biti napravljen, a evo danas voda se približava nama...

Oni imaju režim, ako je meni voda ušla u kuću, mora i ostalim... Svega 10-ak ljudi nas nadjačalo,a to nije smijelo biti tako...


LP
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
226
Danas se otac cuo telefonom sa jednim prijateljem iz Samca koji je sada vec mogu reci IMAO najvecu farmu muznih grla na ovom podrucju i zamislite voda sve podavila.Uspio je spasit samo nesto malo podmlatka a 200 krava otislo u nepovrat.Nemogu ni zamisliti koja je to tuga,ni sam nisam dobar citav dan od kad sam to cuo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh