• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Budem pogledal stanje četkica, lagere ne bum diral.
Nije ta mašina previše radila jer je još jedna u upotrebi.

Još moram po farbati dno. Iako je pocinčano, svejedno ima rđe radi praška koji je nekak došel kam nije trebal.

Ispravak: ono dolje je usis zraka za izmjenjivač. Izlaz je iza nje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Elektromotor od veš mašine nema snage
Spojen je na pranje(nije na veš mašini) ima 5 izlaza,spojevi su svi dobri,kondenzator je isproban drugi i ok je,bez opterećenja zavrti,ali ga sa rukom zaustavim,šta da još napravim prije nego zamijenim motor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Izmjeri otpore svih faza...
No bojim se da ti ne gine "novi".
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Ma upogonjen je bio on već na "novoj" homemade mašini i radio je tako već 7-8 god(a pitaj boga koliko prije na veš mašini,ali izgleda da je dao svoje,spojio sam mu bio i dodatni ventilator za hlađenje,s obzirom da je radio konstantno na "pranju" pa nema okretaja,a samim tim ni hlađenja
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Nije baš popravak,ali neznam gdje pisati
Dva pitanja
Sa čime čistite staklo na peći?

2.Kako povezati stariju video kameru,sa novijim laptopom?
Dakle na video kameri imam izlaz firewire,kamera je digitalna,a na laptopu imam usb,nemam ulaz za karticu da stavim fire wire ulaz
Kabel usb na firewire znam da ne radi nego trebam neki konverter,ali ne nalazim ništa na netu
Mogu jedino analogno,ali bi rađe digitalno radi gubitaka
Ima netko rješenje?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Ma radim tako,imam i neko sredstvo
Čak sam pokušao i kombinaciju
Nije problem kad staklo samo promjeni boju,ali desi se da dođe skroz crno,kao zapečeno,onda ne ide,pa pitam ako ima netko nešto jače?
Čistim svakodnevno,ali izgleda da je do protoka zraka unutar peći
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Ne baš suprotno,1,5 god sušena cijepana drva i dimnjak vuče ko kovačka vatra
Ali kako vatra gori baš vuče vatru na staklo
Imam kod roditelja štednjak novi plamen i puklo im je staklo,znači zažuti,ali ništa strašno,kad im je puklo,zamijenim sa novim i stavim okolo onu traku(kao špaga) za dihtanje,ali primjetio sam da prije sa gornje strane nije bilo tog dihtanja
Kad sam sve to složio,staklo je bilo crno ko ugljen,kad sam ponovo skinuo taj gornji dio dihtanja,staklo opet čisto,nije to do sagorijevanja nego do nekih vrtložnih struja plamena unutar peći
Došao sam u iskušenje da preuredim i na svojoj peći tako,ali me strah da onda neću moći kontrolirati gorenje jer i tako gori ko luda,suha drva,a dimnjak ko da ima ventilator
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Napravi.
Tom cirkulacijom hladnog zraka se staklo hladi i ujedno se sprečava lovljenje naslaga na njega. Tak slično je i na Amity-ju
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Kakav izmjenjivač,inverter napona (12v-230 v)uzeti za usisavač 800 w,možda i kakvu bušilicu ili brusilicu 750 w?
 

Najnoviji postovi

Na vrh