• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Zna li netko kako se ovo zove i gdje se može kupiti? Služi kao neka zamjena za ležaj u kuhinjskom mikseru.



Lijevi je dobar, desni se pojeo pa rotor udara u stator. Oba trebaju biti istog unutarnjeg promjera.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Da li netko zna kakva zarulja ide u Koncar stednjak na struju u pecnici ,pregorila mi a nisam rasklapao jos?!
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Zna li netko kako se ovo zove i gdje se može kupiti? Služi kao neka zamjena za ležaj u kuhinjskom mikseru.



Lijevi je dobar, desni se pojeo pa rotor udara u stator. Oba trebaju biti istog unutarnjeg promjera.
Može se i od teflona napraviti
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Ne nalazim to baš nigdje. Ako je tko voljan napraviti uz naknadu, mogu poslati taj čitavi uzorak i rotor, bio bih zahvalan.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Teško se to sanira. Odnosno lako sanira ali nema efekta. Ta piksna je funkcionalna dok je u dobrom stanju osovina, odnosno površina osovine gdje dolazi piksa. Kad se ošteti taj površinski sloj onda je porozna i brzo troši piksu.
E sad ti bolje vidiš jeli osovina potrošena.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Osovina ima mikrobrazde, skoro pa zanemarivo. Kad taj čitavi ležaj prebacim dole, ne osjetim luft. Ovo je očito mekan materijal čim je toliko pojeden.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Da piksa je meka a osovina mora biti tvrda i glatka. Sad si izgubio glatku gleđ osovine. To ima vike brzine i brzo se troši. Mada sličnih piksi imaš u raznim motorima i možda na nešto naleti pa probaš.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Treba malo biti uporan
Probaj sa slide bearing i ubaciti koju mjeru,malo treba biti kreativan.nije ti to baš katalog dijelova,ali nađe se stvarno svašta,meni je trebalo 3 dana da nađem dio za Kia auto,za koji sau me kod na s u Kii tražili 2200 eur kupio za 1 eur i evo već treću godinu funkcionira(doduše kod nas su mi prodavali samo cijeli sklop,jer za njaga nema dijelova nego samo cijeli sklop,a na aliju sam našao samo taj dio koji mi treba)ali je trebalo izgubiti vremena koje mi se višestruko isplatilo
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Znam, tako su i meni htjeli podvaliti novi retrovizor, a zapravo je krepao samo neki unutarnji osigurač od 2-3 USD...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@bane1978 ja vozim KIA auto pa mi je interesantno što si napisao. Molim te napiši koji dio, makar mi trenutno ništa ne treba, naš auto je potpuno nov, ali, ali, ali bolje znati nego previše plaćati. 🥂
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Konkretno se radi o ovom komadu,znači to je na volanu unutra u kabini na električnom servu dolazi kao ublaživač između dva nazubljena dijela,znači taj dio u kii ne postoji u katalogu i nemoguće ga je naručiti,a nude samo kompletni stup volana (elektromotor,elektronika i spojne osovine) po cijeni 2200 eur
Dolazi do lupanja u volanu i ta se gumica potpuno izmrvi
 

Najnoviji postovi

Na vrh