• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Nažalost Gorenje je još samo ime, a ispod su Sulejmani i kosooki (turski i kineski proizvodi)..
Sve manje se prizvodi u Sloveniji, pa je i kvaliteta lošija.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Sto se tice zamjene ležaja, savjetujem kupiti negdje drugo,tj negdje gdje se prodavaju kvalitetnji lezajevi nego u nekom ovlastenom servisu.
Ja sam na svojoj mjenjo i nakon 3 godine ponovo pocela bučit i klapat,nakon toga kupio u MEGST-a ležajeve nakon toga 15 godina radila(gorenje stara).

Nova gorenje je trajala 3 godine(koliko i garancija) onda se zapalila,tj programator izgorio(dobro da nije bilo vece stete).

Nakon toga sam ''dobio'' za kompezaciju končarevu jeftinku(1500kn) i 5 godina garancije , nekoliko puta je puštala vodu na škafetinu gdje se stavlja prašak, te nekoliko puta je guma oko vrata puštala... trajala je koliko i garancija 5 godina,nakon toga motor otišao(neisplativ popravak)

Onda sam po savjetu prijatelja iskeširo 1000€,za Miele mašinu,tj perilicu rublja, evo nakon 3 godine ista je kao prvog dana(5 g garancije)...


Kupovina nove masine ovisi koliko mislite ulozit i koliko se robe pere u vasem kucanstvu(koliko ste uredni,ili bolje receno cicije u cistoci) Ja npr ak odem vanka u kafic(gdje se pusilo) ne mogu u istoj majici stat u kuci kada dodem kuci,svaki dan presvlaka donjeg veša itd itd ugl dosta odjece....

Znaci po meni ima dvije solucije,,,

Kupiti pravi proizvod-u mom slucaju miele i biti zadovoljan dugo vremena(po iskustvu poznanika)

Ili kupiti jeftin proizvod(ne više od 2000kn) i biti miran 5 godina(zakonski garantni rok)
A ako vec kupujete ove do2000kn savjetujem da izbjegavate končara i gorenje, preporuka su beko ..u svoj nekvaliteti su prolazne ...ali opet ovisi od modela do modela.

Također savjet gledajte da ima vanjki odvodni filter, da se ne mora ukoliko se zaštopa nesto u filteru mašina skroz rasklapat.

Živjeli


EDIT:

Gorenej proizvodi su ipak samo kineski proizvdi,jedino sta se proizvodi u sloveniji je ona naljepnica gorenje(ako i to)

Kazete da su stare gorenje bile kvalitetne i dobre .... ali sigurno ih niste placali 2000kn vrijednosti u tadasnjoj valuti...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
... Kazete da su stare gorenje bile kvalitetne i dobre .... ali sigurno ih niste placali 2000kn vrijednosti u tadasnjoj valuti...

1972 gorenje je koštala 6 radničkih plača i garancija je bila 1 godinu .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
@željko kž eto,kao sto sam reko,a danas je dosta dvije prosjecne place izdvojiti za dobar stroj... o onoj mile-inom od 13000 necu ni pricati,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Ima dobrih uređaja srednje klase: Bosch-Siemens, Electrolux, Samsung, LG...
Miele mi je uvijek bil pojam staromodnog a snobovskog uređaja, skuplji od svoje prave vrijednosti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Željko kž, 1972 da ali već 1982 je bila manje od 1000 maraka, a to su bile dvije prosječne plače.
Gorenje je uvijek bilo kvalitetno a ne preskupo.
Unazad 10 god to više nije to.
Više nema srednje klase.
Vračamo se robovlasništvu, nažalost.

Ali to nije tema.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ima dobrih uređaja srednje klase: Bosch-Siemens, Electrolux, Samsung, LG...
Miele mi je uvijek bil pojam staromodnog a snobovskog uređaja, skuplji od svoje prave vrijednosti.

Staromodan da...slazem se ...

i moja je staromodna- nema plastičnu kadu nego metalnu -staromodna
motor nije kolektorski(četkice) nego je asinkroni-staromodna

ima nesto lose u staromodnosti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Meni da je kupiti limariju za moju WA 512 ja bi ga platil pol nove i premetal s dijelovima iz ove.
Ili da glupan nisam dal onu kaj mi JO dala a onaj medved ju unovčil.... a ja kasnije dobil istu takvu.... pa da sam si ju i za dijelove ostavil.....imal bi perilica za do kraja.

Ove s imenima ja ne volem.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Muha,naša je WA 412 izdržala 17 godina,naradila se kao tegleći magarac,još sam prošle godine i nešto dijelova od nje prodao ljudima koji su trebali.Največa greška kod kupnje perilice je što ljudi kupuju puno okretaja i veču količinu za pranje,najbolje je 500 okretaja i 5 kg odjeće u bubnju.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Tako osakaćena mala mašina je neupotrebljiva i prije će stradati jer će se naći nešto kabasto poput ćebeta ili jorgana što će je razvaliti. Što se tiče obrtaja, imamo mašinu koja ide do 1200, ali se većina stvari pere na 800 (ono baš osjetljivo na 400).
1200 ide uglavnom za ručnike i drugo što treba dobro zacijediti, ali naravno bude i više pogužvano. Veš bude napola suv što je u zimskim danima dragocjeno da ne moraš čekati tri dana.

Poslednji gorenje uređaj (wa61061) smo kupili prije desetak godina, par mjeseci nakon isteka garancije pregori motor.
Odem u ovlaštenu prodavnicu dijelova da kupim novi, a oni se prave mutavi kako nemaju niti mogu naručiti iako je isti model bio u prodavnicama sa 5 godina garancije. Kad je tako neka bude, odem kupiti novu samsung, a ovu sredim sa drugim polovnim motorom koji sam našao tek nakon par mjeseci u Zvorniku.

Njihova profesionalnost je pomogla da više ne kupimo ništa od tog brenda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Naše mašine vrte 1200 i 1400, no na snazi je zabrana vrtnje na maksimalnim brzinama. Sve se centrifugira na 1000 ili manje.
AEG-ova radi tak već 11-tu godinu, s plastičnom kadom i kolektorskim motorom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi imamo candy perilica i sušilica 5kg pere i 5kg suši.
Nakon 8 godina otišel je neki brojač okretaja bubnja na motoru,popravak 900kn.
Drugo ništa.
Ali veš mašina je bila jako skupa i jako je bučna i zuji u p.m.
Kad rikne kupit ču bilo koju najjwftiniju sa 5 god garancije.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja imam tri veš mašine , jedan je koštala 200 kn , druga je došla đabe a treča nije koštala ništa , e da imam i sušilicu za 100 kn-a
ali najslađe mi je kad žena pere ručno , a ja se prišuljam odiza
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Negdje ispod Lovćena sjedi crnogorac i promatra ženu kako pere rublje na potoku .

Odjednom tras- bum skotrlja se kamena gromada i poklopi ženu .

Uuuu oca ti očinjeg , satra mi kamenac već treču vešmašinu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Jel neko radio nešta slično.
Mini voš je u pitanju, ventil koji uključuje taster koji opet uključuje motor kad se stisne ručka za pranje.
Taj ventil je u položaju uključeno, tj motor radi stalno bez obzira što ručica nije stisnuta.
Izbio sam dva štifta koji drže taj ventil, ali ga opet nemogu izvuči da vidim šta se desilo.
Od plastike je pa se bojim da nepukne.
Jel neko radio ovako nešta?
http://https://s8.postimg.cc/ho461o75h/IMG_20180629_201335.jpg
http://[url=https://postimg.cc/image/iqeck7pyp/] post images
[/URL]
U donjem djelu slike ,ta bijela polugica tu je taj ventil. I preko te polugice ventil uključi taster za pokretanje motora( pumpe).
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ne , ventil koji je u produžetku te ručkice, u metalnom kučištu pumpe.
http://[url=https://postimg.cc/image/pefjktm2p/] free picture upload[/URL]
Evo na ovoj slici se vidi bolje.
Ventil radi na principu unutra- van.Sad je u izvučenom položaju i sad na tasteru imam prolaz, a kad je u položaju unutra( u kojem nemože ostat, neznam zašto, ) onda ručkica isključi taster.
Ja ga stisnem papagajkama ali neće da ostane da ostane u tom položaju.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ne znam toćno , ali ako iz izbio štifte mora van ...gumice otvrdnule , malo kamenca , oksidacija aluminija ..dva odvijača i upri
 

Najnoviji postovi

Na vrh