• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kucanskih aparata

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Hvala, ali nije tesko odradit. Samo uklonis grla od startera, prigusnicu... Na jedan kraj spojis sva grla, tako i na drugi i samo iz njih izvedes po jednu zicu nula i faza. Na ovoj metalnoj konstrukciji zasrafis uzemljenje i klemom spojis luster sa instalacijom. Nije neki posao, a hiljadu puta bolje od neonske rasvjete jer ova led radi na cistu struju, a ova druga starteri i prigusivaci trla vrla...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Povremeno zatrebam nesto zaletovati na djeciji igrackama, kucanskim aparattim itd. Znam da za tu svrhu sluze lemilice, koju kupiti i sta uz nju jos treba
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Weller je broj jedan, imaju hobi i profesionalni program, treba ti još cinol pasta i žica tinol za lemljene, imaš i žica koja već u sebi imaju paste, tako da sve zajedno ti nije skupo. Ali imaš u Lidnu dobre za male novce, ja sam neki dan kupio sa stranicom i potencijometrom, ali još nisam raspakairao, bila neka jeftina cijena pa uzeo.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Može li mi neko reći zasto se grije kabal od el. šporeta. Danas su radile dvije ringle i pecnica, i osjetio sam kod utikaca i nekih 20cm dolje da je kabal topao? Je li to ok ili ...
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ili je slabe kvadrature ili je los spoj u utikacu... obzirom da se grije u blizinu utikaca vjerojatnije je ovo drugo...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Imam problem sa Končar perilicom rublja...naime ne želi okrenuti bubanj
Gledao sam remen je na mjestu, mašina odradi sve ali ne želi okrenit bubanj...provjerio sam motor sve su žice prikvačene. Sumnjam na programator pa ako tko ima savjet, slobodno!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E kad to radi probaj otvorit vrata, ako možeš otvorit onda ti je bravica otišla, evo to je meni neki dan bilo, žena već vidla novu mašinu, a ja kupio bravu za 15 kuna i radi opet.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Evo.
 

Prilozi

  • 20200608_214026.jpg
    20200608_214026.jpg
    14.6 KB · Pregleda: 9
  • 20200608_214021.jpg
    20200608_214021.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 9
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Uff tvoja je malo novija kad je digitalna, ovaj sistem baš ne kužim. Ali onda bi moglo biti do programatora, mislim bez majstora ništa.
 

nescafe2

Član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
53
naime ne želi okrenuti bubanj
Gledao sam remen je na mjestu, mašina odradi sve ali ne želi okrenit bubanj...
Dali se bubanj bar malo mrdne, zatrese u bilo kojem smjeru ? Lako je moguce da je otisao kondezator prema motoru koji mos sam zamjeniti a nije ni skup.... 15/50kn.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Provjericu. Takodje imam jos jedan problem koji mi niie uopste jasan. Naime promijenio sam prije nedelju dana prekidac u kuhinji. Rijec je o serijskom znaci jedan pali avijetlo u kuhinji jedan napolju. Kad sam ga zamijenio sve je ok bilo do sinoc. Znaci kad upalim spoljnje svijetlo reflektor se ne pali, ali kad upalim i unutrasnje znaci oba odjednom upali se??? Nije mi jasno sta se desilo odnednom.
 
Na vrh