• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Popravak kućanskih aparata

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
744
Nisam vodoinstalater, ali kako i sam imam takav bojler, shvatio sam sljedeće:

- kod niskotlačnih bojlera, topla voda se kroz slavinu pušta u bojler, ne zatvara se iza bojlera
- slavina je smije zatvarati toplu vodu od bojlera do perlatora, to mora biti stalno prohodno, inače imamo boom kod zagrijavanja
- nastavno na ovo gore, kod grijanja vode je normalno da voda kapa jer se voda kod zagrijavanja širi
- cijevi do/od bojlera bi trebale biti što kraće kako bi se taj efekt curenja viška vode smanjio jer duža cijev se kod zagrijavanja više širi
- perlator ne smije biti s gustim sitom nego onaj rijetki kroz koji možeš gurnuti recimo čačkalicu, zato jer kamenac vremenom nabija pritisak u bojleru i naknadno curenje vode traje dulje
- ako bojler ima zračni džep, stvara se efekt Pitagorine čaše, topla voda curi dok se cijev ne isprazni, isto kao i u posudici omekšivača u veš mašini

Kod mene kad zatvorim slavinu, iscuri manje od pola decilitra jer sam pazio na ovo gore, neovisno o bojleru i slavini, oboje sam mijenjao 2-3 puta.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
982
Evo, covjek je sve pojasnio.
Bravo Domy!

Mozemo mi natucati koliko hocemo, ali covjek zna to i strucno pojasniti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Danas veselje...
Prije par dana sam dobil obavijest:
"dragi, vrata na veš mašini ne daju otvoriti"...
Grrr... Vrata nisam mogel, ali sam zato rastavil skoro cijelu mašinu... da bi mogel otvoriti vrata.
20230929_185530.jpg

20230929_182558.jpg

Usput bu trebalo napraviti i generalni remont limarije...
20230929_182113.jpg
Izvana i iznutra.
Sreća kaj se da skinuti prednja stranica.

Vrata se nisu dala otvoriti jer je pokušaj otvaranja bil grub, pa je pukel komadić plastike na kvaki
20230929_190845.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Da, uglavnom u jeseni i zimi...a ponekad i ljeti kad je lakše uključiti sušilicu neg odnesti veš van "na štrik".

Je. Bosch - Siemens, 10g stara...
Made in Kina, mamu im...

Nego, čime da ovo po farbam?
Mislil sam najprije Foerch Korroplex, pa siva temeljna u spreju, pa onda akrilna u spreju?
Ima tko bolju ideju, jer bi to trebal sutra napraviti?

... I opet nemrem drva piliti, jer nemam vremena... :(
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,121
Ve bu valjda uslijedilo "dragi dojdi da te nagradim kaj si popravil perilicu¨. Pametni znaju čemu služe plavi bomboni. :ppozdrav:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da, uglavnom u jeseni i zimi...a ponekad i ljeti kad je lakše uključiti sušilicu neg odnesti veš van "na štrik".

Je. Bosch - Siemens, 10g stara...
Made in Kina, mamu im...

Nego, čime da ovo po farbam?
Čemu sliži "otvor " ispod bubnja..kod filtra?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ablass (izlaz toplog zraka).
Ne kužim koji topli zrak tu izlazi?..da li ima izmjenjivač gdje se kondenzira vlaga iz rublja ili ima taj dio(kondenzacijski)u bubnju?

Nedugo sam vodio borbu s jednom sličnom..na kraju je dobila izgon iz kupapne jer ima neki osnovni program sušenja od 2.5 h..osim toga svaki put kad bi provjerio da li je suho ili ne moraš čekati 2 min. da otvori vrata..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Kondenzacijska je (treba joj hladna voda za sušenje).
Kak radi, nemam pojma, ali suši dobro.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
727
Zj, sve ce bit dobro kako god napravis. Gdje si kupio konverter hrde? Taj i Wurth su jako dobri.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Susjed radi u Förch-u, pa sam naručil pri njega.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Danas veselje...
Prije par dana sam dobil obavijest:
"dragi, vrata na veš mašini ne daju otvoriti"...
Grrr... Vrata nisam mogel, ali sam zato rastavil skoro cijelu mašinu... da bi mogel otvoriti vrata.
View attachment 65330

View attachment 65331

Usput bu trebalo napraviti i generalni remont limarije...
View attachment 65328
Izvana i iznutra.
Sreća kaj se da skinuti prednja stranica.

Vrata se nisu dala otvoriti jer je pokušaj otvaranja bil grub, pa je pukel komadić plastike na kvaki
View attachment 65332
Inače te perilice ti imaju od plastike jezičak za otvaranje vrata,a bude spušten tu oko filtra,možeš čak otvoriti i kad je zaključana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
@bane1978, nije bilo moguće, tu se deblokirati brava. To sam prvo probal. Pukel je jezičac na kvaki, imaš na zadnjoj sliki.
 
Na vrh