• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

popravljanje,lakiranje,servis traktora Torpedo i Deutz

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Super sredjeno.Traktor je traktor.Greske samo primjecujes ti i zavidni.Sto se tice narancine kore vecina auto limara kad lakiraju ostaje tako.Narancina kora je uzrok preguste farbe.Kad je gusta farba manja sansa da ima curaka boje.Zato vecina auto lakirera se hvali sa "vidi nema ni curka".Tacnije sto gusca farba manje slijevanje boje.Posljedica izgleda poslije lakiranja narandzina kora.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nije niko zavidan,,,več,je riječ o tome,,,da drugi put bude bolje,,,,to znači,da ne napravi istu grešku,,,zašto se nebi reklo,.,,ili pomoglo,,,pa svaki je savijet dobrodoša...........ali vidim da nečiji nije.,.........

A nebi se složija da je od guste boje narančina kora,,,,ali vidim ima exsperta ovdje pa se ne miješam............
 
B

BAGERISTA

Guest
Super sredjeno.Traktor je traktor.Greske samo primjecujes ti i zavidni.Sto se tice narancine kore vecina auto limara kad lakiraju ostaje tako.Narancina kora je uzrok preguste farbe.Kad je gusta farba manja sansa da ima curaka boje.Zato vecina auto lakirera se hvali sa "vidi nema ni curka".Tacnije sto gusca farba manje slijevanje boje.Posljedica izgleda poslije lakiranja narandzina kora.

Mislim da ti ova riječ zavidni,,,baš ne stoji ali eto,,,nek ti bude,,,,,a vidim da se razumiješ,,,,pa obijasni da znamo i mi više trubasti...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
@john66

dobro si je ali je jos jednom prođi iznutra pa izvana da ti se dive poneki na radu,
ima neka greška kod rupe za auspuh mislim da ti neće valjda sad nasjedat na haubu ali manje bitno to sve ak je traktor za tebe

kakav imaš kompresor??? ne farbati vrućim zrakom!! i kad kreneš nema stajanja cijela u jednom mahu,da ti se ne stvara tkz.prašina i dobro složi autolak,špricaj do 3,5-4bara,udaljenost cca 20cm..

nisam ni ja autolakirer ali čovjek osnove skuži nakon par kanti farbe i jos ako ima volje gde mu je kraj......:)
 
J

john66

Guest
naravno da cu haubo obojat iznutra ,a sto se tice narancine kore ako dolazi od preguste boje onda je nemoguce da ju imam a ako od prerjetke onda je moguce, jer me muci pištolje stalno mi pljuje pa sam ju razrjedio da rješim problem neznam jer pištolj ne valja ili ja neznam ???
BAGERISTA-po cem zakljucuješ da traktor ne valja po 3 izrđala lima koja stoje na njemu?? (komentar je ok al nemoj pricat sta ne znas )
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Super sredjeno.Traktor je traktor.Greske samo primjecujes ti i zavidni.Sto se tice narancine kore vecina auto limara kad lakiraju ostaje tako.Narancina kora je uzrok preguste farbe.Kad je gusta farba manja sansa da ima curaka boje.Zato vecina auto lakirera se hvali sa "vidi nema ni curka".Tacnije sto gusca farba manje slijevanje boje.Posljedica izgleda poslije lakiranja narandzina kora.

nije mi jasno zasto svi govore da je super kad jednostavno nije, zasto ici nekome niz dlaku i to s lazima, a s druge strane onaj koji se kritikuje radije slusa lijepo upakovanu pricu nego pravu istinu i savjet kako da popravi greske, vise voli da mu se ne ukaze na greske istinom te ce i dalje grijesiti isto nego da prihvati istinu, poneki savjet i drugi put bolje napravi

@lisnik ne znam na koga se odnosi primjecivanje greski i zavist.....pretpostavljam na muhanicara ili bageristu, posto su njihovi postovi zadnji
svi na forumu znamo ko su i muhanicar i bagerista, i sta rade, ako su oni zavidni sta je sa ostalim

to sto vecina limara nakon posla udari pricu kako je sprica losa, kako je kompresor spor, vade se na neku visu silu (znam da se peh dogodi u djelicu sekunde....ali sta ces, radis to sto radis i ispravljaj)
dobro obavljen posao treba da govori sam za sebe a ne da se sprema referat o tome kako je negdje bio hladan lim pa farba nije uhvatila, farba reagovala s podlogom.......

naravno da cu haubo obojat iznutra ,a sto se tice narancine kore ako dolazi od preguste boje onda je nemoguce da ju imam a ako od prerjetke onda je moguce, jer me muci pištolje stalno mi pljuje pa sam ju razrjedio da rješim problem neznam jer pištolj ne valja ili ja neznam ???
BAGERISTA-po cem zakljucuješ da traktor ne valja po 3 izrđala lima koja stoje na njemu?? (komentar je ok al nemoj pricat sta ne znas )

niko ti ne zeli zlo sto primjecuje greske i u facu ti govori, takvi ljudi ti zele dobro, cuvaj se onih koji ti sipaju med i mlijeko
ako prvi puta farbas, zasto se nisi uhvatio nekog pluga, freze, drljace.....eventualno trupa traktora da malo isprobas a ne odmah na limariju
da si to uradio ustanovio ba da nesto sa spricom nije OK, to pljuvanje ide zbog niskog pritiska, smeca u farbi, prljave sprice......premalo pustenog zraka - gledajuci gornju stranu haube prije bih rekao da je bilo previse zraka ili si farbao s velike udaljenosti

generalno uslovi za farbanje su katastrofalni, bolje bi bilo napolju, manje prasine
ovo kod tebe ili je prasina ili matirana boja
 
J

john66

Guest
nije mi jasno zasto svi govore da je super kad jednostavno nije, zasto ici nekome niz dlaku i to s lazima, a s druge strane onaj koji se kritikuje radije slusa lijepo upakovanu pricu nego pravu istinu i savjet kako da popravi greske, vise voli da mu se ne ukaze na greske istinom te ce i dalje grijesiti isto nego da prihvati istinu, poneki savjet i drugi put bolje napravi

@lisnik ne znam na koga se odnosi primjecivanje greski i zavist.....pretpostavljam na muhanicara ili bageristu, posto su njihovi postovi zadnji
svi na forumu znamo ko su i muhanicar i bagerista, i sta rade, ako su oni zavidni sta je sa ostalim

to sto vecina limara nakon posla udari pricu kako je sprica losa, kako je kompresor spor, vade se na neku visu silu (znam da se peh dogodi u djelicu sekunde....ali sta ces, radis to sto radis i ispravljaj)
dobro obavljen posao treba da govori sam za sebe a ne da se sprema referat o tome kako je negdje bio hladan lim pa farba nije uhvatila, farba reagovala s podlogom.......



niko ti ne zeli zlo sto primjecuje greske i u facu ti govori, takvi ljudi ti zele dobro, cuvaj se onih koji ti sipaju med i mlijeko
ako prvi puta farbas, zasto se nisi uhvatio nekog pluga, freze, drljace.....eventualno trupa traktora da malo isprobas a ne odmah na limariju
da si to uradio ustanovio ba da nesto sa spricom nije OK, to pljuvanje ide zbog niskog pritiska, smeca u farbi, prljave sprice......premalo pustenog zraka - gledajuci gornju stranu haube prije bih rekao da je bilo previse zraka ili si farbao s velike udaljenosti

generalno uslovi za farbanje su katastrofalni, bolje bi bilo napolju, manje prasine
ovo kod tebe ili je prasina ili matirana boja
prihvacam ja komentare i greške ..al mi je jedino ovaj post od bageriste malo zapo za oko
ajde neka mi sad ljepo neko napiše sta sam sve pogrješio svi pricaju nista konkretno pa da znam za drugi put u svakom slucaju bolje je od one boje koja se skidala vodom i nanosila cetkicom i ako se nevaram bila je na njemu boja za drvo tako da bolje nego prije
(NIKO SE NIJE RODIO DA ZNA , NA GREŠKAMA SE UCI !!)
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Slažem se s puknutim,al dajte onda koji su iskusniji u tome da daju malo svojeg doprinosa pa da i mi koji znamo manje naučimo više.Ja osobno volim da neko kritizira moj posel i da drugi put bude bolje,pa kak god kritika grdo zvučala,nego da mi govori ono kaj nije samo da se ulizuje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
prihvacam ja komentare i greške ..al mi je jedino ovaj post od bageriste malo zapo za oko
ajde neka mi sad ljepo neko napiše sta sam sve pogrješio svi pricaju nista konkretno pa da znam za drugi put u svakom slucaju bolje je od one boje koja se skidala vodom i nanosila cetkicom i ako se nevaram bila je na njemu boja za drvo tako da bolje nego prije
(NIKO SE NIJE RODIO DA ZNA , NA GREŠKAMA SE UCI !!)

ako mislis na onaj dio u kojem spominje jednu pilu a ne tri, koliko ih je u garazi......covjek je sasvim u pravu, ili farbanje vani ili masine vani, makar onog JD

bolje nego prije? nemoj da ti to bude jedini argument za pravdanje utrosenih dan-dva posla i 30-40 € kesa

opisi citav postupak sta si i kako radio, materijal koji si koristio..... od pocetka do kraja, kako bi se imalo sta ispraviti ili potvrditi
ovako kao konacan rezultat mozes dobit odgovor valja ili ne valja, na osnovu cega da ti neko prica zasto i kako?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
prihvacam ja komentare i greške ..al mi je jedino ovaj post od bageriste malo zapo za oko
ajde neka mi sad ljepo neko napiše sta sam sve pogrješio svi pricaju nista konkretno pa da znam za drugi put u svakom slucaju bolje je od one boje koja se skidala vodom i nanosila cetkicom i ako se nevaram bila je na njemu boja za drvo tako da bolje nego prije
(NIKO SE NIJE RODIO DA ZNA , NA GREŠKAMA SE UCI !!)

sve je dobro samo probaj na nečem jednostavnijem a ne odmah na haubu ja mislim da je kod tvog farbanja samo greška šta si se bojao da ti ne zacuri i nisi dovoljno zalio farbu zato je ispala ovako matirana.

e a da sam ja znao za ovaj forum kad sam svog 542 farbal da imam koga pitat,jesam se napatio 2 puta farbao
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ovako krenimo redom,,,ja mislim daq nisam nikom naudio,,ča san reka da je loše pofarbano,,,,i meni se desi,,,i svakome se desi,,,vijeruj mi i najiskusnijima........:supz:
Mojim postom,,,kojeg sam napisa kolegi,,,nisam stija ni vrijeđat njega ni njegovo delo,,,niti sam stija ništa loše,,reč,,niti bi bilo kome niz dlaku iša,,,,samo sam stija da mu poklažem greške,,,i da drugi put pazi,,,na neke stvari,,,nači nije isto uzet kist i farbat plug,,,i uzet špricu i farbat komad lima,,,,jer takve stvari trebaju pripremu,,,,a pripremna nije jedan list papira brusnog,,,,nego onako kako sljedi,,,,ima postova di je več neko spomenuja,,,i šprickit,,,i ostalo,,,do kvalitetne boje,,,i svega šta ide,,,,ali onda je kraj isto bitan,,,,pa kolege,,,kako če nešto bit savršenoi zalijeno,,,kad nema ni komore,,,več je na vedrom nebu,,,a praha dosta..............

Ovo su samo sitnice koje treba pazit,,,,a da ne dužim,,,,kolega,svaka čast na trudu,,,i da bog da sutra još bolje pofarbaš,,,i da si sam zadovoljan,,,i zapamti,,,bitno je tvoje mišljenje,,,,ako si sam zadovoljan,,,,i baš te briga ko je ko nije,,,,,ali ža mi je da se mućiš,,,a da na kraju se desi ovako,,,,,,....

Neki su protuimačili moj post,,,kako njima paše,,,neznam ,,,kave veze ima ja ili muhaničar,,,,ako sam nešto loše reka,,,napišite,,,pa da svi vide,,,,a ako jesam izvinjavam se....ovdje javno........na greškama se uči.....

Kolega,,,ako te nešto zanima,,,ili nisi siguran pitaj,,,,pa zato i postoji foruim,,,,ali živili smo s njim i bez njega,,,ovo je samo jedan plus,,,ako se čovijek zanima za biolo ča uvezi,,poljoprivrede i strojeva,,,,.......

Pozdrav :partyman::partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
I još jedan savijet,,,miči strojeve,,od farbanja,,jer češ na staklima,,,poslje imat boje,,,odnosno,,,ponest če ti boju po oistalim strojevima,,,,a vidim da je tamo iza jedna pila od traktora,,,,:?

A čuj, treba toj pili malo poboljšati boju (jer mu je pretamna):mrgreen:
 
J

john66

Guest
sve OK ponavljam prihvacam sve komentare

ZJ- sa ovim se slažem 100% sređen je generalon mjenjać i sve piso sam vec na forumu

BAGERISTA-i ja sam malo pretjero sa reakcijom

p.s. mislim da mi svi hoce rec da sam ubiti štedio boju da to treba biti deblji sloj ako sam dobro skužio silne komentare, jel mogu sad preko ove opet ponovo probat jbg. mora drugi put bit bolje ... a sprice sam dvje promjenio i obje pljuju dok nisam razrjedio boju i opet nije bilo savršeno nanošenje :) :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Za lakiranje auta sprica ako hoces ikako da radis kosta 150eura.Za lakiranje traktora je to bezveze bacanje para.Obicno kad sprica pljuca to je voda u sistemu.Za dobro lakiranje moras imati na kompresoru filter i skupljac kondenzacije.
 
J

john66

Guest
Za lakiranje auta sprica ako hoces ikako da radis kosta 150eura.Za lakiranje traktora je to bezveze bacanje para.Obicno kad sprica pljuca to je voda u sistemu.Za dobro lakiranje moras imati na kompresoru filter i skupljac kondenzacije.
ma ispušto sam kontenzat i svašta pokušavo
 
J

john66

Guest
Možeš ponovno , prvo malo rukom granulacije 250 .
KAd razrijediš boju , mora se ćuti :toimonster:..
Kad mješaš boju , digneš alat s kojim mješaš ..tako cca 10 cm .
Mora se ćuti kako curi s alata natrag u kantu ..isprobaj .
Prvi put nanasi tako da sve pokrije , drugi put neka razljava ..boja razlije 4-5 sec. poslje nanošenja ..obavezan široki mlaz .
i to mi je komšija autolakirer objašnjavo i držo sam se uputa kolko tolko
 
J

john66

Guest
Ustvari nije tako loše , na slikama se vidi refleksija a ne slabo pokiveno ..pusti ove kaj misle drogom a ne glavom ..:madmana:
to i ja mislim ali nisam iskusan pa ne vjerujem sam sebi ... nemoj zakuhavat vidiš da su se strasti taman smirile :)
 
J

john66

Guest
strasti su električni inpulsi unutar sive kore mozga ..stimulirati se mogu samo iznutra -nikako izvana ....ali nećemo o medicini
Hoću reći strasti su osobna stvar ..ma bit ću direktan -nek se jebu:butthead:
ide te medicina.. svaki put kad mi neko napiše komentar gledam sliku i ne vidim na njoj to što je komentiro al neznam ko tu grješi ???
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Hvala na odgovoru. Pod auto lak si mislio na akrilnu boju? A temeljnu na kojoj bazi koristiš? Kod nas u trgovinama nisam dugo, možda desetak godina vidio uljane boje, ima za kupiti sintetskih, brzosušivih i nitro boja (od jednokomponentnih gotovih). Kakve su ti se pokazale brzosušive boje, s nitro imam isto iskustvo da se lako ljušte, dok su sintetske zakon, ali ajde lakiraj s sintetskom, nema šanse, sve će zacurit, jedino kist i čekaj dva tri, mjeseca dok ne otvrdne kako treba, ali je posao.

mislio je na sintetsku farbu kad je rekao na uljenoj bazi
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Jedan savjet, nemojte razredjivati boju so obicnom nitro razradjivacem jer boja posle gubi sjaj, treba se razredjivati specijalnom razredjivacem boje kako ZS(ovaj gore desno)
1002367g.jpg

Tako mi je reko lik koji radi u Mobihel.

Hmm opet mi nije jasno zasto je bolje temeljna na uljanoj bazi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh