• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

popravljanje,lakiranje,servis traktora Torpedo i Deutz

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
(ako može nema bas ovakve teme, može se stavljati sve vezano uz dotične zelene )
popravci,servisi,polu i generalno,lakiranje.....

za početak:
puno više je bilo popravaka po traktoru(kuplung,struja,pix.rukavca,semering radilica,zadnje staklo,servis motora,pranje itd....) nego samo lakiranje u ovom slučaju haube








postupak :
1.pranje Wapom+vruća voda
2.ravnanje pa ravnanje dosta ravnanja da se dobije donekle izgled +varenje s Co2,brušenje....
3.brušenje s vodobrusnim papirom 180 i kitanje udubina....i dalje brušenje stare boje ,ogrebotina...
4.nanos šprickita U-pol nakon sušenja brušenje s vodobrusnim 320....
5.lakiranje s autolakom 1k za haubu dovoljno 0.5l i sitnice mrežice,farovi...
...ukratko tak to nekako ide posao traje 20-tak sati
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
Deutz 7006

može se reći dobra polugeneralka motora :bosch pumpa reparirana+nove dizne,glave motora sređivane ventili...,karike,leteći ležajevi,pumpa ulja motora,...i sve ostalo kaj ide uz to,ulje+filteri,podešavanje ovo ono.....




hidraulik-zbog neprestanog trzanja zamjenjen regulator s novim ,gumice ,ulje S-3,filter...
a zašto regulator jos točno neznam kaj se s njim dogodilo jel od starosti:) ili nesto dr.,jer već je puno puta bio rastavljan da odklonim kvar ali nije išlo a sad s ovim novim radi ko NOVO



.......itd.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,nema se ča reč.....ljepo obavljeno...;);)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Dobro odrađen posao. Baš sam imao nekoliko pitanja vezano za Torpedo, tj. za bojanje, pa je ova tema dobrodošla.

Dakle, može li približan podatak za Torpedo TD45 Adriatic, sa kabinom, koliko kg treba:

-Zelene boje
-Tamno plave boje (za motor, hidraulik..)

Koja je šifra/kod Deutz/Torpedo original zelene boje, a koja je šifra tamno plave boje?
Koju boju koristiti, netko spominje nitro lak, netko dvokomponentne boje... dakle, za najkvalitetnije i najtrajnije odrađen posao, koju vrstu boje koristit?

Hvala!
 
J

john66

Guest
evo i ja sam se ovih dan igro sa haubom nije još gotova i zanimam me isto ta zelena boja kakvu uzet i di ??'
N traktoru sređen mjenjać hidraulik i diferencijal ležajevi i sve ostalo
 

Prilozi

  • Fotografija-0247.jpg
    Fotografija-0247.jpg
    76 KB · Pregleda: 1,432
  • Fotografija-0248.jpg
    Fotografija-0248.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 731
  • Fotografija-0249.jpg
    Fotografija-0249.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 2,154

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Nije traktor, ali je Deutz-Fahr...jel netko zna šifru zelene boje? Farbat ću pauk Deutz-Fahr KH 2.52. pretpostavljam da je crna obična crna ili Deutz ima neku svoju šifru?
Zahvaljujem na svakoj pomoći, hitno mi je, sezona se bliži, a ja rastavio pauk :)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nije traktor, ali je Deutz-Fahr...jel netko zna šifru zelene boje? Farbat ću pauk Deutz-Fahr KH 2.52. pretpostavljam da je crna obična crna ili Deutz ima neku svoju šifru?
Zahvaljujem na svakoj pomoći, hitno mi je, sezona se bliži, a ja rastavio pauk :)

RAL 6018 je ta boja, skoro neprimjetno ali malo odstupa od Torpedove originalne.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
RAL 6018 je ta boja, skoro neprimjetno ali malo odstupa od Torpedove originalne.

Evaj poklopac freze je obojn sa RAL 6018, pa neka si čovjk usporedi:


fotografija0218.jpg
 
J

john66

Guest
evo da stavim slike haube od 75-ice
pa da cijem komentare ??
 

Prilozi

  • Fotografija-0252.jpg
    Fotografija-0252.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 1,187
  • Fotografija-0253.jpg
    Fotografija-0253.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 700
  • Fotografija-0254.jpg
    Fotografija-0254.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 1,520

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
...

evo da stavim slike haube od 75-ice
pa da cijem komentare ??

reć bi da si slabo to zalio bojom slabo se svjetli na neki mjestima se vidi koda je magla uhvatila ali za traktor je savršeno odrađeno
 
J

john66

Guest
mislim da ti se cini.... al OK .. s obzirom da prvi put radim tak nesta mislim da je dobro ispalo ..
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
...

mislim da ti se cini.... al OK .. s obzirom da prvi put radim tak nesta mislim da je dobro ispalo ..

a možda mi se čini nemožeš baš po slikama ocjenit ali super je za prvi puta
 
J

john66

Guest
slažem se za prvi put je super i racunajuci da nemam još ni 15 godina .. samo da uhvatim vremena pa cu cjeli traktor raskopat i bojat .. :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo i mog komentara,,,,,,napravija si narančinu korum,tako se reče,,,,jer bi ljudi htijeli da dojede glatko i zaliveno smalo boje ..............

Ljepo načinjeno,spremljeno,,,,i na kraju uzalud trud,,,,i nema druge nego prešmirglat i na novo...

Sobzirom na godine i volju,,,,daje ocijenu 3+,,,,,ali sljedeči put manje razrijeđivača,,,i bolja priprema........:p:p
 
B

BAGERISTA

Guest
I još jedan savijet,,,miči strojeve,,od farbanja,,jer češ na staklima,,,poslje imat boje,,,odnosno,,,ponest če ti boju po oistalim strojevima,,,,a vidim da je tamo iza jedna pila od traktora,,,,:?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,899
Evo i mog komentara,,,,,,napravija si narančinu korum,tako se reče,,,,jer bi ljudi htijeli da dojede glatko i zaliveno smalo boje ..............

Ljepo načinjeno,spremljeno,,,,i na kraju uzalud trud,,,,i nema druge nego prešmirglat i na novo...

Sobzirom na godine i volju,,,,daje ocijenu 3+,,,,,ali sljedeči put manje razrijeđivača,,,i bolja priprema........:p:p
Narančina kora ne dolazi od prerijetke boje, nego od preguste boje.

Dobro je to. To je ipak samo traktor i ne služi za izložbu nego da proba zaraditi koju kunu, a ipak je malo osvježen i ljepše ga je vidjeti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh