• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pošizilo sve,i ja i forum...

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo da se i ja ponovno javim. i meni se javlja taj problem. otvori mi normalno pocetnu stranicu, ali dalje nista drugo. nemogu niti na podforume, niti na nove postove. nista. otvori se samo bijela stranica, ne pise apsolutno nista. pise normalan link, kao da je to otvorio, ali u biti nije se nista desilo.
koristim mozillu verzija 3.6.2, adsl. desilo mi se to i na laptopu danas, a inace sam na kompu i vec neko vrijeme su problemi s tim. u medjuvremenu odem negdje drugdje i kad se vratim za par min obicno proradi..

edit:
evo print screen s laptopa, makar se u biti nema sta niti vidjeti


i posto je to bobo vec spomenuo, da napomenem da ja jos uvijek ne vidim cijelu sliku, tj od kako se taj problem pojavio, ne vidim desni kraj slike. znaci na ovom printu gore ne vidim dalje od ikonice msn-a
 
T

Tomazy

Guest
tibor88 kaže:
evo da se i ja ponovno javim. i meni se javlja taj problem. otvori mi normalno pocetnu stranicu, ali dalje nista drugo. nemogu niti na podforume, niti na nove postove. nista. otvori se samo bijela stranica, ne pise apsolutno nista. pise normalan link, kao da je to otvorio, ali u biti nije se nista desilo.
koristim mozillu verzija 3.6.2, adsl. desilo mi se to i na laptopu danas, a inace sam na kompu i vec neko vrijeme su problemi s tim. u medjuvremenu odem negdje drugdje i kad se vratim za par min obicno proradi..
eto od riječi do riječi potpisujem.al ne velim da možda nije neki problem kod mene jer ja to neznam.
 
B

Bobo

Guest
Danas se i meni dogodilo, zaboravio u koliko sati. Isto kao i Tibor, na njegovoj slici dolje gdje bih trebao vidjeti sat, vidim samo ikonicu ATi i MSN, dalje nista...

Takodjer mi se ovo pocelo dogadjati kad se i forum poceo blokirati, ali ja svejedno mislim da je problem negdje kod mene sto se slika tice, a za blokiranje foruma stvarno nemam pojma o cemu je rijec.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Bobo kaže:
Danas se i meni dogodilo, zaboravio u koliko sati. Isto kao i Tibor, na njegovoj slici dolje gdje bih trebao vidjeti sat, vidim samo ikonicu ATi i MSN, dalje nista...

Takodjer mi se ovo pocelo dogadjati kad se i forum poceo blokirati, ali ja svejedno mislim da je problem negdje kod mene sto se slika tice, a za blokiranje foruma stvarno nemam pojma o cemu je rijec.

Ovo sa slikom nema veze sa ničim osim sa dimenzijom slike, ako je slika veća od 650 pixela neče se vidjeti jer je šira od kolumne. Dakle ako stavljate velike slike potrebno je staviti link na nju, a ne stavljati sliku koja je šira od foruma.
 
B

Bobo

Guest
Slike se na forum stavljaju 800x600 i ja sam ih cjele mogao gledati do prije par tjedana...

Cesto slikam sonyericsson mobitelom i imam datum dolje desno na slici, slike su 1600x1200 pa ih resizam na 800x600 i uvijek se vidio cijeli datum na slici. Sad ga nae vidim...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Meni mozila danas uopče neradi,neče se ni otvorit,ništa ništa,i kako bi ja sad na internet,i sjetim se da imam staru IE sedmicu !!!
I evo,stara sedmica šljaka bez problema nema više onih bijeli stranica i sve je ok!!! (jedino je malo sporija)
Tak da moje mišljenje je da nije problem u forumu!!
A sa slikama ja nikad problema nisam imao!!
 
T

Tomazy

Guest
dino kaže:
Meni mozila danas uopče neradi,neče se ni otvorit,ništa ništa,i kako bi ja sad na internet,i sjetim se da imam staru IE sedmicu !!!
I evo,stara sedmica šljaka bez problema nema više onih bijeli stranica i sve je ok!!! (jedino je malo sporija)
Tak da moje mišljenje je da nije problem u forumu!!
A sa slikama ja nikad problema nisam imao!!
ma da do pretraživača sigurno nije jer ni ja a ni član oršič u isto vrijeme nismo mogli ni sa IE ni sa mozilom a dopisujemo se preko skajpa i u 18 sati nismo mogli gore. tako da... a sad jel je moj problem nebi reko al više neču u ovoj temi niš reči da ja ne ispadnem da nešto pretjerujem ili mudrujem jer mi to nije cilj.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Bobo kaže:
Slike se na forum stavljaju 800x600 i ja sam ih cjele mogao gledati do prije par tjedana...

Cesto slikam sonyericsson mobitelom i imam datum dolje desno na slici, slike su 1600x1200 pa ih resizam na 800x600 i uvijek se vidio cijeli datum na slici. Sad ga nae vidim...
Nemoguce Bobo, evo da objasnim slikovito, kako da uguramo ovu sliku u originalu(800x600) u srednju kolumnu?
primjer_800.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
zaja prije tjedan ili dva sad ne znam napamet
imalo je isti problem sigurno 10 ljudi koje znam i ima u MSN i
pitam ih i svi su ima isti problem.
Dakle registriraš se na forum imaš samo naslovnu stranu,
a kad želiš da uđeš u neki forum pojavljuje se samo bijela pozadina.

Dakle oko tog problema kontaktirao sam ljude preko MSN u
Sloveniju, Slavoniju, Dalmaciju, Istru i Srbiju i svi su imali isti problem......
tako da probaj otkriti o čemu bi moglo biti riječ.
Ujedno moram napomenuti da se je u PP poruke moglo ući i uredno ih
poslati......
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Umoran sam od objašnjavanja ljudi. Svaki problem koji se može reproducirati je realan problem, dakle objasnite mi kako da reproduciram problem i onda možemo radit na odklanjanju istog. Do tada fantomske probleme pripisujem vašim browserima, konfiguracijama sigurnosti računala, prekidu u modem ili adsl vezi itd. ;)
 
A

Alen

Guest
zaja kaže:
Evo prije sat i pol je pao rekord , u jednom trenutku je bilo 121 posjetitelja na forumu. ;)

I misliš da je to problem? Možda i je jer tko zna u koji čošak servera je zguran forum........ Sve je jasno otkad slanje posta traje 15 sekundi.....
A lijepo sam rekao platimo čovjeku server.......

NHF zaja ali realno gledajuči google oglasi nisu dovoljni...... I razumijem te u potpunosti ;)
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Alen kaže:
zaja kaže:
Evo prije sat i pol je pao rekord , u jednom trenutku je bilo 121 posjetitelja na forumu. ;)

I misliš da je to problem? Možda i je jer tko zna u koji čošak servera je zguran forum........ Sve je jasno otkad slanje posta traje 15 sekundi.....
A lijepo sam rekao platimo čovjeku server.......

NHF zaja ali realno gledajuči google oglasi nisu dovoljni...... I razumijem te u potpunosti ;)
Ne, to sam napisao kao zanimljivost, može server izdržati i tri puta toliko, to nije problem. Dapače, rekao sam da je unazad tjedan dana instaliran novi PHP cashe system i da forum radi brže(po mjerenjima 30% brže). Brzina samog postanja je problem phpBB-a i tu se nemre ništa.
 
B

Bobo

Guest
zaja kaže:
Bobo kaže:
Slike se na forum stavljaju 800x600 i ja sam ih cjele mogao gledati do prije par tjedana...

Cesto slikam sonyericsson mobitelom i imam datum dolje desno na slici, slike su 1600x1200 pa ih resizam na 800x600 i uvijek se vidio cijeli datum na slici. Sad ga nae vidim...
Nemoguce Bobo, evo da objasnim slikovito, kako da uguramo ovu sliku u originalu(800x600) u srednju kolumnu?
primjer_800.jpg


Zaja, ne znam u cemu je problem, ali ja sam bez ikakvog problema mogao vidjeti slike u rezoluciji 800x600, i to nedavno.

Ne mozes me u suprotno ubjediti, jer znam o cemu pricam...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
puknuti kaže:
i elektronika .ba ima php ,ali post ode za 3-4 sec. :scratch A ovdje treba cca 20 sec.

Da vidim koliko ovdje treba...
EDIT: ravno 1 sec. ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1 sec. :scratch nevjerujem .
Kada kliknem pšalji pa do trenutka kad vidim napisani post ...
edit ..hm..sad je 5 sec ...vjerojatno ovisi o opterečenju i ostalom(T-com adsl, opera XP) ..Poljprivrednici idu rano spavti ;)
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
puknuti kaže:
1 sec. :scratch nevjerujem .
Kada kliknem pšalji pa do trenutka kad vidim napisani post ...
edit ..hm..sad je 5 sec ...vjerojatno ovisi o opterečenju i ostalom(T-com adsl, opera XP) ..Poljprivrednici idu rano spavti ;)

Dobro, da...do trenutka povratka na post je 4-5 sec, al brze od toga nije moguce nigdje. Ali u pravu si trajalo je predugo, jucer sam trazio rjesenje za to na phpbb forumu i problem je rijesen. Sad je postanje stvarno trenutno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zaja kaže:
puknuti kaže:
1 sec. :scratch nevjerujem .
Kada kliknem pšalji pa do trenutka kad vidim napisani post ...
edit ..hm..sad je 5 sec ...vjerojatno ovisi o opterečenju i ostalom(T-com adsl, opera XP) ..Poljprivrednici idu rano spavti ;)

Dobro, da...do trenutka povratka na post je 4-5 sec, al brze od toga nije moguce nigdje. Ali u pravu si trajalo je predugo, jucer sam trazio rjesenje za to na phpbb forumu i problem je rijesen. Sad je postanje stvarno trenutno.
Baš da vidim ....pa ..hm..možda i ima progresa
29qazo8.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh