• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Čekajući vlak skupilo se preko 10 ljudi u čekaonici.
Jedan od tih ljudi je počeo glasno pričati zgodu iz svog života tako da je svi jasno čuju.
Kada je ispričao doživljaj, svi okupljeni su se počeli glasno smijati jer je doživljaj bio jako smiješan, a nekima su čak i suze potekle.
Nakon toga, taj je isti čovjek ponovno započeo prepričavati isti doživljaj. Tada se nasmijalo samo nekoliko ljudi.
Ne obazirući se na ostale, opet je počeo prepričavati isti događaj, a nakon trećeg puta skoro se nitko nije smijao.
Bez obzira na to on je nastavio i dalje ponavljati istu priču, sve dok se neki ljudi nisu počeli odmicati od njega jer im više nije bio zanimljiv, štoviše, bio im je naporan.

Kada su se svi prestali smijati i odlaziti u krajnje dijelove čekaonice, čovjek stade i reče im:

– Evo, vidjeli ste sada da i smiješni događaji nisu više smiješni kada ih čujete mnogo puta uzastopno, zar ne? Pa vas sada želim pitati, kako možete biti stalno zabrinuti zbog istih problema?
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
U drevnoj Grčkoj (469 – 399 pr.n.e.), Sokrat je bio naširoko hvaljen zbog svoje mudrosti.
Jednog dana dođe mu poznanik vrlo uznemiren:
– “Sokrate, znate što sam upravo čuo o Diogenu ?”
– “Samo trenutak ” odgovori Sokrat. “Prije nego mi kažeš što si čuo napravit’ ćemo mali test. To se zove TROSTRUKI FILTER TEST.”
– “Trostruki filter?”
– “Točno, prije nego mi ispričaš o Diogenu, profiltrirat ćemo ono što mi namjeravaš reći . Prvi filter je istina. Jesi li apsolutno siguran da je ono što mi namjeravaš reći istina ?”
– “Ne, zapravo sam samo čuo o tome.”
– “Dobro, znači ne znamo je li to istina ili ne. Pokušajmo s drugim filterom, filterom dobrote. Je li ono što namjeravaš reći o Diogenu nešto dobro?”
– “Ne, naprotiv…”
– “Dakle, želiš mi reći nešto o Diogenu što može biti loše, čak i ako nisi siguran da je istina ?”
Čovjek je slegnuo ramenima, malo zbunjen.
Sokrat je nastavio :
– “Vijest još uvijek može proći test jer postoji i treći filter, filter korisnosti. Hoće li ono što mi želiš reći o Diogenu biti korisno za mene?”
– “Ne, mislim da neće.”
– “Pa” zaključio je Sokrat, “ako ono što mi želiš reći nije istina, niti je dobro, niti korisno, zašto to uopće reći meni ili bilo kome drugome?”
Zato Sokrat nikad nije saznao da mu Diogen trosi ženu... ;-)

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
Ovako:
"Ako si rođen na "Carski rez",,
to neznači da si Car,,,
već samo da ti je ,,,
glava velika,,,,,
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Pismo djeda unucima!

Svatko od vas je najljepši dar Boga vašoj obitelji i cijelom svijetu. Sjetite se toga uvijek, posebno kad sumnjate u sebe i kad ste obeshrabreni.
Ne plašite se nikoga i ničega i živite punim plućima. Slijedite svoje želje i nade bez obzira na to koliko su teške i koliko se razlikuju od tuđih.
Ljudi često ne rade ono što žele ili što bi trebalo jer konstantno razmišljaju što će drugi misliti ili reći.
I zapamtite još jednu bitnu stvar – ljudi koji vam ne donesu juhu kad ste bolesni ili ako nisu pored vas kad ste u nevolji, nisu bitni!
Svi smo mi sasvim obični ljudi. Neki nose preskupu odjeću ili imaju velike titule ili moć i misle da su iznad svih ostalih, ali oni nisu tako moćni kao što izgledaju.
Oni imaju iste sumnje, strahove i nade, jedu, piju, spavaju i prde, kao i sav normalan svijet.
Kad porastete i dobijete djecu, uvijek imajte na umu staru irsku poslovicu: Hvalite djecu i ona će cvjetati!
Budite dobri i uvijek pomažite ljudima – posebno slabijima, onima koji su uplašeni i djeci. Svi oni nose neku svoju tugu i potrebno im je vaše suosjećanje.
Nemojte se pridružiti vojsci ili bilo kojoj drugoj organizaciji koja vas trenira da ubijate. Rat je zlo. Sve ratove su započeli stari ljudi koji su prevarili mlade muškarce da mrze i ubijaju jedni druge.
Starci prežive i kao što su započeli rat olovkom i papirom, završavaju ga na isti način.
Čitajte knjige koliko god možete. One su predivan izvor uživanja, mudrosti i inspiracije.
Uvijek budite iskreni.
Putujte kad god ste u mogućnosti, posebno dok ste mladi. Ne čekajte da imate dovoljno novca ili dok se sve kockice ne slože. To se nikada, ali nikada ne događa.
Izaberite posao ili profesiju koju ćete voljeti. Naravno, bit će i teških trenutaka, ali posao vam mora biti uživanje.
Ne vičite! To nikad ne uspijeva, a povrjeđuje i vas i druge. Svaki put kad sam vikao, doživio sam neuspjeh.
Uvijek ispunjavajte obećanja koja ste dali djeci. Nemojte govoriti “vidjet ćemo” ako znate da je odgovor “ne”. Djeca očekuju istinu, dajte im je s ljubavlju i dobrotom.
Nikad ne govorite nekome da ga volite ako nije tako.
Živite u harmoniji s prirodom: izađite na polje, obiđite šumu, planine, mora, pustinje. To je veoma važno za dušu.
Grlite ljude koje volite. Recite im sada koliko vam znače, ne čekajte da bude prekasno.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Jedna povodom crnog petka i ostalih akcija!

Ako nešto košta 1000 kn, a na rasprodaji se to prodaje za 750 kn, i ti se odlučiš to kupiti, ti nisi uštedio 250 kn, nego si potrošio 750 kn.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Potrošimo u svakom slučaju. No, ako nam je ta stvar neophodna te bi je ionako kupili, onda to možemo smatrati uštedom. Nažalost, često nas takvi oglasi navedu da kupimo i ono kaj nam njie neophodno, ali nek se najde kad je prilika. Najbolja trgovcu za zaraditi novce.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Sječam se jednog takvog popusta u Lesnini.Prijatelj dobio djete pa gledao dječji krevetić ,bio 700 kuna.Poslije nekog vremena je vidio u reklamnim plakatima da je taj krevetić na 50% popust.On u dučan a kad tamo cijena ista samo su iznad napisali 1400 kuna,precrtali kao popust 50%,pa sad košta 700 kuna kao i prije mjesec dana
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za sreću ne treba mnogo. Samo uskladiti želje s mogućnostima
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Negda davno,mortik pred 25-30 let je bila na TV medjunarodna emisija(koncert) o svetskim izbeglicama.Me se cini da je bil voditelj ili gost glumac Richard Barton,te je povedal.
U pustinji na africkom tlu sam procital uklesano u kamenu sta je dal zapisati neki rimski legionar "Cijeli zivot sam se boril i tek sad sam shvatil za kaj se vredi boriti u zivotu,to su dve stvari- MOC I LJUBAV al ak imas jedno nebres imat drugo.Bogme je mel prav,sam se uveril i na vreme disel z politike,makar v svojem znoju zaradim kruh al si mirno legnem spat.
Ziveli vi meni moji forumasi:(handshake): i nejte misliti da politicari i skorojevici imaju Miran san.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Imaju ... oni koji nemaju duše
Ali sve bu to jednoga dana došlo na naplatu. Veli se, pri nama, da Bog ne plaća svake subote.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Imaju ... oni koji nemaju duše
Ali sve bu to jednoga dana došlo na naplatu. Veli se, pri nama, da Bog ne plaća svake subote.

Ali kad plaća naplaćuje za sve
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Za sreću ne treba mnogo. Samo uskladiti želje s mogućnostima

Pogotovo penzionerima.Mogućnosti nam nisu baš neke u bilo kojem pogledu iako prema znanstvenim istraživanjima stariji ljudi su sretniji od mladih.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Tri jednostavna životna pravila

Ako ne idete za onim što želte, nikada to nećete imati.
Ako ne pitate odgovor će uvijek biti ne.
Ako ne koračate naprijed, uvijek ćete biti na istom mjestu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
FRIŽIDER – priča koju vrijedi pročitati

Ovo je priča o čovjeku koji je radio na održavanju velikog frižidera (rashladne komore) u tvornici sladoleda.

Bio je skoro kraj radnog dana. Svi radnici su se spremali i pripremali za polazak kući.
Jedna lampica na upravljačkoj ploči se upalila i signalizirala da s velikim frižiderom nije nešto uredu. Glavni akter naše priče se spremio i otišao provjeriti.

Drugi je radnik, odlazeći s posla, primjetio da su vrata frižidera malo otvorena i, ne znajući da se netko nalazi u frižideru, prišao je, zatvorio ih i otišao.

Kada je problem sa frižiderom bio otklonjen, junak ove priče je došao do vrata i vidio da su zatvorena izvana. Znao je da nema načina javiti bilo kome da se nalazi unutra i u trenu su mu kroz glavu prošle najgore misli.
Zarobljen u frižideru, s jako malo zraka, do početka sutrašnje smjene bi se sasvim sigurno smrznuo.
Nakon manje od pola sata, netko je otvorio vrata frižidera...
Bio je iznenađen i radostan. Pa to je bilo pravo čudo, pomislio je.

Čuvar s baterijom je ušao i pomogao mu izaći.

Kada je konačno bio vani upitao je čuvara:
- Kako ste znali da sam unutra? Tko vas je obavjestio?
A čuvar je odgovrio:
- Nitko, gospodine. U tvornici radi oko 50 ljudi, a vi ste jedini od njih koji me, ujutro kada dođete na posao, pozdravite, baš kao i poslije podne kad odlazite s posla kući.
Jutros ste došli na posao, a na kraju dana niste izašli. To mi je bilo sumnjivo i krenuo sam vas potražiti.


POUKA
Nikada ne znamo kako mala gesta pažnje, makar to bio samo osmjeh ili pozdrav, može promjeniti nečiji život.
I ne samo to, to može biti i razlogom da netko dođe u naš život i promjeni ga u potpunosti.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
jcqcM5S.jpg
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Nikad ne zaboravi tri tipa ljudi u svom životu

  1. One koji su ti pomogli u tvojim teškim vremenima.
  2. One koji su te napustili u tvojim teškim vremenima.
3, One koji su te stavili u teška vremena.
 
Na vrh