• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozdrav iz srema

  • Temu pokrenuo micko IMT
  • Datum prvog posta
M

micko IMT

Guest
pozdrav ja sam miroslav milosavljevic iz sremske mitrovice i uclanio sam se u vas forum iz razloga sto smatram da ste veoma strucni, i nadam se da ce te mi pomoci ako negde nesto zaskripi od skoro sam ponosni vlasnik IMT 542 85 godiste inace traktor je u dobrom stanju sto se tice motora menjaca i diferencijala ali je malo limarija losa tako da sam sad u stadijumu cerupanja istog radi smirglanja i doterivanja. Traktor ima 1500 radnih sati. slike cu postaviti cim skontam kako se ubacuju ali bice uskoro mada sam slikao samo proces rasturanja traktora nisam ga uslikao kad je bio citav nadam se da necete zameriti:p
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep popzdrav i dobrodoša...............:partyman::partyman:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Pozdrav i dobro došao. I sam sam bio vlasnik IMT 542 ali samo godinu dana traktor je ok samo kad ti legne, meni nije nažalost, kupio sam ga od jednog švercera pa me je to malo prepalo. Sa traktorom nisam imo problema samo jebeno kad ostaneš bez goriva ono ozračivanje uf,uf.
 
B

BAGERISTA

Guest
To je škola da drugi put izmijeriš koliko je goriva,,,,,,,,,:mrgreen::mrgreen:i ja neko jutro skoro osta,,,pa bi bilo punpaj,,,pa ozrači,,pa punpaj,,,itd..
2zqa0r4.gif
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću i dobro nam došal! ...

., Sretno TI sa uredjenjem IMT-ea!., čekamo slikice.- ...
 
B

bosniahos

Guest
-

Dobrodošal,lala iz Srema i još ferku voza.Iz kojeg si dijela.
 
M

micko IMT

Guest
bolje vas nasao sve narode:) e ovako ponosni sam vlasnik vladimireca t25 i taj traktor me je super sluzio i sluzi i dan danas sa njime i orem i berem kukuruz i sve ostale poslve i nikad me nije izdao. i prosle godine tj sad na jesen brao sam jednoj zeni tu iz mog mesta kukuruze i kad sam dovezao joj kukuruze u dvoriste ugledao sam tog imt 542 u garazi kako stoji i pitao sam je ciji je traktor ona kaze od njenog muza koji je inace u nemackoj i kaze mi da traktor nije vozen 12 godina od kako je covek otisao u nemacku. Sacekam ja da taj covek dodje sad za bozic u srbiju i odem kod njega da vidim dali bi prodao taj traktor i on mi objasni sve o njemu da je za veka jako malo radio da stoji u garazi 12 godina da ga on samo sa vremena na vreme upali kad dodje iz nemacke tj 1 godisnje. i stavimo mi akumulator u njega necete verovati ali nije ni tri puta zaverglao upalio je bez da izbaci imalo crnog dima i prede kao mace. meni se to svidelo i dogovorimo se mi za cenu ali posto je on imao i prikolicu dvoosvinku dubravinu isto tako malo radila dogovorimo se mi za cenu i doteram ja to kuci obavimo prevod i registraciju. eto tako sam ja prosao u toj kupovini sasvim slucajno a dobro ce mi doci sad malo jaci traktor da rasteretim malo vladimirca.....
na traktoru je jedino ulaganje zadnje gume koje imaju odlicne rupne ali posto sudugo stajale popucale su malo sa strane, i sto je blok pukao kod bos pumpe zbog vode koja je ostala u njemu preko zime ali nije dobro zavareno pa cu morati to da odnesem kod varioca da sredi. P a me zanima vase misljenje dali je rizicno voziti traktor sa varenim blokom ili da probam naci neki polovni blok pa da prepakujem motor? sta vi mislite o tome? ja se malo raspisao nadam se da ne zamerite i da ce vam biti zanimljivo da procitate ovo:)
 
M

micko IMT

Guest
evo malo slikica nisu bas neke jel sam samo slikao proces rasturanja traktora nisam ga slikao kad je bio kompletan ali evo bar da vidite kako izgleda skroz rasturen :)
20090102011.jpg
20090104012.jpg
20090104013.jpg
20090104016.jpg
20090104021.jpg
20090104022.jpg
20090104025.jpg
20090104052.jpg

20090104055.jpg

dakle rasturao sam ga skroz radi farbanja kompletnog traktora i sredjivanja svega sto ima jos da se sredi od tih sitnica
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
nači komplet rastavljen,,,i sad na novo farbanje,,,i slaganje..
nadam se da češ i kabinu ofarbat isto,,,,i sve pretresi dobro,,kad imaš traktor drugi,,,,dok ovog sređuješ,,,,,...
Ala ti skidam kapu,,,kad maltene vani radiš,,,samo krov iznad tebe,,,,,,,,,,svaka čast..

Nisam razumija,,,na kraju di ti je puko blok,,,od motora,,ili??
 
M

micko IMT

Guest
naravno sve komplet ide farbanje i kabina naravno i menjanjesvih kedera na njoj samo sam jos u dilemi dali kabinu da farbam u crveno ili sivo kao sto sam video da ljudi farbaju i jako mi se svidja pa me zanima sta vi mislite? pa pukao mi je blok kod bos pumpe sutra cu slikati gde se lepo vidi pa cu postaviti ovde da vidite
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepa je konbinacija sivo-crveno,,,,i samo crveno.........
sad treba vidit kako se vama sviđa,,,,meni je i dvobojan ljep,m,,,,samo treba vidit di i šta bi farbo u koju boju,,,,mada su noviji u dvije boje,,,pa treba probat,,,kabina u sivo,,,a ostalo crveno.........ispa bi ljepo..
 
M

micko IMT

Guest
Ljepa je konbinacija sivo-crveno,,,,i samo crveno.........
sad treba vidit kako se vama sviđa,,,,meni je i dvobojan ljep,m,,,,samo treba vidit di i šta bi farbo u koju boju,,,,mada su noviji u dvije boje,,,pa treba probat,,,kabina u sivo,,,a ostalo crveno.........ispa bi ljepo..

pa evo ovako nekako sam ja to zamislio samo sto bi ja ofarbao u sivo onu napred masku od haube kao sto je na novijima ofarbana u sivo evo link pa pogledajte http://www.polovniautomobili.com/oglas1802532/imt_542/
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pozdrav i dobro došao na forum,što se tiče bloka to skoro više nitko ne vari nego se fino obrusi i usiječe žljeb i na suho i čisto nanese dvokomponentni tekući metal i to drži bez brige.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Pozdrav i dobro došao na forum,što se tiče bloka to skoro više nitko ne vari nego se fino obrusi i usiječe žljeb i na suho i čisto nanese dvokomponentni tekući metal i to drži bez brige.
Dvije ili tri godine i onda to sve skupa lepo opadne dole ...........
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Dvije ili tri godine i onda to sve skupa lepo opadne dole ...........
I onda ponoviš radnju i vozi dalje,varenje je zeznuto iako sad već postoji veliki izbor elektroda gdje nije potrebno blok predgrijavati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh