• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od Buče!!

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro nije baš trebal upotrijebiti termin filozofirati, ali sve ostalo stoji, kaj ne znači da nije dobro sa stolcima. Jedino je skuplje.

Darijusov prijedlog po meni zahtjeva dobru horizontalnu stabilizaciju, kose ruke na nekoliko glava između donje grede i rogova. Ja bih se priklonil varijanti da se horizontalne veze (panti) spuste niže jer buju imale veći učinak.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Decki sve to stima ja kuzim kaj hocete rec na ukupnu duzinu roga od 4m i 30 cm da stavljam svake strane gredu i zauzimam si prostor i te grede opet terete pod kak i ova u spici rogovi su 12x12cm na garazi su 10x12cm samo zakalamljeni u spici nisu ni povezeni ispod nigdi stoje na betonskoj gredi zasrafljeni i vec 10 god i nista se nije savinulo ili otislo na stali da rogove jos di povezujem razbit cu si samo glavu kad cu spremat straju i rusit ju dole!!
Danas pokriveno!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Raden u Kupincu neznam jel jos uvijek po potrebi radi ili je odusto od njega!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
dost je šaren, ima te farbe za kupit pa si ga pofarbaj da bu jednak...:eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Saren je jer je izmijesan s jedne i druge strane a i kaj se polomilo se stavljo kaj imam doma pa zato dok koja kisa padne ili snijeg dok ga malo izglanca bit ce isti bitno da ne curi nema veze kaj je sareno!!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gle ubaciš rogove ukoso zaboravih kako se zovu da ti drži zato i je palo jer ih nemaš.
A bar u sredinu i neće ti zauizmati ako me shvaćaš našto mislim
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
E to kod mene su ubačeni a krov je nikakav da nema toga pao bi.
Puno znači e sad tvoj izbor .
Da nešto gradim opet bi to ubacio stari sistem
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Je li taj crijep puno težak. Ja sam prošle godine radio hangar za bale i imao sam neki italijanski betonski crijep. Težak kao djavo, 5 kg jedna crijepka, doduše jedna pokriva 30 cm u širinu.
Te upore, kod nas se zovu makase stavljaju se gdje nema ni sljemenjace ni podružnica.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@mali to se kod mene zove vetar pant i on drzi krov da ne ode na stranu a ne ko kod mene sta je otiso kod mene je popustila jedna babica na kojoj je bila drvena greda i zato je otislo a nisu grede bile dobro povezane medusobno sad je betonska greda okolo unutra korpa i zeljezo rebrasto 12mm i vilice su povarene uglavno sve je povareno i uvrtano u donji nadvoj nema sanse da sad ode!!
@dongfeng crijep je betonski al nije strasno tezak!!
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Vetar pant je jako efikasan .Imal sam slućaj dva suseda , braća naslijedila jedan staru drvenu staju s tim da si ju razmontira i makne a drugi zemljište .Pa se ovom sa stajom godinama nije žurilo da ju makne dok se brat nije dosjetio i skinuo mu veter pante . Legla je za par dana .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To kaj zovete veterpant sam ja predložil u postu br. 382 (kose ruke). Stabilizacijski elementi su često važniji od nosivih.

Vjerojatno je ovaj teški crijep lakši po kvadratu od manjeg, jer pokriva veću površinu i manje se gubi na preklope.
 
E

el pibe

Guest
Evo to imam ja na staroj štali takve "dijagonale".Koliko sam te razmel iwanho o tome si govoril.To je jako stara građevina rogovi 10x10 ali još se neda:icon_thumright:
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 151
  • 002.jpg
    002.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 555
  • 004.jpg
    004.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 194
  • 007.jpg
    007.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 189

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, to je jedna varijanta, a djeluje kao vjetrovni spreg krovišta. Ne dopušta horizontalni pomak sljemena.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
To da sam i imo na krovistu nebi pomoglo jer ovo drzi da krov ne ode ljevo ili desno a kod mene se raziso poravno ti vetarpanti da su bili i oni bi legli skupa s rogovima jer meni su se macke kaj su spojeni rogovi popustili kad je i ona babica popustila i sve otilo prema iza rogovi ostali spojeni u spici i na gredi do dvorista a donja strana je otisla!!

 
Na vrh