• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od dkolar !

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Bok!
Zovem se Davor, već duže vrijeme prčkam po forumu, a jučer sam uhvatio vremena da se registriram. Iz Pregrade (Hrv. Zagorje), student strojarstva u ZG, 22 godine.
Vidim da tu ima jako dobrih majstora za poljoprivredne strojeve, pa ću se potruditi naučiti nešto uz Vas.
Po zagorskim bregima vozi se IMT 533 (1973.) u dosta dobrom stanju (napravljena generalka tamo negdje 90-tih, a nakon tog je malo vozio). Budem stavio slike popodne. Priključci koje imamo za njega su plug, drljače, dvije prikolice... možda još nekaj al nemrem se sjetiti. Traktor je okej, osim:
- muči ga pumpa goriva, kad radi na pola gasa pod opterećenjem, dolazi do cukanja. To je već duže vrijeme tako. Malo popusti gas, pa ga sam natrag doda.
- struja je izvedena šlampavo (mislio sam to popravljati ovo ljeto, al nemrem uhvatiti vremena), tak da žmigavci čudno rade (bez pravilnih treptaja) i tak.
-malo je masan motor (mislim da nije jedini takav).
-nekad zeza alternator pa ne puni kako treba
-malo previsok ler-gas.
Ak postoji neki jednostavan način da se to poštela, bio bih zahvalan da se raspišete.
Drugi traktor s kojim radim kad treba je Deutz D 4006,1976. godina, no taj nije kod mene doma (kod djeda). Za njega imamo drljače, tanjurače, plug, prikolica za razmetavanje gnojiva, samoutovarna prikolica za sijeno, freza, okretač sijena..
Osim njega, imamo i motokultivator Muta Gorenje (mislim da je negdi 90-ta godina), sa novim Lombardinijevim motorom (350ccm, 8kW). Za nju imam frezu, greben kosu i rotacijski malčer, te dva para kotača (željezni i obični pneumatici). Inače, sam motokultivator je stariji tip Mute, sa manjim kotačima i drugačijim rasporedom brzina.

Plan je u slijedećih nekoliko godina nabaviti neki Tomo Vinković ili vinogradarski Carraro. (svakako sa duplom vučom)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Pozdrav!

- muči ga pumpa goriva, kad radi na pola gasa pod opterećenjem, dolazi do cukanja. To je već duže vrijeme tako. Malo popusti gas, pa ga sam natrag doda.
Meni je tako bilo isto,i problem je bio u kutu paljenja.Nije imao konstantan gas,i slabo je palio.Dali tvoj pali dobro?

- struja je izvedena šlampavo (mislio sam to popravljati ovo ljeto, al nemrem uhvatiti vremena), tak da žmigavci čudno rade (bez pravilnih treptaja) i tak.
Muci te masa ako nisu pravilni treptaju

-malo je masan motor (mislim da nije jedini takav).
Nije,vecina je

-nekad zeza alternator pa ne puni kako treba
Mozda kontakti?

-malo previsok ler-gas.
Stela se na leptiru na usisnoj grani.
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Re: Pozdrav!

codexnox kaže:
- muči ga pumpa goriva, kad radi na pola gasa pod opterećenjem, dolazi do cukanja. To je već duže vrijeme tako. Malo popusti gas, pa ga sam natrag doda.
Meni je tako bilo isto,i problem je bio u kutu paljenja.Nije imao konstantan gas,i slabo je palio.Dali tvoj pali dobro

Pali jako dobro. Ja sam isto u prvom mislio da je greška u samom izgaranju, al sad si sve nekak mislim da mi je pumpa loša i da to zeza. Nije to sad neki veliki problem jer on vozi i dalje, al živcira me kad zacukne. Primjetil sam da se to puno manje događa kad natočim Eurodiesel, što me opet dovodi do onog da bi problem mogo biti u kutu paljenja.


codexnox kaže:
-nekad zeza alternator pa ne puni kako treba
Mozda kontakti?

Kaj, da probam to počistiti, namazati, izolirati...?

codexnox kaže:
-malo previsok ler-gas.
Stela se na leptiru na usisnoj grani.
To onda nije problem narihtati. Jučer sam spremao otavu i dogodilo mi se da se ler gas podigo kad se traktor ugrijao. Smanjim gas do kraja i on radi na cca 800 okretaja u minuti i tak oko minutu. Onda pojačam gas i smanjim ga i onda padnu na normalne.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
pozdrav i dobro došao sused prek dva brega, ja sam iz okolice Začretja ;)...
 

Najnoviji postovi

Na vrh