• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od luje

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Evo par rijeci i o meni. Zovem se Dejan i zivim u Krapini. To vam je jedno mjesto kod Jesenja. Pratim vas skoro dvije godine, pa sam se konacno odvazio javiti. Imam 38 godina. U Mariboru sam zavrsio srednju strojarsku- smjer strojarski tehnicar. 1993 vojska. Zanimljivo je da sam te godine bio u Jezeranama, ali Grofa nisam vidio. Naime pokvario se autobus pa smo cekali da ga pokrpaju, da moze izdrzati do Gospica. Nakon vojske nije se moglo naci posla pa sam zavrsio na bausteli kao konobar- zidarski. I tako 15 g. dok nisam dobio otkaz kao visak. Taman su na birou trazili ljude za prekvalifikaciju i prijavim se ja za zavarivaca (odustao sam od njegovatelja kad sam cuo da necemo njegovati studentice). Uz malo srece i puno veze uspio sam se zaposliti u krapinskom Jedinstvu i evo odgulio sam vec 10 mjeseci. Mogu vam reci da svaki dan s posla dodjem nasvasan.
Sto se tice mehanizacije imamo (vise otac):
-traktor TV 523 1989 g. ,koji mislimo zamijeniti za nesto jace,
-prikolica, plug Batuje i freza TV,
-kosilica Olimpia 14 KS,
-2 motokultivatora IMT 506 i IMT 507 s kosom 130 cm i frezom,
-2 flakserice Stihl 040 i 045.
Obradjujemo nesto zemlje (kukuruz, krumpir, repa) , krave smo pojeli pa sad sijeno kosimo tek toliko da cistimo livade. Drva radimo u svojoj sumi i normalno u tudjoj. Prije par godina sam se poceo zanimati za vocarstvo pa sad sadim stare sorte jabuka. Trazim po okolici jabuke kojih nemam i onda ih cijepim (kalemim). Pomazu mi dva deckica od 10 i 12 g. Neki kazu da mi slice pa cak i mislim da su moji. I tako ja mislim da bi to bilo sve. Ako se netko jos necega sjeti nek mi javi. Jos nesto. Volim dobro popiti i pojesti, pa ako bi neka srodna dusa trazila covjeka slicnih kvaliteta molim da mi se javi.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Svaka čast za predstavljanje, a posebno mi se svidelo ono za drva u tudjoj šumi.Dobrodošao i želim Ti sve najbolje.
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav i dobro došli na forum8). Drago mi je kaj nemam samo na faksu zagorce oko sebe jel je s njima zaj.. zagarantirana:drinkers::partyman:.Nego kak služi IMT 506, ja ga ima i ne štedimo ga,al ga nemremo poderat.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozdrav ! Svaka čast za predstavljanje !:supz:
P.S .E da je meni svaki dan doći kući s posla našvasan !!!
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Svaka čast za predstavljanje :prayer: iskreno , pošteno , otvoreno .... kamo serće da je više ovakvih otvorenih i šaljivih ljudi na ovom frumu .
Veliki pozdrav i dobrodošao na forum i živio ti meni :partyman:
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Hvala svima. 506 koristimo samo u vinogradu. Tata ju je kupio prosle godine, ali znamo joj povijest. Bez problema.
 
H

Hrvach

Guest
Ak frezate vinograd s 506 onda nikud bez litre i vode u sebi,inače vas potrže kad ju zbaca:drinkers:. Mi ga koristimo najviše za transport. Star je više od 25g i još nas nikad nije izdal,a nafrezal se je i navozil ko rijetko koji kultivator. Mi ga ne štedimo niti malo,dok ide-ide.Preporučam da nabavite prikolicu za kultivator ak ju nemate jel je to dušu dalo za neke manje transporte i ne mora se paliti traktor za svaku sitnicu. Ovo je filmić di smo vozili stupove od struje duge prek 3m.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ePSXBzK-6jM[/YT]
 
V

vedo

Guest
Pozdrav i dobro nam došao!!Svaka čast na predstavljanju,pročitao sam da želiš zamijeniti tomicu,na šta tačno ciljaš :?:
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Pozdrav i dobro nam došao!!Svaka čast na predstavljanju,pročitao sam da želiš zamijeniti tomicu,na šta tačno ciljaš :?:

Ja sam mislio uzeti AGT-a ili nekog talijana (nezglobna verzija). Medjutim svi koji imaju Univerzale mi preporucaju njih. Kao oni su tezi , jaci i jeftiniji za odrzavanje. Ustvari kad bi nasao nesto povoljno i u dobrom stanju uzeo bi bilo sto od 45 KS. 5 manje vise. Cca 65000 kuna.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro došel. :partyman:
Kolko vidim, već si se dobro snašel. :supz:
A kaj se traktora tiče, za Varnisku obavezno Univerzal dupljak i vitlo.:finga:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav i dobro nam došel :)
dal je Krapina pokraj Jesenja ili Jesenje pokraj Krapine :scratch
 
M

maja

Guest
Pomazu mi dva deckica od 10 i 12 g. Neki kazu da mi slice pa cak i mislim da su moji.

Pozdrav lujo!
A ti misliš sa su tvoji samo zato jer drugi kažu da ti sliče. Ma ne bih ja to baš rekla. Čini se meni da si ti neka bećarina! :D Neka, neka, živjeli bećari! :vragek:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
dal je Krapina pokraj Jesenja ili Jesenje pokraj Krapine :scratch

Je, je, Krapina ti je poleg Jesenja, a i Bednja je poleg Jesenja.
A poleg Krapine ti je Jesenje, a i Sveti Križ Začretje ti je poleg Krapine.
A se spaja cesta od Vž prek Kr do Zg.
Se razmemo, ne? :D
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Je, je, Krapina ti je poleg Jesenja, a i Bednja je poleg Jesenja.
A poleg Krapine ti je Jesenje, a i Sveti Križ Začretje ti je poleg Krapine.
A se spaja cesta od Vž prek Kr do Zg.
Se razmemo, ne? :D

tak,znači Jesenje je centar a ostalo je poleg :rolfer:
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav novi forumašu lujo!!!

., svaka TI čast i fala na vako lipom i iskrenom štivu o sebi!!!...

., eh!, pitaš kadi je grof bil 1993. godine Gospodnje!?, dok si TI bil u moji Jezerani sa pokvarenim busom!, / u Jezerani su se u no vrime svi auti., i mali i veliki kvarili!, točno u centru Jezeran na trgu pl.Krste Vukovića!, a ispred dvi bertije; VOLAN i JEZERANA!/., kadi sam JA bil?, bil sam u vašem Zagorju NE?!, na Macelju, po Krapini i oko nje u skitnji i luziranju!.-
., eh da., pitaš dali ovde ima ka dušica srodna za jist i pit?!., uh forumašu moj NOVI!, vodeka TI je više od pol foruma takovo!!!..., tako da!, biće kandidatov i preveć! ...

., aj Bog!., svako dobro TI želim, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh