• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pozdrav od SAME-a

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Poštovanjei lijep pozdrav forumaši!! Več duže pratim ovaj zanimljiv forum, ali nikako pa nikako da se registriram :D .. pa evo danas sam skupio malo vremena i za to. Dolazim iz Gorskog kotara (blizu člana majstor) i bavimo se stočarstvom . Koliko je to kod nas isplativo s obzirom na terene i mogučnost dobivanja kvalitetne krme, pisat ću drugom prilikom. pozz
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
trenutno na dvorištu SAME dorado 86, IMT549DW i legenda :D IMT 558.... bilo bi lijepo imat još kakvog šestaka iz SDF/SHL grupacije pozz
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav,,,i dobrodoša........:partyman::partyman:
Čabar znamo jako lipo di je.......nhinca se onuda s kamionima..
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću i dobro nam došal! ...

., Čabar je predivno gorsko mesto ko i ljudi iz i oko njega!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Dobrodošao na forum:drinkers:

Dali kupuješ kakav veči traktor ili to samo želja?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dobrodošao!! :partyman:

pa puno vozala imate, vi ste malo jači stočari?!
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
lijep pozdrav i dobrodošao.... :partyman::partyman::partyman:
:weedman::weedman:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Hvala svima na dobrodoslici!! :partyman:
budu i kakve slike uskoro nadam se :)
@marko 93- veci traktor trenutno je samo želja, nažalost zbog financijskog stanja, koje bojim se mnogima nije bas sjajno ovih godina.

@josix-hm...zanimljivo pitanje, mogu ti odgovoriti da nismo neki veliki stočari.Dok su susjedi držali blago kod nas su bile 1-2 krave i tako kako su oni napuštali tu svoju proizvodnju mi smo uzimali njihove parcele na korištenje tj. održavanje i postupno puvečavali broj grla. Ostavljali smo svoj ženski podmladak pa to sve ide sporo. A u biti stočarstvom se bavimo isključivo zato što živimo u šumovitom predjelu i sadašnje parcele treba netko i održavat, inače će nas doslovce "pojest" šuma!!
Trenutno smo na 10 komada muznih krava,i u našoj općini su još 2 "veća" proizvođača. 1 sa 20-ak komada i još jedan sa 10-12 neznam točan podatak. Ne želim radit neku toplu vodu, ali održavajuči svoje parcele, te sa dosta slobodnog prostora u štali,dolazi se do činjenice da moraš obavljat sve poslove ako imaš 1 kravu ili njih 10 jedino što je opseg samog posla manji,te smo tako nakrcali štalu do maksimuma :) .
Trenutno kosimo oko 24ha, i to pretežito u pravim brdima (poželjno je proširivanje traktora uz pomoč zamjne rupa na felgama), i još ima recimo 1/4 površina koje se moraju kositi samohodnom kosilicom.
Na površinama koje obrađujem ne rodi ništa od ratarskih kultura za proizvodnju krme, zbog visoke nadmorske visine 870 mnv i kasnih mrazeva i slično.Sijanje travnih smijesa isto još nismo prakticirali. Možda se i štogod poradi na tome sad otkako je taj arkod-tj bar neka garancija da vam vlasnik zemlje neće prefrezati istu dok vam nikne trava :evil:. Pa dolazimo i do problema gdje treba sva krmiva kupiti što uz dosta daleki transport i ne dođe baš jeftino...

Za kraj, srećom oba roditelja još rade pa je financijsko stanje većinom oko pozitivne nule, u protivnom....Mislim da svi znamo rentabilnost proizvodnje u današnje vrijeme uz par kredita itd.

@BAGERISTA- To si bio samo u tranzitu kamionom kroz moj kraj ili možda kod kakvog privatnika ?? :?
pozdrav!
 
B

BAGERISTA

Guest
Hvala svima na dobrodoslici!! :partyman:
budu i kakve slike uskoro nadam se :)
@marko 93- veci traktor trenutno je samo želja, nažalost zbog financijskog stanja, koje bojim se mnogima nije bas sjajno ovih godina.

@josix-hm...zanimljivo pitanje, mogu ti odgovoriti da nismo neki veliki stočari.Dok su susjedi držali blago kod nas su bile 1-2 krave i tako kako su oni napuštali tu svoju proizvodnju mi smo uzimali njihove parcele na korištenje tj. održavanje i postupno puvečavali broj grla. Ostavljali smo svoj ženski podmladak pa to sve ide sporo. A u biti stočarstvom se bavimo isključivo zato što živimo u šumovitom predjelu i sadašnje parcele treba netko i održavat, inače će nas doslovce "pojest" šuma!!
Trenutno smo na 10 komada muznih krava,i u našoj općini su još 2 "veća" proizvođača. 1 sa 20-ak komada i još jedan sa 10-12 neznam točan podatak. Ne želim radit neku toplu vodu, ali održavajuči svoje parcele, te sa dosta slobodnog prostora u štali,dolazi se do činjenice da moraš obavljat sve poslove ako imaš 1 kravu ili njih 10 jedino što je opseg samog posla manji,te smo tako nakrcali štalu do maksimuma :) .
Trenutno kosimo oko 24ha, i to pretežito u pravim brdima (poželjno je proširivanje traktora uz pomoč zamjne rupa na felgama), i još ima recimo 1/4 površina koje se moraju kositi samohodnom kosilicom.
Na površinama koje obrađujem ne rodi ništa od ratarskih kultura za proizvodnju krme, zbog visoke nadmorske visine 870 mnv i kasnih mrazeva i slično.Sijanje travnih smijesa isto još nismo prakticirali. Možda se i štogod poradi na tome sad otkako je taj arkod-tj bar neka garancija da vam vlasnik zemlje neće prefrezati istu dok vam nikne trava :evil:. Pa dolazimo i do problema gdje treba sva krmiva kupiti što uz dosta daleki transport i ne dođe baš jeftino...

Za kraj, srećom oba roditelja još rade pa je financijsko stanje većinom oko pozitivne nule, u protivnom....Mislim da svi znamo rentabilnost proizvodnje u današnje vrijeme uz par kredita itd.

@BAGERISTA- To si bio samo u tranzitu kamionom kroz moj kraj ili možda kod kakvog privatnika ?? :?
pozdrav!

Ne kolega,,,tranzit skoro uvijek onuda prolazak,uvijek se išlo dalje..........
Vidim i kod vas muke,,,s delanjem krme,,,pa imam jednog prijatelja,,,isti problem,,,mada je nekome neshvatljivo..

a lipo pa več ljepa brojka i kod vas u štali....nači ozbiljno se primili dela..
 

Najnoviji postovi

Na vrh