• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

B

BAGERISTA

Guest
To je neka njegova domača...................:lol::lol::rolleyess:usukalo,odsukalo,nasukalo,izsukalo,predsukalo,..............
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ma vrag će ga znat, kod nas svako selo ima drugo nariječje. To "sukalo" za razvlačenje tijesta mi zovemo valjak
 
B

BAGERISTA

Guest
Di je naša to sukalo,,,,možda ga je hanumen usukala,,,s njim pa mu ostalo........:rolleyess::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
ja sam iz ovog kraja mtd001 al nisam nikad čuo riječ "sukalo":confused:
kada ga osjetiš na leđima budeš se sjetio kak se zove.....:lol:
Di je naša to sukalo,,,,možda ga je hanumen usukala,,,s njim pa mu ostalo........:rolleyess::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
vidit ćeš i osjetit kad budeš hrkal po noći.....:lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ma vrag će ga znat, kod nas svako selo ima drugo nariječje. To "sukalo" za razvlačenje tijesta mi zovemo valjak
U draganičkom kraju valjak za tijesto zovu "mličenka" :rolleyess: :lol:
 
G

GROF

Guest
., a jeste ga NE.-

kada ga osjetiš na leđima budeš se sjetio kak se zove.....:lol:

vidit ćeš i osjetit kad budeš hrkal po noći.....:lol:

., dobro ste me nasmijali., ALI, mtd001!, izvoran je do gornje granice., svaka čast i fala.-

., kodmene u Liki - Jezerani, kaže se VALJAK za testo., a u mojoj!!!, Slavoniji!., draga moja punica NE!, veli OKLAGIJA!., :finga: ...


., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sukalo, mlačenka, oklagija...
a na kraju samo obični valjak...

a šta bi ljudi kad ne bi izmišljali...
a da ne velim komplicirali...
 
B

BAGERISTA

Guest
A ki če drugi nego mi.........................:mrgreen::lol::lol::lol:iskat teplu vodu
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
u četvrtak sam u 12 popodne krenul pješice sa posla,
od Švarče (tu je bolnica) do dvorišča imam 5km, došal sam doma u petak u 1:20h... petak na večer Božični koncert u kinu, evo me sad doma...

prestar sam ja za ta sranja... nemam više petnajst godin :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
A počeja si padat,,,,nači lagano snaga se gubi,,,jedini ljek je koja kratka....kom na rakijadi..........Koliko ste popili:?:mislim jedno 48rakijic,,,,.:partyman:Ali niste pili samo rakiju,,,,.:?:Neeeeee....i koja piva je pala,....:rolfer::drinkers::drinkers:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
u četvrtak sam u 12 popodne krenul pješice sa posla,
od Švarče (tu je bolnica) do dvorišča imam 5km, došal sam doma u petak u 1:20h... petak na večer Božični koncert u kinu, evo me sad doma...

prestar sam ja za ta sranja... nemam više petnajst godin :lol:

do doma se ne broje kilometri nego birtije 1, 2, 3, 5, 10, 15, ....:finga:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
u četvrtak sam u 12 popodne krenul pješice sa posla,
od Švarče (tu je bolnica) do dvorišča imam 5km, došal sam doma u petak u 1:20h... petak na večer Božični koncert u kinu, evo me sad doma...
Sigurno je ženica rekal da je popodne božično čišćenje kuće pa ti nisi htio sudjelovati, zato si išao pješke doma :lol:
prestar sam ja za ta sranja... nemam više petnajst godin :lol:
Normalno da si prestar, sada ti je dovoljno sjesti u jednu birtiju i piti do fajrunta :roll:
Ovi mladi 15-godišnjaci idu od birtije do birtije da ih svi vide :finga:
do doma se ne broje kilometri nego birtije 1, 2, 3, 5, 10, 15, ....:finga:
Sigirno se ide okolnim putem do kuće kad si visoke brojeve napisao :finga:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
žena je bila cijeli dan u školi, u jutro se radilo, popodne priredba, na večer u lovačkom rogu domjenak, pa reko zašto i ja ne bi imo domjenak :lol:

pokupila me u 1 u jutro kad je išla sa domjenka i svi sretni :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne znam ni di je to?
Luna, PTG, Hotel Duga Resa, Maxi...
ali rijetko idem...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
kad ideš sa posla skreneš prije semafora na švarči lijevo u onu cesticu kojom se možeš spustit u luščić i nakon 100 metara odeš desno i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh