• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pozz iz Duge Rese ----

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
zato ja pazim na prehranu i održavam svoju kilažu Paše mi naravno i kakva kobasa ili šunka, špek i slično.:mrgreen:
uh...pa i ja bi se tako hranio....:scratch
reče mi čale da će sad sve krenut nizbrdo kad dica počnu dolazit... :rolfer:
živi u nadi.....:lol:
onda bi i on bio ko čačkalica nakon toliko godina....:scratch
kad počneš čistit tanjure za djecom ,a sve je fino....:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
pileća salama prolazi samo sa pol kile kruha :lol:
jao, ubije me taj kruh i večeranje i alkohol...
mislim kilaža je stalno ista, al trebalo bi istopit jedno 25-30 kila dok nije došlo leto 50-to, e onda se moš slikat...

Sotono jena,,,,ubija tebe,,kaji i mene,,,,,usta,samo trpamo,,,ko da smo lički međedi:rolfer::lol::lol::lol:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
hehehe, probal jedno jutro te pahulje i žitarice...
đubre te začepi, a za pol sata već švrljaš po frižideru i tražiš nekaj konkretno...
Ja cornflakes pojedem prije spavanja da smiri želudac tako da mogu u miru zaspati :weedman:
Švrljanje po frižideru i traženja konkretnog se radi za večeru :lol:
kad vidim šogoricu navečer kak jede one zobene ili kakve već pahuljice odmah si maznem jedan kremenadl ili šniclu za laku noć, moram si malo dan popravit
Sljedeći put ispeci dva komada i ponudi šogorici, naravno prije toga sakrij pahuljice :mrgreen:

Meni je najbolje kada radimo noćne smjene(inventure, premještaj robe) pa šefovi pripreme kruh, plate sa salamom i sirom, nešto slatko... Cure i dečki koji paze na prehranu uzmu komad kruha, salame, sira i to je to. Onda ja kažem: Sad kad ste si uzeli mogu ja? Privučem ostatak k sebi i lagano počinjem, uz čudne poglede prisutnih :shock: Oni koji me već znaju još i kažu: Valjda će ti to biti dosta :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
alo društvo, evo par slik od zimskog čiščenja parcele, nadam se da bum i kakvu kolibicu jednog dana složil na očiščenom dijelu...

Husqvarna 345R (nije x)
p1140100b.jpg


p1140101.jpg


p1140103.jpg


prijelaz livade u šumu, na rubu šume raste agacija, a uz nju kupina,
sad se je posjekla ta kupina i sitna agacija, i prema savjetu kolege forumaša u potrazi smo za crnim orahom, kojeg bi popikal po rubu šume, tako da napravi lada i da ne raste kupina, jer livadu kosimo stalno, a kupina raste iz šume prema livadi....

šta mala od 2,7ks radi :lol:

p1140109l.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i na kraju radnog dana

p1140114.jpg


p1140117.jpg


u tjednu poslije posla smo išli zapalit taj drač prije kiše...
đubre gorilo samo di motornog ulja naliješ, sve puno vlage...

p1170119.jpg


p1170123.jpg


p1170124m.jpg


p1170126.jpg


e tako, a sad čim bude prilika, moramo vočke sredit, jabuke obrezat, šljive su sve bolesne, pa ću ih počupat, i probat čačanke nabavit il kak se već zovu...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
tak nešto bi i ja trebal napravit, al mi se baš nešto neda :roll:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hladno je bilo i ni samom mi se ni dalo, al kad sam vidil kako ga bager kuri,
pa reko moram onda i ja taj drač smandrljat!! :lol:

teško mi je kasnije kosit zbog te kupine, a ako bog da uskoro mi za fergija stiže roto kosa od 150cm , pa reko da pripremimo teren... :D

jer kad krenem sa rezidbom u vinogradu, mogu zaboravit na ovakve egzibicije...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
jel misliš baš na pravu roto kosu ili na onaj roto malčer :scratch

baš tako, samom mi se neda a ekipu skupit da pomogne je već malo veći problem, uvijek netko ima nešto baš taj dan u planu :madmana:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
meni još ni jasno kaj je roto kosa a kaj roto malčer...
uglavnom, vidio kaj Bobo radi sa svojom kosom, pa mislim da će meni za travu tako nešto bit sasvim zadovoljavajuće:

http://www.strojometal-faic.hr/malceri.htm

samo je pitanje, jel ima u i oko Karlovca netko a da prodaje takva kose, malčere, kajgod...

oko 150cm do 165cm, tri noža.

eh da, a ovo sa skupljanjem ekipe, više ih za popit nemreš skupit a kamoli za delat...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
da to su roto malčeri, mislim da ih ima u Draganiću ona trgovina sa lijeve strane Horvat ili tako nekako za prodat. Pogledaj si malo po njuškalu ima dosta ljudi koji ih rade u vlastitom aranžmanu.
Ja imam u planu nešto tako napravit pošto imam reduktor, čak sam našao i nekakvu konstrukciju za to, treba ju malo predelat al u globalu je dobra, jedino mi fali volje
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mislio sam i sam to složit, susjed bi to sve povario i složio, ali treba reduktor nać, i trebalo bi to bit balansirano... taj me dio najviše muči, i zbog toga sam mislio uzet "tvornički" model, valjda je to atestirano...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ja imam reduktor dosta je jak al me malo brine njegova izlazna brzina 1:2 koja mi se nekako čini premala jer sam mislio stavit jedan nož. Ako budem išao to slagat onda će vjerojatno ić dva noža a sa reduktora ću napravit prijenos preko remena na noževe tako da ću sa time onda i brzinu noža povećat. Uglavnom cilj mi je napravit nešto poput onih malih kosilica na guranje u nekoj većoj varijanti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
meni je čak palo na pamet da skinem sa neke male kosilice nož zajedno sa osovinom i to onda ugradim na ovo čudo kaj mislim delat:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
samo pazi da ne napraviš preveliki malčer, onda buš moral kupit traktor od 100 konja :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
hladno je bilo i ni samom mi se ni dalo, al kad sam vidil kako ga bager kuri,
pa reko moram onda i ja taj drač smandrljat!! :lol:

teško mi je kasnije kosit zbog te kupine, a ako bog da uskoro mi za fergija stiže roto kosa od 150cm , pa reko da pripremimo teren... :D

jer kad krenem sa rezidbom u vinogradu, mogu zaboravit na ovakve egzibicije...

Nači i ti si počeja s rezanjem,,,čiščenjem,,,i da ne govorim ča več,......pa meni govoriš za zatopljenje,,,,,,pa i poli tebe se nači grije ,,,a :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Evo sad doša iz boške(šume),,,popilija jednu do stranica i doma,,,,,danas sam derem..

Uploaded with ImageShack.us
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
tek sam sad stavil slike, prije tjedan dana sam to čistil, al reko, neću se još odat, tako da tebe mogu krivit za ovu južinu :finga:

jedva čekam prvu slobodnu subotu ili prvi krači radni dan da ja odem malo u šumu... postajem nervozan polako.... :evil:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ode počela kiša lagano,,,,,:shock::shock::(,u jednu ruku mi je drago,,,a drugu nije.......
A nisam slika,,,,mada se lipi dio bacija dole,,,ipak su bile dvije ruke,,i dvije pile..
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
teško mi je kasnije kosit zbog te kupine, a ako bog da uskoro mi za fergija stiže roto kosa od 150cm , pa reko da pripremimo teren... :D
Još mora imati bočni pomak tako da ne ogrebeš fergija :mrgreen:
baš tako, samom mi se neda a ekipu skupit da pomogne je već malo veći problem, uvijek netko ima nešto baš taj dan u planu :madmana:
eh da, a ovo sa skupljanjem ekipe, više ih za popit nemreš skupit a kamoli za delat...
Zovite ako trebate dodatni par ruku, dosadno mi je doma, već me kriza hvata. Nema ni snijega da ga lopatam oko zgrade kad nemam ništa drugo za raditi :mrgreen:
Nego ako trebate ekipu za popit dovedem ja bagru iz grada, ti budu zadnju kap popili a neće prst pomaknuti što se tiće fizičkog rada (osim micanje ruke sa čašom) :rolfer:
samo je pitanje, jel ima u i oko Karlovca netko a da prodaje takva kose, malčere, kajgod...
Rekao ti je mane Auto Horvat u Draganiću sa lijeve strane. Već sam ih gledao, ima i vitla za šumu, taman za fergija ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh