• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pravilnik o klanju

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz

Ima na stranicama Ministarstva poljoprivrede novi pravilnik o klanju životinja na obitelljskim gospodarstvima.
Ili jednostavno na Googlu ukucajte Pravilnik o klanju životinja namijenjenih potrošnji u kućanstvu .
Eto ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Hvala!
A koga briga za to :)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ne treba normalnom čovjeku pravilnika! Tko cijeni sebe, taj cijeni i životinju i nikad neće dopustiti da svinjče zaskići pri klanju!! Kod mene nije još nikada, niti će...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Sve se svodi na to da budemo morali voziti u klaonice pa voziti kući polovice ali onda mi treba kamion da to tamo odvezem i nazad dovezem.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
A što ćemo mi koji nemamo klaonice u krugu 50km.Ja bih volio kad bi to tako išlo,još kad bi bila prihvatljiva cijena,ovako se naradimo kao budale,skupi ljude,vraćaj ispomoć.Vani mesari dođu s svojim prijevozom, natovare stoku,zbrinu otpad,tvoje je samo da dođeš po meso.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
JD, onda to više nije tradicija, već industrija... Najbolje je da ostane kak je, a tak i bude radi nedostatka novaca.
Onda ti je jednostavnije svaki dan kupiti dnevnu količinu mesa.
Naravno, tak bi država i htjela, jer na ove koje doma središ, ne platiš porez niti doprinose.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nama je bitno da obrade do polovica,dalje bi sami.Ove godine smo obradili 8 kom od cca 180kg prosjek ,u dva dana i popadali s nogu a sigurno jedno cijelo svinjče je žena podijelila pomoćnicima.A onda još moraš svima odraditi svinjokolju pa tek onda nastradaš po kiši i vjetru na otvorenom.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kod nas mesar dodje po svinje i sutra pokupimo svako svinjce u desetak komada. Tako radimo vec desetak godina bas zbog tih razloga sto je kolega naveo. Tradicija je tu. Rade se kobasice, cvarci, meso se soli i sve ostalo. Samo je ovako ipak puno lakse.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
I kod mene u selu je mesar dolazio po svinje!! Prijevoz 50 kn(neovisno o broju svinja) + klanje i u polovice po svinji 70 kn! To je za mene ok, ali sad je čovjek umro i nema više nikoga u krugu cca.50 km!!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kod nas priučeni mesari uzimaju 1kn/kg samo u pole a kompletno i do 2,5kn/kg,bezobrazno skupo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kod mene je 1 kn/kg ali kako rekoh svaku svinju dobijes u desetak komada, ohlađenu i s vet. pregledom. Dobijes i r1 tako da je i pdv u cijeni... meni je to ok
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ne znam, meni to djeluje poprilično skupo (1kn/kg)! Uzmi da koljes 4-5 kom po 200-220 kg, pukne tisuća kuna ko dobar dan, a još ništa nije ni obrađeno!!
Opet ti treba najmanje pola svinjčeta za "peku"tj.što moraš dat ljudima koji su pomagali...
Masa ljudi, masa...
Moš kupit čitavog bravca extra...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
50ak kuna je pregled. To ti je vec 200-250. Ovako smo ja i tata 3 komada sami odradili.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pa dobro, to je istina! Da je lakše to nije nitko ni sumnjao, ali opet je velika razlika između 250 kuna i tisuću kuna!!
Kod mene je pregled 70 kuna...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni kolje također mesar, dvojica su i moje je samo da im odvezem svinju i dođem po gotovo meso, znači sve raspravljeno po mojem naputku, a cijena za taki poso 1kn/kg, ja prezadovoljan.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Pa dobro, to je istina! Da je lakše to nije nitko ni sumnjao, ali opet je velika razlika između 250 kuna i tisuću kuna!!
Kod mene je pregled 70 kuna...

Jel ti plaćaš po polama?-2 pole 50 kn.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Damirpolgar,..
Ne nažalost ne plaćam više nikako, umro mesar, a njegov sin (koji je radio s njim) zatvorio mesnicu! A plaćao sam po svinji 70 kn + prijevoz svih svinja paušalno 50 kn! To je bilo savršeno, dobiješ ih isti dan (za cca.2 sata) u polama natrag! Meni je išlo tako brzo, zato što je klaonica / mesnica odmah preko puta (20 metara)!
Sad moram sam ...
 
Na vrh