• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Zanima me je li iko ugrađivao prednju hidrauliku na traktor. i koliko ga je to kostalo. i kolike su mogucnosti za ugraditi napred kardan sa hidraulikom.
unaprijed hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imaš tu na forumu cijeli elaborat ugradnje PH na ...neki .hm ne sjecam se koji tip traktora
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ja sam ju sam napravio i ugradio, doduše, nije bilo prednjeg karadana, no meni nije ni trebalo... Na kakav traktor misliš stavljat?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Evo jedna firma kod nas koja ugrađuje prednje hidraulike Neispravan link obrisan!

i kako su to lukavo riješili na jednom Torpedu Neispravan link obrisan!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
DENNIS kaže:
NA MASSEY FERGUSONA 130KS.
A MF serija postoji samo jedan model od 130ks :scratch :?:
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
De mi jos recite koliki treba hidraulicni cilindar duzine. ja bi nju sam napravio sa svojim ocem. on ima mozga za to da napravi. pozzzz.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa nisllim da bi 25-30 cm bili dosta dugi cilindri
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
DENNIS kaže:
De mi jos recite koliki treba hidraulicni cilindar duzine. ja bi nju sam napravio sa svojim ocem. on ima mozga za to da napravi. pozzzz.

Ako su prekratki onda prebrzo reagira, dakle nemaš finu regulaciju. Po mom nacrtu idealni su dužine 650 mm kad su do kraja izvučeni, no to opet ovisi o visini montaže na traktor i o potrebi raspona dizanja...

Evo ovu sam ja sebi projektirao i izradio:



 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
U temi "O nama", podtema "M.M." imas slike moje prednje hidraulike koju mi je čovjek radio "iz temelja" ako će ti to pomoći...inače za bilo kakva detaljnija pitanja pitaj "zjoocka", on je doktorirao izradu raznoraznih veoma korisnih priključaka za traktor, a među njima je i prednja hidraulika :D
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
OK hvala.I jos nesto kolika bi bila prava duzina poluge, jel dovlino 80cm. ili ne. pozz.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ne znam ti sad napamet, a nisam doma, koja je dužina mojih poluga, ali dužina poluge ti naravno najviše ovisi o visini samog učvršćivanja ph na traktor jer mora biti dovoljno duga da ima neki normalan hod (najniža i najviša točka).
Javit će se zjoocko vjerojatno i objasniti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ajde MM prebaci svoje slike ovdje pa da ne trazim ko konj po forumu po tamo nekim temama
isto vazi i za ostale

interesuje me samogradnja ovoga cudesa pa tako da prikupljam informacije za sada
kolika je sirina poluga na tacki kopcanja jel to neki standard ima ili.....?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kod mene je širina 870mm u točki kopčanja, to je standardna širina na koju sam dao napraviti i vilice za rolobale. E sad ne znam za kakve priključke tebi treba...ako su ti priključci na nekoj drugoj širini logično mi je da ćeš napraviti kopčanje po njima, ili ćeš ih sve prepravljati da ti idu na ph.
Evo tih slika:











 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
savoris kaže:
ajde MM prebaci svoje slike ovdje pa da ne trazim ko konj po forumu po tamo nekim temama
isto vazi i za ostale

interesuje me samogradnja ovoga cudesa pa tako da prikupljam informacije za sada
kolika je sirina poluga na tacki kopcanja jel to neki standard ima ili.....?
Ima standard širina,a to je 90 ili 93cm nisam sad točno siguran....
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kao što savo kaže mogao bi pojasniti izradu ph i koliko to košta :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
nemam prednju hidrauliku ali i ja isto razmišljam o njoj
moje mišljenje je zašto možda ići na neku fiksnu širinu(a obično je to tako) već kad se doma slaže mogu biti poluge (ne fiksne) to jest kao zadnji hidraulik ,na primjer Deutz intrac nema fiksno naprijed
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Malo mi je sad glupo da sve pišem otpočetka jer već ima dosta stvari u mojoj temi o tome, ali evo ukratko: meni je radio od starog kolega i sa svim materijalom, polovnim cilindrima (koje sam dao servisirati) i rukama me došla 6600kn. I za sad sam prezadovoljan, nema nikakvih problema s njom, a služi mi samo za prijevoz rolobala.




@Za člana Poljodjelac: sad sam skužio da ti nisam nikad nabavio broj od tog majstora, ali se sjećam da mi je stari rekao da on nema mobitel (i meni zvuči nevjerojatno...) pa ti mogu dati ime i prezime da ga eventualno potražiš u imeniku ako si još zainteresiran...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Evo da ja to malo poredam objašnjenja...

Širina poluga je standardno 870 mm od sredine do sredine istih. Mogu se koristiti dvije vrste kopčanja, a to su original kuke koje se mogu kupiti po 100 E komad ili izglodani utori sa rupom promjera 28 mm i klinovima s gornje strane.
nadalje, postoje dvije vrste ph - fiksna ili montažna, dakle kod prve vrste bočne ploče idu direktno na traktor (tako sam ja napravio na svojoj) i vežu se međusobno srednjom pločom koja također mora biti s prednje strane traktora učvršćena vijcima.
Druga vrsta je montažna; kod nje se napravi standardni podizni mehanizam kao jedna cjelina, a zatim se prave konzole prema pojedinoj vrsti traktora tako da ta vrsta odgovara na sve traktore. Osobno mislim da je to bolja izvedba, iako malo skuplja zbog više materijala, ali isplati se jer kod eventualne prodaje imate daleko širi krug kupaca...

Ja sam svoju ph projektirao i napravio sam i ako kome treba kakva pomoć slobodno nek kaže. Što se tiče ovih pitanja za poluge i slično, to ovisi o traktoru i njegovoj fizičkoj veličini. Nema univerzalne vrijednosti za to, no JAKO JE VAŽNA GEOMETRIJA KOPČANJA koju nikako nesmijete napraviti napamet jer će vam se ako pogriješite svi priključci ponašati neprirodno i neće biti moguće normalno sa njima radit; ili će se jako nagibati naprijed ili nazad te će zbog toga biti i opasni za rad ili čak mogu oštetiti traktor.

Najbolje je prije svega dobro izmjeriti traktor, te napraviti cijeli nacrt U MJERILU da bi se vidjeli odnosi između pojedinih elemenata te da bi se proračunali hodovi. Prije nego što imate komletni nacrt pred sobom nemojte ni pokušati početi s izradom toga jer to obično loše završi...
Evo toliko zasad...
 
Na vrh