• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
jebes jebes aaaaa? :blackeye

ma trazim onu temu gdje je covjek prodavao svoju PH ali kako vidim tema je obrisana
e sad nisam niti siguran na kom forumu je to bilo :?

preko jednog linka koji sam nasao nema teme ne postoji , valjda ce zjocko pojasniti , moze i na PP ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Savoris, tema je obrisana jer su me ljudi zvali dok je već bila prodana, pa da ne širim dezinformacije, rekao sam adminu da obriše temu.
Reci, što te zanima u vezi ralice? Imam ja sve nacrte i slike u izradi i kad je bila gotova, a u slučaju da namjeravaš praviti ralicu, možemo napraviti i novi nacrt po želji...

Evo je kad je izašla ispod čekića :) (tj. kompresora s bojom...) :mrgreen:



Prikopčana:



U upotrebi



I samo Ph



Imam još slika, no neznam što te točno zanima, pa reci pa stavim.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Dobra ideja Savoris; moći ćeš prikopčati što god poželiš. Kako ćeš riješiti spone ili graničnike za poluge?
Pretpostavljam da će cilindar biti smješten točno u sredini za se dobije pravilna raspodjela sila?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gle sad ovog bisera ..gore je napisao i nacrtao da idu lanci španeri između poluga i da ide 2 cilindra:auch:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Hvala na uputstvu puknuti, očito nisam zamjetio taj detalj, no vidim, ti si se potrudio i paaaažljivo pročitao... :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma vidim ja , sam slike gledate ovdje i youtube linkove
Nitko nikoga ne ebe za niš ..sve je puno narcisoidnosti i licemjernosti .
Zato nam i je tak u državi ali politika nema veze s ph.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Heheheh...malo si nervozan, jel? :mrgreen:
Ma nemamo ti mi ovdje nikakve veze s politikom, no sve je ovo off topic tako da...pričajmo o prednjoj hidraulici... :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ja vas dvojicu nist' ne razumjeh
zjocko planirao sam staviti 2 ovakva cilindra za podizanje , jedan imam drugi nemam :cry: nadam se da cu u Rumi na vasaru naci a ako ne nadjem onda slijedi budzevina neka kao i obicno

a sto se tice spanera to bi otprilike ovako izgledalo , spanere sam vec skratio ovi su bili predugi
firma koja mi je ih isporucila promasila je mjere :mrgreen: spaneri su pocincani pogadjajte koja firma mi ih isporucila :lol:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Super, eto, jedva čekam da vidim kako će sve na kraju ispasti...
jesu li ti one slike moje ralice pomogle u onome što ti nije bilo jasno, ili ima još šta?
Pravit ćeš novu ralicu također, pretpostavljam...?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
joj ralicu mi ne pominji , koliko ideja imam trebalo bi mi 10tak brace da imam da bi sve uradio

najvjerovatnije za pocetak da cu moju malo modifikovati dok ne uradim nesto SEXY ;) ne smijem da se upustam u radikalne zahvate da me snijeg ne bi iznenadio u decembru :rolfer: kao nase putare svake godine

a na tvojoj me interesuju oni cilindri za bocni pomak , jesu li ti bili pluger , koliki su bili debljina duzina hod ?
koliki ti je bio klirens naprijed kada ti ej bila namontirana PH ?
na nekim tvojim slikama vidim a na nekim ne ona pojacanja koja si imao pored sasije , sta si tu radio ?
koliko ojacati one uzduzne grede sasije ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Cilindri su jednoradni, promjer vanjskog klipa 70mm, klipnjače 50 mm. Imam negdje nacrt cijele geometrije zakretanja koji sam razradio i on mora biti izrađen točno u centimetar tako da dobiješ u obje strane kut od 30 stupnjeva, a da ti pritom cilindri idealno sjednu lijevo i desno. Nacrtat ću ti cijelo to okretište sa mjerama pa ti pošaljem; većinu znam napamet iz glave, no jednu sitnicu moram pogledat na svom nacrtu.
Inače, cilindre sam dao izrađivati po nacrtu i dimenzije su 400 - 650 mm, znači mjereno od centra rupe do centra druge rupe, s tim da je 400 mm kad je potpuno uvučen, a 650 kad je potpuno izvučen.
Na koji klirens misliš; ako misliš na maksimalni razmak od poda do najdonjeg dijela ph, to je bilo 42 cm.
U početku nisam ojačavao bočne strane traktora, nego je ph bila montirana samo na prednjim šarafima i na 2 x 4 bočna sa svake strane; međutim, kada sam naprijed nosio gredu s utezima da bi izbalansirao težinu tanjurače iza (900 kg) s vremenom sam primjetio da traktor pati zbog velikih sila i počeo se mastiti na spoju kod zvona, pa sam ga odlučio rasteretiti i povezati po cijeloj strani. Mislim da je to potrebno i u radu sa ralicom jer kad naletiš na neku prepreku u snijegu ili ravnaš zemlju javljaju se značajne sile koje se prenose i na traktor što i nije baš dobro, pa je bolje da bude dobro povezan da ne bi došlo do kakvih puknuća ili lomova.
Povezao sam ga sa pločama 15 x 150 x (dužina bočne strane traktora) mm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
jasnije ;) hvala na iscrpnom odgovoru

da mislio sam na onaj dio PH gdje ti je glavni bolcn na kome se klati gore dole

istoga smo misljenja da je onih 8 vijaka malo
ja cu bocno ojacati sa limom od 8 mm po cijeloj duzini prednje grede a otprilike do pola sa jos jednim pojacanjem koje ce drzati onu prednju plocu
malo ce biti zajebano za montazu- demontazu prednje ploce ali ko je jebe nece stalno ona da se skida svejedno mi treba kao teg naprijed , a vjerovatno nece nista da se skida posto sam pravio tako da se poluge samo preklope i nicemu nista ne smeta
malo me zeza ona hidro lancara za samoizvlacenje nemam gdje da je stavim a bez nje ne pomisljam da idem igdje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ralica za snjeg mora imati mehanizam za rasterecenje kad udari u prepreku ili visiti na gumama .
Ili za tebe vrijedi isto ..šljem na glavu krpu u zube .
Za zemlju i kamen nema potrebe jer su brzine male ..bla,bla,bla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
puknuti kaže:
ralica za snjeg mora imati mehanizam za rasterecenje kad udari u prepreku ili visiti na gumama .
Ili za tebe vrijedi isto ..šljem na glavu krpu u zube .
Za zemlju i kamen nema potrebe jer su brzine male ..bla,bla,bla
eh da ti je znati samo koliko sam puta poljubio sofersajbnu , vise nego zenu rodjenu :lol:
kad opalim u nesto samo cekam kada ce mi akumulator slomiti lijevu nogu kad izleti iz lezista
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
strgal budeš traktor
tstnd.gif

kaj je ovo tvoj rus s prednjom vucom na kojeg motriraš ph ?
Ja sam mislio da to radiš na onog malog .
Definitvno budem i ja jednog dana napravio ralicu ...da , da ..ne smijte se .
Samo kad nađem nacin da mi se ne klatari gore /dolje u odnosu na ravninu na kojoj leže zadnji kotača .
Ne za snijeg , kad je snijeg čovjek mora odmarati , grijati se i ljubiti (piti) .
bilo je nekih ideja s gredom ispod traktora (do zadnje kuke ) , naprijed dva cilindra s kojim bi dizao (oba dva zajedno) ili nakretao dasku(til dozer) pojedinacno jednim ili drugim ,+ jedna spona koja nosi bocne udarce
Sve udarce bi nosila zadnja kuka , jedino bi to smetalo na dvorištu
Ako mi tko ukrade patent sve vas bum tužil
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
puknuti kaže:
Ako mi tko ukrade patent sve vas bum tužil

Sve dok to ne prijaviš u patentnom zavodu nije to tvoj patent i nemaš nikakve dokaze za sud!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
puknuti kaže:
ebem te smotanoga vidiš se smijati a ne vidiš lokvu ulja na podu
34qseok.gif

smijem se zato jer sam dobre volje.
a ke se tiče lokve ulja kak sam rekle nisam zel cviker pa nisam mam videl,
jebi ga događa se. :p:
 

Najnoviji postovi

Na vrh