• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
po cemu zakljucujes da je zracni ?
mozda po nacinu sklapanja vjerovatno , hidraulicni je sigurno ja ga otvarao ;)
a i prije mi je on bio na kasiki koja je radila nekoliko godina kod mene

bdw. na oba pise JOHN DEERE i istih su dimenzija , gledajuci tacke bolcnova samo je onaj novi malo veceg presjeka
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Mislio sam baš po izgledu jer sam vidio takve(slične)cilindre na betonarama i pilanama a oni su zračni.Uglavnom ako je več radio na hidraulici poslužit če i dok ne upariš cilindre.Inače odličan projekt svaka čast.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Savoris, super će to izaći. Ma cilindar ćeš nabaviti s vremenom, nađe se toga. U svakom slučaju, bit će to velika podizna sila sa dva cilindra...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo teski poslovi privode se kraju ;)


problem ''strcanja'' poluga pri neradnom polozaju i podesivost sirine tacke kopcanja rijeseno u jednom potezu :idea:
da bi prebacio poluge u transportni polozaj moraju se skinuti spaneri a to i nije tesko , e jos trebam napraviti nosace gdje da se stave spaneri u tom momentu , da se ne izgube :mrgreen:
ovdje gdje sam ih sad stavio djeluje razumno mjesto za njih


a bez glavnog majstora nemoze da prodje :p


nadam se da ce sutra biti gotovo , ostaje brusenje i finese da uradim
problem mi je sto nemozem da stavim hidrolancaru nigdje nema dovoljno visine za nju , moram jos malo razmozgati o njoj :scratch
nadam se da cu i malo farbe ''ukrasti' negdje :lol:
 
S

slatna

Guest
Ovo je baš dobro izradeno ali kako visoko diže prednja hidraulika?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
slatna kaže:
Ovo je baš dobro izradeno ali kako visoko diže prednja hidraulika?

To sam i ja htip pitati, cijelo vrijeme gledam da je nisko, a pogotovo sad kraj tog djeteta. :scratch :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
da postoji problem visine dizanja , problem je u klipovima kao sto sam vec naveo da sam klipove nabudzio
ovaj novi nije mogao vise da se skrati , veliki mu ovo poklopci sa strane a ovaj polovni bi se mogao skaratiti jos
mada za moju kasiku je sasvim dovoljno , cak sam zakacivao i viljuskar i njemu je dovoljno ako ides po ravnim putevima

jos jedan nedostatak usled neodgovarajucih cilindara je da poluge idu prilicno sporo gore-dole , moram napomenuti da su mi i crijeva prilicno tanka jer sam upotrijebio ono sto sam imao nisam sad htjeo bacati pare na crijeva koja kada nabavim druge klipove mi vjerovatno nece odgovarati

morat cu potrazit neke malo tanje cilindre posto je ova podizna sila ogromna i malo strahujem za prednji trap , evo sad sam se vratio sa testiranja stavio naprijed kasiku i malo se zezao po komsiluku , kada nesto zapnem u panj recimo i u isto vrijeme dizem nagore imam osjecaj da ako bu tu radnju pustio da ide do kraja nesto bi puklo jer cilindri imaju nenormalnu silu
znaci trebali bi malo tanji cilindri sa tankim klipnjacama da se ne pojavljuje razlika da sporo spusta a brze dize posto cilindri rade u rezimu dizanja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa zašto ne staviš samo jedan cilindar .Tebi je osnovna konstrukcija od 80 x 80 i ako je stijenka 4 mm to je zvjer .
Nema veze ako se malo uvija .
Cilindri su ti paralerno spojeni , ako ti je opterecena samo jedna strana druga ti je bez kontra sile , opet ti se bude konstrukcija savinula (ako je preslaba )
Možda nešto malo dobiješ kod npr. viljuškara i stvarno "muškog" opterečenja ...ali za nositi ralicu ili 200-300 kg tereta ,nema potrebe .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Savoris, rješenje je jednostavno uz minimalan trošak. Odreži gornje točke kopčanja cilindara (one na prednjoj ploči) i dovari dvije trake debljine 2 cm i širine 10 cm, dužine 30-ak cm okomito prema gore. Njih treba pojačati sa stražnje strane da se ne savijaju prema naprijed od težine. Zatim na njih opet zavari ove nosače na koje kopčaš cilindre i dobit ćeš puno veću visinu dizanja sa istim cilindrima. Dovoljno je da ih pomakneš okomito prema gore sa sadašnje točke za 15 cm. To će još uvijek biti daleko ispod svjetala i ničemu ti neće smetati, a riješio si problem u pola sata rezanja i varenja. Tako bi ja napravio...
Shvaćaš što mislim?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zjockoo kaže:
Shvaćaš što mislim?
Tu se sad nameću nova pitanja :da li bi tada mogao dovoljno spustiti poluge ?
Ako ne , tada mora micati uporište na polugama .
Ako primakne uporište na polugama da li ima dovoljno sile na kraju poluga ?
Kinematika je zajebana stvar ako je sustav na granici snošljivosti ;)
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
savoris jos moras i kardan naprijed slozit za snijeznu frezu....
ovako sam ja sebi slozio prednju hidrauliku na carrara za ralicu
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da
Orsic kaže:
savoris jos moras i kardan naprijed slozit za snijeznu frezu....
ovako sam ja sebi slozio prednju hidrauliku na carrara za ralicu
da to sam i ja mislio pitat jer nigdje nisam vidio otvor za kardan,poluge bi bile idealne za snjeznu frezu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Orsic kaže:
savoris jos moras i kardan naprijed slozit za snijeznu frezu....
ovako sam ja sebi slozio prednju hidrauliku na carrara za ralicu
Oršić ti si pametan , nemereš ti njima uvalit u glavu kad oni (a ima ih više u kompi) hoče klirents od pol metra .
Objasni ti njima da tvoj tigrone ima klirents od pejdan i pol i ako zapne pmakneš brdo (ako treba )ali nema da stane ;)
Šalu nastranu , ovdje se radi o klaicnoj PH ..nije samo ralica u pitanju
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
nije opce bit jel ralica il bilo sta drugo,nego na koji sam princip slozio,jer nisam mogo cilindar stavit odozgora,onda nebi mogo haubu otvorit
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Orsic kaže:
nije opce bit jel ralica il bilo sta drugo,nego na koji sam princip slozio,jer nisam mogo cilindar stavit odozgora,onda nebi mogo haubu otvorit
da da i kod mene se javlaj takav problem je bi mi sve to stralo i smetalo a i haubu nemogu otvoriti,e sad se javlja drugi problem,jer tomica je vrlo nizak pa kad bi mu jo i cilinda stavio odozdo doso bi visko ko obicno auto,a to bas i ne zelim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Orsic kaže:
savoris jos moras i kardan naprijed slozit za snijeznu frezu....
ovako sam ja sebi slozio prednju hidrauliku na carrara za ralicu
uh prijatelju pa ti ovdje imas nevjerovatne bocne sile na cilindar cudi me da to moze izdrzati :scratch
ovo 'ladno ne dolazi u obzir jer rus kome je klirens manje od pola metra nije rus :mrgreen:

zjocko nisam siguran da sam te razumio :scratch
a kako razumijem ti bi one fixne bolcnove klipa podigao jos nagore :scratch u tom slucaju ih vjerovatno ne bih mogao spustiti dovoljno :scratch ako sam te razumio
a ja sam mislio da sve upakujem da ne bude visocije od osnovne ploce posto se hauba otvara prema naprijed

puknuti jedan klip sam izbjegavao zbog toga sto sam mislio da ukopim hidrolancaru da dodje ispod toplinka pa tako da jedan klip otpada , e jedino ako ne budem mogao da uklopim hidrolancaru onda se mozda ali mozda odlucim na jedan klip
bez hidrolancare ne idem vise ni na benzinsku , nikad neznas gdje mozes zapasti

e sad nesto sam malo razmisljao mozda kad bi klipove propustio pored unutrasnje strane cijevi da im donji bolcnovi dodju skoro ispod cijevi rama i pomakao ih prema nazad onda bi dobio i na hodu i na visini

da napomenem sad je donja granica poluga ok
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisi razumio ..jedan cilindar, i ne na sredini nego ovdje gdje je sada .
Tebi ništa ne znaće 2 cilindra ako ti je sav teret(opterečenje ) na jednoj strani (jednoj polugi) , ulje ti se prelije crijevima iz komere u komoru i samo ti jedan nosi , daj razmisli .Tj tlak u drugom ti uvija konstrukciju i ustvari diže polugu ..
edit :
t6ufiv.jpg


Ista stvar ti je malom rusu na zadnjoj strani , cilindar nije u sredini
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
kakve bocne sile,cilindar je od idspod i gura ruke u zrak,najjednostavnije,lakse je cilindru gurat u zrak negu uvlacit u sebe.
jesi razmisljo da te cilindre prebacis na zadnji dio te plocevine i produzis ove glavne debele ruke tako kada cilindar gura zadnji dio ruka prema dolje prednji se dize....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
u pravu si puknuti sto se tice spojenih posuda i to da trpi manje vise jedan cilindar , ali to se desava samo u odredjenim situacijama
sad si me naveo na razmisljanje da stavim samo jedan cilindar na jednoj strani i da ga primaknem sto vise sredini da bi izbjegao uvijanje tako da sto manje smeta toplinku a da lancaru stavim ne mjesto gdje je bio drugi cilindar :scratch tako da toplink prolazi pored lancare

evo ovako nesto klip postaviti gdje sam ga oznacio , njeova donja tacka kopcanja bi bila gdje je ova zelena tacka tako da dobijem na visini podizanja
crveni kvadrat bi bilo jos jedno pojacanje u vidu cijevi 80X80 izmedju ove dvije uzduzne cijevi da se sprijeci uvijanje
a na mjesto bijelog kruga bi mogao montirati hidrolancaru :idea:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mene vodi ovo ..ti se nečeš oderci vitla ..trebaš kompromis .
S druge strane ti sporo diže /spušta ..ja znam da je sranje od ralice kad sporo reagira ..traktor se ukopa ..ma sto čuda :( .
Naročito za nekoga tko nema puno prakse pa hoče odjednom skinuti pola metra ..Onda dižeš malo pomalo ..pa gas ..kotači se još brže ukapaju ,na kraju ni sam traktor ne može van . :mrgreen:
CIl. daj max. u sredinu a vitlo s druge strane ( ne mora biti u centru ) i gas!..tako bi ja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh