• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Puknuti, evo ovo tebi treba... http://degelman.com/index.php?p=5900 Series
To sam ja u početku htio napravit; još prije nego sam izrađivo ph, no shvatio sam da je bolje montirat ju na ph zbog svestranosti. Na ph možeš prikopčati i neke druge stvari osim ralice pa ti traktor može biti bolje iskorišten, a kod ove ralice si ograničen samo na nju, iako je ta izvedba sasvim sigurno najbolja za planiranje zemljišta...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u pičku mat___nu pa to je vec izmišljeno :scratch
Da upravo to sam ja izmislio i kad se sretnem s dva cilindra (razvodnik s dvije komande je vec na polici , daska je ..isto negdje pod kupom .. itd.
side_tractor_graphic.jpg

http://degelman.com/index.php?p=7900 Series
Samonaravno , ne toliko mocno i bez angl dozera .S tim da bi cilindri dizanja bili na mjestu utega a ne na samoj konstrukciji dozera .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
7900 series dozer blades (300-600 HP)
jao sine ti bi ovo na traktor stavio :lol: :lol: :lol:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Degelman je vrhunska firma i proizvodi impresivne strojeve.
Ooo, ima se gdje staviti 7900, samo treba kupit "traktorčić", evo ti primjer:



 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sjeti se recenice dobrog starog balaševića "princip je isti, sve su ostalo nijanse"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
savoris kaže:
...
a sto se tice spanera to bi otprilike ovako izgledalo , spanere sam vec skratio ovi su bili predugi
firma koja mi je ih isporucila promasila je mjere :mrgreen: spaneri su pocincani pogadjajte koja firma mi ih isporucila :lol:
Elektrokrajina ili EP BiH? :lol: :lol: :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ZJ kaže:
savoris kaže:
...
a sto se tice spanera to bi otprilike ovako izgledalo , spanere sam vec skratio ovi su bili predugi
firma koja mi je ih isporucila promasila je mjere :mrgreen: spaneri su pocincani pogadjajte koja firma mi ih isporucila :lol:
Elektrokrajina ili EP BiH? :lol: :lol: :lol:
Takve imam i ja na ursusu, ista lopovska firma samo iz HR. Dobri su, još uvjek ih nisam ''razvuko'' kao ogrinalne...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
spaneri su skraceni sada na mjeru , isporucilac se slozio sa mojim projektom
veceras sam izrezao i one uske na koje ce da se kacaju klipovi bili su vruci posle rezanja brenerom posto je to plocevina 30mm nije se ohladila brzo a meni se nije cekalo
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Savoris, što si sve naumio kopčati naprijed osim ralice? Pošto sad sve paše po širini...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
sve sto mi padne na pamet
najvise mi treba zbog udaljenih njiva gdje treba da nosim dva prikljucka , u planu je jos viljuskar i ko zna sta ce mi sve pasti na pamet :idea:

po tvome misljenju do koje mjere je razumno opteretiti prednju osovinu , gume su 11ke skoro sam izmijenjao sve lezajeve u prednjim glavcinama :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Ah, vidi, prema specifikacijama traktora nebi se smjelo opteretiti sa više od 900 kg...a ja naprijed na utovarivaču nosim i po 1600 kg na vilicama i ok je, samo se nesmije žuriti nego polako i pažljivo...
Mislim da ga nećeš moći preopteretiti, osim ako ćeš htjet istovarivat palete cementa s viličarem naprijed...no onda ga obavezno poveži sa obje strane, da ne dobiješ dvije polovice traktora... :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zjockoo kaže:
....
Mislim da ga nećeš moći preopteretiti ....

Nebih se bas kladio ;) znajuci najprecizniju metodu ispitivanja nosivosti prikolice ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Prikolica je nešto drugo; ovo su velike težine u kratkim intervalima. Slomit će se jedino ako s vremenom dođe do zamora materijala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@smiljan ovdje ta metoda ne vazi posto traktor nemozem napraviti po cijeni prikolice
na prikolicu ja dajem ''MOJ'' atest dok je traktor atestovao neko drugi :lol: sigurno ne mnogo njezniji od mene :mrgreen: rus je to

nego , ja mislim da bi meni bilo dovoljno naprijed opterecenje (imajuci u vidu godine traktora) nekih 500tinjak kila na vilicaru + tezina vilicara , bogami potesko sranje CLARK 3metra visine duple vodjice
za sve vece terete nije mi problem zakaciti ga na zadnje poluge , najvise mi treba PH da makar mogu viljuskar ili vitlo donijeti na mjesto rada jer se od prikolice ne rastajem stalno je zakacena ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo ''ufatio'' sam jos malo vremena da uradim sta na ovome
ZNAM recicete mi da klipovi nisu isti , pa i nisu ali to je duza prica naime obecao mi jedan ''drugar'' posto on ima isti klip kao i ovaj moj sto je na desno strani i kada sam ja sve pristimao samo da stavim klipove covjek me ''ladno'' izjebe sa izgovorom da nemoze da nadje ja ga zovem na telefon on se ne javlja , jebo me je svaka mu cast :x

i ja stavim ovaj novi klip koji sam imao , na oko gledajuci cini se mnogo vecim ali kada izracunas i nije tako strasno posto je ovaj lijevi deblji deblja mu je i stijenka vanjske cijevi a i klipnjaca mu je deblja tako da je razlika u povrsini presjeka skoro ista a posto klipovi rade u rezimu vucenja nadam se da nece biti problema dok se ne snadjem za klipove
pokusao sam da nekako ukomponujem jedan klip ali nemozem nikako posto bi on tada trebao biti na sredini a tada mi smeta i toplinku i onoj hidrolancari za samoizvlacenje koju planiram staviti ispod toplinka



 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
prva slika mi se puuuno više sviđa.... :D :D :D
jel to teletina pod sačom???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
hehe ma promasio sam sliku za upload
provjeri ponovo :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
nemoj zajebavat...
V R A T I ! ! ! ! ! :axe: :axe:

inače, ovo izgleda dosta kvalitetno i dobro osmišljeno...
eh,kad bih ja imao pameti i živaca pa da si napravim tako nešto, samo za nekakvu ralicu naprijed.... :( :roll:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Čini mi se da je cilindar(koji je sa desne strane traktora odnosno ljeve kad gledamo sliku)zračni pa se bojim da možda neče izdržati hidraulički pritisak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh