• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
izgleda smo konacno nasli kompromis :partyman:

tako je lancare se necu odreci ni u kom slucaju znam koliko mi znaci i treba

nisam zadovoljan time sto tacka kopcanja lancare nece biti u centru traktora ali jebati ga bolje je i to nego da je nema nikako
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
A jel nebi mogao napravit ''trokut'' kao nosaš za lančaru i kvačiš ju na postojeći prednji hidraulik. Čini mi se da bi to hidraulik izdržao, makar ga fiksirao nekakvom polugom da ti netrpe cilindri ili ako nemaš dosta hid.izvoda na rusu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
a kako bi uspio odjednom staviti i lancaru i neki prikljucak naprijed :scratch
lancara mora uvijek biti tu , kao sto rekoh bez nje ni na benzinsku ne idem

pogotovo sad kad je ciscenje snijega i nikada neznas u kome ces kanalu zavrsiti , mada zimi obicno nosim vitlo pozadi i ono zaradi dosta piva i cevapa pri cupanju iz kanala nesmotrenih pojedinaca , a bogami i mene nekada na rikverc izvadi :oops:
nevezano za vitlo lancara uvijek mora biti na traktoru , sad cu da joj produzim crijeva da mogu stici i na zadjni dio traktora i mozda cak da napravim mogucnost da mogu da je nekada prenesem i na prikolicu otpozadi posto se zna desiti da i tamo zatreba
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
savoris kaže:
a kako bi uspio odjednom staviti i lancaru i neki prikljucak naprijed :scratch
lancara mora uvijek biti tu , kao sto rekoh bez nje ni na benzinsku ne idem

Ak je tako, onda puknuti ti je dao riješenje.

Nego, malo offa, ta tvoja ''lančara'', već 100 puta sam je se sjetio u šumi prilikom utovara teže metrice, staviš onu ruku na prikolicu, sajlu preko nje, lančaru i drva se penju u prikolicu sama :D

Mislim da je tako nešto slično na onom videu gdje kinez ima prikolicu s pomičnim rudom, onom gut osovinom kao što si i ti pravio koja je za preskakanje panjeva dušu dala. Nemogu nać taj video mamicu mu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pravo je pitanje za kaj ti treba PH ?
Ako ti treba za nošenje dva priključka na daleke njive onda ti je nosivost 300kg preko glave (ajd 400 )
Ako ti treba za ralicu za snijeg onda još i manje
Ako ti treba za buldožer i tu imaš dosta nosivosti , ali ako navališ pod panj i gas dok ne prosvira sigurnosnjak onda ne bu išlo :oops:
Viljuškar možeš odnjeti u šumu i natovariti po 2-3 komada ..išlo bude ..sama konstrukcija viljuškara ima istu tu oko 300kg .Za kapitalce premjesti viljuškar na zadnju stranu .
Ako pak istovarivaš kamion cemeta na paletama ili šleper cigle neće te ubiti ako premjestiš viljuškar na zadnju stranu .
Malo duže bude trajala ..to ti je odmah piva više , nitko ti nece mjenjati pikse/ležajeve na prvoj osovini nego ti sam :mrgreen: neku veću havariju bolje ne spominjati .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Evo malo sličica originalne pred.hidraulike,možda netko poželi kopirati.Visina dizanja je 90 cm a spuštanje do 20 cm od tla.Ruke se preklapaju za transportni položaj.Što se tiče mase koju može podići mislim da je nominalna 3,2t na vrhovima poluga.Za probu sam zakačio i nosio rabe 4-brazdni plug koji je stvarno dugačak.

Slika134-3.jpg


Slika135-3.jpg


Slika136-3.jpg


Slika137-3.jpg


Slika139-2.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e a daj mi samo reci kolko su ti dugački cilindri dok su stosnuti i dok su razvučeni??? i kolka je debljina sviječe na cilindru
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
E, tako to mora izgledati :mrgreen: .
Jedino što košta skoro ko prednji utovarivač kad kupuješ novo i original.
Kikic, nije to važno, može se prilagoditi skoro bilo koji cilindar, samo trebaš imat 2 jednaka. Hodovi su od 15 do 25 cm, ovisno o veličini traktora. Kod većeg hoda imaš finiju regulaciju, naravno ako ti ona treba.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
prepravke su pale , rekao sam da se necu odreci hidrolancare NI U KOM SUCAJU skoro po cijeni cijele PH lancaru N E D A M :blackeye



dobio sam na visini dizanja koja sada uznosi nekih 75cm do centra jabuka za kopcanje , spustanje je skoro do zemlje
znam da sam izgubio na snazi samim time sto sam skinuo jedan cilindar a i time sto sam donji bolcn primakao nazad , ali jebati ga ako me je prosla verzija kasike zadovoljavala onda i ovo mora biti OK

cak je ovako mozda i bolje nemozem viljuskarom zbog ljenosti prebacivanja nazad sjebati prednji trap :roll:
bitno je da moze dici rotodrljacu kada je nosim na udaljene njive ;) nisam jos probao ali se toplo nadam da ce moci :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088


evo ovdje se bolje vidi polozaj klipa

EDIT al me zeza ovah imageshack nesto ,slika je par puta prepravljana
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Ma nije loše Savoris, važno da imaš sve s prednje strane. Dizat ćeš bez problema i s jednim cilindrom. Pa evo i ja sam na onoj svojoj stavio jedan cilindar i to tanji od ovog tvojeg pa je dizao ralicu od 450 kg + materijal ispred nje.



Za viličar je ionako preslab, a i preglednost je bolja sa stražnje strane traktora jer vidiš vilice kad ulaze pod paletu.
Kad će ralica gore? Evo prognoza je da će bit hladno i snijeg... :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Savo, pomakni samo ovaj cilindar udesno, tj. u sredinu, te ga objesi ispod priključka za treću točku (toplink).
Isto tako, pomakni mu donje ušice na poprečnoj cijevi unaprijed, pa ćeš dobiti i na visini dizanja. Ovako s cilindrom sa strane mi se ne čini sigurnim, jer je veliko torzijsko naprezanje poprečne cijevi i ona se bude ili uvinula ili budu pucali zavari.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I savo ,kako radi sad , ide dovoljno brzo da reagira u nekakvom skladu s brzinom kretanja ?
Jesi probao dizati neki teret ? ...makar tih nekih uobicajnih par sto kila ?
Kako ti radi ta "lančara", cijelo vrijeme kontam da ti misliš na ono vitlo sa sajelom :scratch
Gdje ide lanac , kaj ima neka kutija za lanac ?ili ti se petlja pod kotačima :mrgreen: tu se vidi malo lanaca :scratch Od čega je to uopce ..jel to neki viseči hidraulicni flašincug
na ovo mislim http://www.limundo.com/slika-DIFERENCIJ ... 28x640.jpg
Ili je to NASA tehnologija
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo veceras sam zavrsio sve osim farbanja koje kao i obicno izostane :cry:

brzina reagovanja je sada skladna brzini kretanja , nemozem ti to nikakvim proracunima potkrepiti ali iz iskusva bih rekao da je sada ok

sto se tice podizne sile nisam je opteretio jos do kraja ali smatram da ce biti dovoljno , sadasnji polozaj klipa mi pruza mogucnost i stavljanja nekog jaceg klipa , imam nekoliko jacih klipova koji su u konkurenciji ali dok ne probam ovo necu nista mijenjati , mada smatram da ce i ovo biti dovoljno

visina dizanja je sada pristojna

ovaj nacin moje kasike ili kako vecina ovdje kaze ralice ne odgovara kacanju na prednju hidrauliku zbog pojavljivanja ''cudnih sila'' naime onaj bolcn na kome zakrecem kasiku ne nalazi se na sredini i onda bilo koji luft se odrazava malo vise nego sto bi bilo realno
znaci i kasiku cu u narednom vremenu morati preapraviti kako je bog rekao , sa sistemom hid. zakretanja , bolcnom na sredini i sistemom zastite udarca u prepreku , isto kako je bog rekao
napokon bi mozda mogao cistiti snijeg i bez kacige a i krpa bi mogla da odmori :lol:

mozda si pobrkao malo , ono vitlo se nalazi na vladimircu i sa njega se ne skida NIKADA I NIKAKO
a ova lancara je za velikog rusa , da to je nesto kao sto si ti stavio sliku samo je podizna sila 10T :mrgreen: i na nju sam dodao hidromotor i vozi misko
e da lanac koji ona provlaci mi je dug 18m i tezak je oko 150 kg :mrgreen:
spakovan je oko prednje one osnovne ploce na traktoru , lijepo je se uklopio


sve je spakovano na svoje mjesto i lancara je spojena sa svojim crijevima pa nemoram vise otpajati crijeva od kasike da bi ih prebacio na lancaru , znaci njena crijeva stoje pored onih ruskih ''brzih'' spojki i kada mi treba samo prikacim crijeva

veceras sam kasiku izbrusio sa predjne strane da snijeg lakse klizi

e sad je ostalo samo da snijeg padne ostalo je moja briga , evo ga pada ali nesto kilavo mokar je pa se mnogo topi na zemlji :cry:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
savo, daj ti nama slike te tvoje kašike, da vidimo kak to izgleda!!!! :D
 
N

neno2

Guest
slagat ču prednju hidrauliku na fendu pa me zanima kolko bi trebali biti cilindri dugački
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
neno2 kaže:
slagat ču prednju hidrauliku na fendu pa me zanima kolko bi trebali biti cilindri dugački
Da si pročitao što piše na samo ovoj stranici našo bi odgovor, a tek da si bacio pogled na cijelu temu nebi imao više nikakvih pitanja..
 

Najnoviji postovi

Na vrh