• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Evo ovako ćemo...
1. Na koji traktor misliš stavljati ph? Stavi sliku prednjeg kraja slikanog sa strane i od naprijed
2. Izmjeri visinu do rupa na koje bi montirao nosače i tu ju napiši
3. Koje su točne dimenzije cilindara; promjer klipa, promjer klipnjače, razmak od sredine prednje rupe do sredine zadnje rupe u potpuno uvučenom i potpuno izvučenom položaju?
Za početak sve to napiši ovdje ili mi pošalji PP pa ćemo dalje...
30 cm, je dobar hod, u okvirima idealnog, no ipak, trebam znati kakav je traktor pitanju.
To se ne radi napamet.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Cilindri od trepe su uglavnom plunžeri s debeloooo...oom klipnjačam kaj nikako ne odgovara za PH .Ako su i dvoradni mala je površina uvlačenja , no treba ih vidjeti da ne sudim prerano .
Možda i odgovaraju ako se postave iza okretišta poluge ..ali ,ali, ali...
 
S

smcman250

Guest
savoris kaže:
u pravu si puknuti sto se tice spojenih posuda i to da trpi manje vise jedan cilindar , ali to se desava samo u odredjenim situacijama
sad si me naveo na razmisljanje da stavim samo jedan cilindar na jednoj strani i da ga primaknem sto vise sredini da bi izbjegao uvijanje tako da sto manje smeta toplinku a da lancaru stavim ne mjesto gdje je bio drugi cilindar :scratch tako da toplink prolazi pored lancare

evo ovako nesto klip postaviti gdje sam ga oznacio , njeova donja tacka kopcanja bi bila gdje je ova zelena tacka tako da dobijem na visini podizanja
crveni kvadrat bi bilo jos jedno pojacanje u vidu cijevi 80X80 izmedju ove dvije uzduzne cijevi da se sprijeci uvijanje
a na mjesto bijelog kruga bi mogao montirati hidrolancaru :idea:

savorise..ne kuzim kak nakopcas neki prikljucak ako nemas nikakav prazni hod(lijevo-desno)...ak se ne varam ti sada mozes samo na onim spanerima priblizit poluge!!??? :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kako ne kontas , sve je objasnjeno u prethodnim postovima :scratch
lako zakacujem lako otkacujem , isto kao i pozadi
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Prvo pa muško! :D
Čovjekov prvi post i odmah postavio sliku kako treba. To nije original ph, jel tako? Za koje poslove ti služi?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
pozdrav momci, hidraulika i kardan su od holandskog proizvodjaca zuidberg, a sve sam kupio polovno sa jednog traktora uvezenog iz holandije, tako da sam i kolijevku skinuo sa njega.
trebalo bi mi sluziti za razgrtanje snijega ,pijeska, a kardan ako nabavim silokombaj za naprijed naravno dvoredni
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
zetor7245 kaže:
pozdrav momci, hidraulika i kardan su od holandskog proizvodjaca zuidberg, a sve sam kupio polovno sa jednog traktora uvezenog iz holandije, tako da sam i kolijevku skinuo sa njega.
trebalo bi mi sluziti za razgrtanje snijega ,pijeska, a kardan ako nabavim silokombaj za naprijed naravno dvoredni
Ako češ silirat onda se oprosti s traktorom..
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
samo za licne potrebe, jer mi je dokurcilo prosijecanje njiva kad siliram jednorednim, a sa dvorednim bi se bar djelimicno rijesio tog problema
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Postavljam cilindara za otvaranje kasike na predni utovarivac (bila sajla), zelim da se kasika otvara (obara) brzo a opet da nije upitna jacina cilindra.
Malo sam se koristio onim linkom za izracun brzine kretanja klipa prema slijedecim parametrima:

Promjer cilindra 60mm
promjer klipa 40mm
hod klipa 500mm
pumpa na 1000 okr/min motora daje 20l/min

Pri ovim parametrima ima slijedece

klip izvlacenje za 4.5 sec
klip uvlacenje za 2.7sec

ciklus obaranja i vracanja kasike za 7.2 sec

pitanje je slijedece:

Da li je izvodivo uraditi klip (planiram naruciti cilindar) 40mm a cilindar 60mm, koliko je mehanicki klip spreman da izdrzi opterecenje (da ne pukne) i razlika klipa i cilindra u promjeru je 20mm, jeli to dovoljno za protok ulja (da se ne grije ulje).
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
A sto je sa klipom debljine 40mm kad se izvuce nekih 40-50 cm, hoce li izdrzati. Jos da napomenem da je sila uvlacenja oko 2.5 tone, izvlacenje je normalno jace, to nisam ni racunao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A sto je sa klipom debljine 40mm kad se izvuce nekih 40-50 cm, hoce li izdrzati. Jos da napomenem da je sila uvlacenja oko 2.5 tone, izvlacenje je normalno jace, to nisam ni racunao.

zavisi kako stoji , i gdje su tačke kačanja klipa
 
S

staffmen

Guest
pozdrav svima!
ljudi zanima me dal se i kako se moze ugradit najednostavnije dvoradna hidraulika na sistem za jednoradnu hidrauliku.
ne kuzim se u to pa pitam!

hvala na odgovorima!:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Klip ide direktno na kasiki, bez ikavih poluga
zavisi kako ćeš ga postaviti , bez neke skice ili primjera ti stvarno nemogu reći ništa jer otkud znam kako si ti naumio stavljati taj klip
 
S

staffmen

Guest
zavisi kako ćeš ga postaviti , bez neke skice ili primjera ti stvarno nemogu reći ništa jer otkud znam kako si ti naumio stavljati taj klip

zanci traktor tipa tomo vinkovic.
htio bi da napred za ralicu ima dvoradni klip radi toga da se moze stisnut na pod ralica kad se cisti.
pa me zanima dal se to moze slozit bez nekih dramaticnih promjena i skupih naravno.
i da taj cilindar bude neovisan o zadnjoj hidraulicu makar i nemora bit
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
zanci traktor tipa tomo vinkovic.
htio bi da napred za ralicu ima dvoradni klip radi toga da se moze stisnut na pod ralica kad se cisti.
pa me zanima dal se to moze slozit bez nekih dramaticnih promjena i skupih naravno.
i da taj cilindar bude neovisan o zadnjoj hidraulicu makar i nemora bit

ja ti druže oko TV pojma nemam tako da ni neznam kako izgleda njegov prednji kraj i nemam predstavu kako bi se to dalo složiti :oops:

ima dosta poznavalaca TVa ovdje , oni ti vjerovatno mogu pomoći :prayer:
 
S

staffmen

Guest
ma kao primjer sam dao tv.moze bilo koji traktor koji ima sistem samo za jednoradne cilindre. A mene zanima kak na takav traktor stavit dvoradni cilindar a da mi ostane jednoradni za zadnju hidrauliku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh