• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
915
jel imate u planu raditi ovo isto za case jx60 moze cjena na pp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Za ralicu ti netreba PH. Pogledaj kak je to na TV-u.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Prednji kraj jeste malo nizak na traktoru, ali je u trenutku slikanja na njega još montiran p.t. utovarivač sa hidrauličnom korpom za stajnjak, a i gume su mu malo prazne, pa sve skupa izgleda još niže. Inače hidraulika je niža od prednjeg mosta za cca. 50 mm, ali je opet viša od najniže točke na traktoru. Najniža točka hidraulike, kada su poluge ravne je na visini od 350 mm, a kada su poluge potpuno podignute iznosi cca. 270 mm.
Visina podizanja je 930 mm, a spuštanja 180 mm.
Kardan je izveden preko hidromotora od 60 ccm, koji na 500 min-1 razvija snagu od cca. 22 kW, dok na 1000 min-1 razvija snagu od cca. 40 kW. Proizvođač hidromotora je Parker.

Hvala na pohvali.

zanima me dali se smjer vrtnje prednjeg kardana moze okrenuti jer bim htio u jedno dogledno vrijeme montirati prednju hidrauliku i kardan na jedan manji traktor a na nju bim kopčao cirkular za pilenje drva zato mi treba da je vrtnja kardana lijeva (ili bim stavio svrdlo za cijepanje ali mislim da nebi bio dovolj okretni moment iz hidromotora).
da pojednostavim dali se moze montirati hidromotor kojemu se moze mijenjati smjer?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ako je pogon vratila preko hidromotora onda promjena smjera nije problem, treba smo imati dvosmjerni razvodnik, bar su moj iskustva takva, osim ako nije postavljen neki poseban hidromotor.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako je pogon vratila preko hidromotora onda promjena smjera nije problem, treba smo imati dvosmjerni razvodnik, bar su moj iskustva takva, osim ako nije postavljen neki poseban hidromotor.

znam iz iskustva da svi hidromotori ne mogu vrtiti lijevo i desno....
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
a ja znam iz iskustva da se svi hidromotori mogu vrtit i desno i lijevo
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a ja znam iz iskustva da se svi hidromotori mogu vrtit i desno i lijevo

imš hidromotore koi mogu biti i hidropumpe ali ne mogu vrtiti u oba smjera propišaju u 2 minute:?
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
imš hidromotore koi mogu biti i hidropumpe ali ne mogu vrtiti u oba smjera propišaju u 2 minute:?

svaki hidro motor moze se koristiti kao pumpa jer je potpuno ista konstrukcija
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
svaki hidro motor moze se koristiti kao pumpa jer je potpuno ista konstrukcija


mislim da ne može biti hidro motor i hidro pumpa i vrtiti u oba smjera (SVAKI HIDRO MOTOR)
 
Posljednje uređivanje:

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
zanima me dali se smjer vrtnje prednjeg kardana moze okrenuti jer bim htio u jedno dogledno vrijeme montirati prednju hidrauliku i kardan na jedan manji traktor a na nju bim kopčao cirkular za pilenje drva zato mi treba da je vrtnja kardana lijeva (ili bim stavio svrdlo za cijepanje ali mislim da nebi bio dovolj okretni moment iz hidromotora).
da pojednostavim dali se moze montirati hidromotor kojemu se moze mijenjati smjer?

Sa navedenim hidromotorom se može mijenjati smjer vrtnje jer je
BI-DIRECTIONAL.

Inače isti navedeni hidromotor može vrtjeti u oba smjera i može biti ili pumpa ili hidromotor, što se može isčitati na oznakama na prijašnjim krivuljama snage koje sam postavio (str. 18 ), gdje oznaka PGP označava pumpu a oznaka PGM označava motor.
 
M

miroslav k

Guest
Interesuje me za cega sve koristite PH kad nemate kardan? imam i ja u planu da montiram PH pa zato Vas pitam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh