• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa moraš dodati još jedan razvodnik , ili zamijeniti postojeći
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ako zelis na tv da ostavis njegov standradni razvodnik, a dodati novi,se moze lako uraditi,dakle pred standardni razvodnik,rastavis cjevi od povrata i dovoda,i napravis racve na njima,i sa racvi crijeva i pokopcas na novi dvoradni razvodnik,dakle nije bitna hidraulika bitan je razvodnik i cilindar,i onda slobodno imas stari razvodnik za nazad.a novi dvoradni za naprijed i dvoradni cilindar recim za ralicu ili dasku,da je podizes i spustas odnosno pritiskas,jedini problem je u sigurnosnom ventilu,ili ventilu za pritisak u hidraulicnom sistemu,jer kod tv taj se ventil nalazi u razvodniku,da li je tako kod ovih novih dvoradnih razvodnika neznam,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nemaj bojazni od grijanja ulja :gitarist:

Danas razgovarao u firmi koja radi cilindre, uradit ce mi cilindar promjera 60mm i klip 40mm sa hodom od 500mm, priključci (kugle) za nekih 100 EURA, e sad neznam Savo crijeva unutarnjeg promjera 10mm po metru mi traze 6 EURA plus završetci, stoji li ta cijena (trebam nekuh 10-ak m).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
tu je to negdje mada velike su razlike koje je crijevo , 1SN 2SN 4SN , ako je 1SN onda je skupo
SN=slojevi oplata (broj oplata)
a koliko su piključci?

zašto ne vidiš da upasuješ crijevo od kiperke prikolice , ono ti ima holendere 22X1.5 ja mislim da je 13mm , a fora je što imaš da kupiš ova jeftinjačka , ja kupio par komada koja su na mome cjepaču i za sad nijedno nije puklo , rade mi na oko 140BARa
crijevo dužine 1m sa holenderima sam plaćao po 8evra , duža su i jeftinija ako gledamo po dužnom metru a ima ih po 5m dužine
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Neznam koliko plata imaju ova crijeva sto mi se nude, ali nisam te razumio za crijeva od prikolice, koliko dođem 5m (posto meni treba 2x5m)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
neznam tačno koliko je to od 5m , ali ti kažem da sam plaćao 1m 8evra , znači crjevo je dugo samo 1m i sa holenderima košta 16km
e sad ako uzmemo u obzir to , onda crijevo od 5m dužine mora biti jeftinije od 8e po metru jer se odbija cijena holendera
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kontam, kod mene prikolica loznica, a kod nje crijevo u kompletu, bez metalne cijevi kao kod nekih pa imaju taj 1m crijava.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koja sad montaza ne razumijem, zar 20KM sto stavi na presu, ja mislio montaza, ugradnja crijeva na stroj, haha
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
koja sad montaza ne razumijem, zar 20KM sto stavi na presu, ja mislio montaza, ugradnja crijeva na stroj, haha

"Majstorski" se posao skupo naplaćuje. Ima i kod nas ovi što se bave tim crijevima neznam kakve su cijene, nešto ne vjerujem da su jeftini. Jer im je sve ostalo skupo. Ja imam 2,3 polovna ali su svak kratka, možda po metar.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
To i jest problem, hoce da im oremo neke male pafrcele i brda za 10 EURA po dulumu, a vidi njh. jegov stroj ne kosta ni pola cijene mog traktora i prikljucaka, niti ima na njemu neko odrzvanje, obicna presa i kakav je to majstro sto stavicrijevo u onu presu, a prije toga je sve zaracunao i crijevo, i prikljucek, pa onda jos 20KM, pa malo i to pa PDV jos. Kad ce seljak naplacivati PDV, sad mi ideja dosla kad budem radio nekom uslugu sa traktorom dodam mu jos PDV, svi ga dodaju zasto nebi i ja.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
nisam dugo bio na forumu,pa da i ja malo pisem, skoro su mi trebala hidraulicna crijeva za prvi utovarivac pa da kazem cijene koje sam ja placo,crijevo 15 km(7,5e) metar,caura 3 km(1,5e)prikljucak zavisi dali je pod uglom ili je obicni holender ili oko,u glavnom prikljucci su od 5 do 10 km(2,5 -5e) i uz sve to 5 km(2,5e)sto ga stavi pod presu i stegne,uglavnom skupo al stas kad moras
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zanimljivo, jer Carraro nije inače nudil prednju hidrauliku za modele AgriUp i Agriplus.
Znam da ovi modeli traktora imaju jako niski prednji kraj, no nije li hidraulika malo preniska, tj. niža od prednjeg mosta?
Kakav je način uključivanja prednjeg kardana (električni kuplung ili hidraulični)?
I čiji je prednji kardan: Vaš ili neke poznate marke (Stemplinger, Hydrac...).

Inače, pohvala na tome da se i kod nas nekaj razvija i proizvodi.

Update:
Ne vidi se dobro, jel' pogon kardana hidrostatički ili direktno s motora?
 
Posljednje uređivanje:

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Prednji kraj jeste malo nizak na traktoru, ali je u trenutku slikanja na njega još montiran p.t. utovarivač sa hidrauličnom korpom za stajnjak, a i gume su mu malo prazne, pa sve skupa izgleda još niže. Inače hidraulika je niža od prednjeg mosta za cca. 50 mm, ali je opet viša od najniže točke na traktoru. Najniža točka hidraulike, kada su poluge ravne je na visini od 350 mm, a kada su poluge potpuno podignute iznosi cca. 270 mm.
Visina podizanja je 930 mm, a spuštanja 180 mm.
Kardan je izveden preko hidromotora od 60 ccm, koji na 500 min-1 razvija snagu od cca. 22 kW, dok na 1000 min-1 razvija snagu od cca. 40 kW. Proizvođač hidromotora je Parker.

Hvala na pohvali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Čuj, imali smo prije nekih nesporazuma i prepucavanja, no zaboravimo to.
Nemoj moje kritike shvaćati kao prigovaranje, već dobronamjernu želju za poboljšanjem.
Napredujete, i to mi je drago.

Od kud pogonite hidrauličku pumpu(s kardana otraga)? Znači da ima zasebni spremnik ulja ili koristite ulje iz getribe? Ima li i dodatni hladnjak ulja jer za prenesti 40kW ima bar 5kW gubitaka?
Kaj namjerava gazda traktora pogoniti s prednjim kardanom?
Pretpostavljam da je hidromotor zupčasti i ima još reduktor.

Da, za prednju hidrauliku bi bilo zgodno da su prednji kotači 11.2-24".

Inače, Carraro ima vrlo nezgodno izvedenu prednju koljevku, pa mi se čini da večinu sila nose ove uzdužne grede. Svaka čast, bil je to izazov za napraviti.
Pretpostavljam da planirate raditi hidraulike i za druge modele traktora. Hoće li biti iste (naravno s drugačijim konzolama, poput Lešnikovih) ili za svaki tip traktora pojedinačno.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Čuj, imali smo prije nekih nesporazuma i prepucavanja, no zaboravimo to.
Nemoj moje kritike shvaćati kao prigovaranje, već dobronamjernu želju za poboljšanjem.
Napredujete, i to mi je drago.

Od kud pogonite hidrauličku pumpu(s kardana otraga)? Znači da ima zasebni spremnik ulja ili koristite ulje iz getribe? Ima li i dodatni hladnjak ulja jer za prenesti 40kW ima bar 5kW gubitaka?
Kaj namjerava gazda traktora pogoniti s prednjim kardanom?
Pretpostavljam da je hidromotor zupčasti i ima još reduktor.

Da, za prednju hidrauliku bi bilo zgodno da su prednji kotači 11.2-24".

Inače, Carraro ima vrlo nezgodno izvedenu prednju koljevku, pa mi se čini da večinu sila nose ove uzdužne grede. Svaka čast, bil je to izazov za napraviti.
Pretpostavljam da planirate raditi hidraulike i za druge modele traktora. Hoće li biti iste (naravno s drugačijim konzolama, poput Lešnikovih) ili za svaki tip traktora pojedinačno.

Hidromotor pogonimo sa traktorskom pumpom i njegovim uljem. S obzirom da će vlasnik koristiti navedenu hidrauliku za pogon roto kose, hladnjak ulja nije potreban, jer će taj hidromotot biti minimalno iskorišten.
krivulja snage.jpg
Na gornjoj slici je grafički prikaz omjera snage, broja okretaja i protoka ulja. Vidi se da će za navedene namjene hidromotor raditi na minimumu svojih kapaciteta što ne smije dovoditi do zagrijavanja ulja, s obzirom na količinu koja se nalazi u traktoru.
Hidromotor jest zupčasti, ali je prijenos direktan, jedino je na njegovo vratilo montirano kardansko vratilo sa ležajevima i kučištem, tako da hidromotor ne trpi aksijalna opterećenja.
S obzirom da iza sebe imamo nekoliko prednjih hidraulika sa kardanskim vratilom koji radi na isti princip, mogu reći da je za te namjene to ispitana varijanta. Planiramo proizvodnju za sve traktore, s time da bi se mijenjale samo konzole, a hidraulika bi bila identična.

Hvala na konstruktivnim pitanjima i primjedbama. Ljudi smo.

P.S. Ako mi je što pobjeglo, napišite jer sam ovo sročio na brzinu. Hvala.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh