• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma ovo je za sve pohvale...... čovjek s željom i malo interesa, dosta mozganja i igrarija oko toga to stvarno treba znat i imat živce izvest odlične stvari koje itekako mogu konkurirat ozbiljnim proizvodima.... svaka čast:supz::supz::supz::partyman:

vidim da se voliš dosta igrat oko tog željeza, samo mi nije jasno kako se nisi upustio u konstruiranje utovarivaća nego si ga kupio......? nije bila ispaltiva investicija ili je bilo nešto drugo po strani....
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Svaka čestitka od mene!! (a rijetko dijelim komplimente)
Drago mi je da ima ljudi koji razmisljaju i rade na takav način!
Bilo bi dobro kad bi i drugi ljudi, proizvođači, poduzetnici, amateri i u ostalim djelatnostima poljoprivrede i ostalih grana počeli raditi i razmišljati na takav način i mijenjati svoje neutemeljene stavove i načine razmišljanja.
Makar to ne garantira nikakav životni uspjeh ali je to ispravan put...!!

Da se vratim na temu..
Koja bi trebala niti podizna moč na mjestu kopčanja i koja bi bila okvirna cijena izrade ph?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Hvala na pohvalama; koristim stečeno znanje da bi si olakšao posao, a pošto je teško u današnje vrijeme kupovati novo, onda ostaje "uradi sam" princip, a taj je često i najbolji...

-> kikic_MF - tada nisam imao dovoljno kvalitetne alate za napraviti, a i trebao nam je hitno pa smo dogovorili izradu s gospodinom Faićem koji je sve napravio prema našim zahtjevima (čak i boju) i mogu reći da je bio vrlo korektan.

-> Ivica - potisna moć cilindara je ukupno 13.5 tona, uvlačna je manja. Na tom kraku ukupno sigurnih 5 tona. Dovoljno za sve što ću raditi. Cijenu ti neznam, u Strojometalu ih imaš od 12 500 + pdv čini mi se...ima na njuškalu, a vjerujem da će ti Goran Faić moći točnije odgovoriti na to pitanje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
-> Ivica - potisna moć cilindara je ukupno 13.5 tona, uvlačna je manja. Na tom kraku ukupno sigurnih 5 tona. Dovoljno za sve što ću raditi. Cijenu ti neznam, u Strojometalu ih imaš od 12 500 + pdv čini mi se...ima na njuškalu, a vjerujem da će ti Goran Faić moći točnije odgovoriti na to pitanje

više nemože ni prednji most izdržati :gitarist:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
više nemože ni prednji most izdržati :gitarist:

Slažem se, i ja mislim da ne može, a i ne treba. Nema ništa što bih ja nosio a da bude takve težine
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
većim cilindrom se samo gubi brzina dizanja koja je bitna stavka ako se češće radi sa ralicom
ja sam stavio prvo dva cilindra naprijed i bilo je užasno sporo , kada sam jedan skinuo brzina mi je sasvim odgovarajuca a sve što sam trebao da dignem digao je bez problema , znači ne treba ni pretjerivati :partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Odrađeno,,,,sve za 10-tku,,,,,,:partyman:svaka čast,,,,sviđa mi se jer je pedantno složeno,,,sve na svojem mijestu,m,,i cijevi i sve posloženo kako triba,,,,a na kraju i logo sa strane,,več sam bija mislija da je kupljen original.....još jednom,,,,svaka čast..

Bit če naruđbi..:shock:;);)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Odrađeno,,,,sve za 10-tku,,,,,,:partyman:svaka čast,,,,sviđa mi se jer je pedantno složeno,,,sve na svojem mijestu,m,,i cijevi i sve posloženo kako triba,,,,a na kraju i logo sa strane,,več sam bija mislija da je kupljen original.....još jednom,,,,svaka čast..

Bit če naruđbi..:shock:;);)

Hvala, rekoh već, ljepota je u detaljima. Nikakve narudžbe; možda jednog dana ako se otvori što
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Degenhart

DSC00418.jpg


DSC00417.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
neki dan na jednom placu sam vidio lijepu PH sa kardanom

slika046m.jpg


cijena kompletnog traktora je 9500e , nisam pitao dali je samo PH na prodaju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
moguće , kada sam pokazao slike drugaru @rashoug on mi reče da je i kolijevka različita
ja neznam oko SDFa ništa ali svidjela mi se PH opasno :prayer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
neki dan na jednom placu sam vidio lijepu PH sa kardanom

slika046m.jpg


cijena kompletnog traktora je 9500e , nisam pitao dali je samo PH na prodaju

Nemreš ovu skinuti. Mislim možeš, ali ju nemreš ugraditi na drugoga bez promjene koljevke. Kardan čak i nije važan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ovaj drugar ima hurlimana 358 i on bi vjerovatno išao na to da je kupi pa da svoju kolijevku vrati na ovoga sameta
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
ovaj drugar ima hurlimana 358 i on bi vjerovatno išao na to da je kupi pa da svoju kolijevku vrati na ovoga sameta

Pa zar nije lakše i jeftinije napravit novu prema traktoru?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
možda i jeste ali bez kardana , njemu je prednji kardan potreban
 

Najnoviji postovi

Na vrh