• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
To je jedina opcija. H358 ima drugačiji motor i kolevka sigurno nebi pasala...

Kardan možeš izvesti pomoću hidromotora ili kao što je već prije rečeno, osovinom povezanom sa stražnjim kardanom. I sve to je manje posla i bolje nego mijenjati koljevku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kardan možeš izvesti pomoću hidromotora ili kao što je već prije rečeno, osovinom povezanom sa stražnjim kardanom. I sve to je manje posla i bolje nego mijenjati koljevku.
Vjeruj, gotovo neizvedivo (kardanska osovina). Ovo s hidromotorom je nužno zlo, jer nemre prenesti snagu motora.
 
M

miroslav k

Guest
Imam pitanje za vlasnike PH,
kako koristite drljacu napred?
Pošto imam PH probao sam da kacim drljacu napred, normalno lance i krila sam okrenuo na smer guranja, topling sam skratio da zadnji kraj drljace bude nizi od prednjeg i nekako mi se cini da drljaca ide duboko, pa me interesuje da li ima neka caka u stelovanju ili ne sme skroz da se spušta, (ja sam spustao na plivajuci polozaj a ne na prinudni.
? ? ?

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve si dobro napravio samo nesmiješ puštati drljaču na plivajuči položaj....jer pošto ju guraš ona se ukapa...kak da kažem, traktor ju pritiska u zemlju...ja več par godina radim s drljačom napred, samo 3 krila i puštam ju na odreženu visinu, kad ram malo pritisne drljače tu zaustavim i tako ju nosim, samo nesmije na plivajuči, ukapa se traktor, moglo bi se desiti da pukne i da prođeš preko nje ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Vjeruj, gotovo neizvedivo (kardanska osovina). Ovo s hidromotorom je nužno zlo, jer nemre prenesti snagu motora.

Zašto neizvedivo? Ne vidim neki problem..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zašto neizvedivo? Ne vidim neki problem..
Nema mjesta, ak nećeš da se vleće po podu. A ak misliš na sa strane, onda treba smanjiti anšlag.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Nema mjesta, ak nećeš da se vleće po podu. A ak misliš na sa strane, onda treba smanjiti anšlag.

...ili staviš nekoliko kardanskih glava i kućišta ispod traktora i skreneš osovinu kako ti paše.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma najdednostavnije je hidro pogon, ako traktor ima dovoljan protok ulja, ako ne onda nesto kemijati sa radilice motora kardanom do reduktora koji bi usporio, sad jedino kako rijesiti ukljucivanje, takodje da se ne vrti bvz kad kardan nije u upotrebi, a radise npr transport na 2500 okr u min, nebi bilo dobro za reduktor da se stalno vrti. tj spojku, mozda uzeti neku originalnu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Videl sam to. No nejde baš tak.
Dugo sam razmišljal kak to izvesti na mojem, ali nema mjesta. Kotači dolaze na par cm do bloka motora. Ak se ide ispod prednjeg mosta, bilo bi jako nisko.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Videl sam to. No nejde baš tak.
Dugo sam razmišljal kak to izvesti na mojem, ali nema mjesta. Kotači dolaze na par cm do bloka motora. Ak se ide ispod prednjeg mosta, bilo bi jako nisko.

Klirens na Rusu je 39 cm ako se ne varam. Kod izrade prednje hidraulike pomaknuo sam ga na 42, znači ako je do gornjeg ruba koljevke 95 cm, pola toga je prednji most, gledajući onu sliku, dolazna osovina može doći na oko 52 cm visine s tim da si tada već ispred mosta na prirubnici i možeš to prenjeti lančano još gore i eto ti optimalne pozicije. Druga mogućnost je staviti osovinu uz bok traktora i tek na prednjem kraju prenjeti lančanim prijenosom na kardansku osovinu u sredini. Ili sve to zanemariš, staviš klipnu pumpu većeg tlaka i protoka direkt na radilicu i preneseš njezinu silu na hidromotor. Tu nestaje onaj problem "prijenosa snage traktora na kardan" o kojem si pričao, ako je pumpa pravilno dimenzionirana. Evo npr. cijeli Bourgoin berač funkcionira na taj način...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Koju snagu taj hidromotor može prenjet na nekom traktoru od 80ks i hidrauličom pumpom protoka 55l/min i pritiska 180bara??

I da budu okretaji 1 000rpm?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Koju snagu taj hidromotor može prenjet na nekom traktoru od 80ks i hidrauličom pumpom protoka 55l/min i pritiska 180bara??

I da budu okretaji 1 000rpm?

15kW, 22ks. Okretaji ne igraju ulogu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
15kW, 22ks. Okretaji ne igraju ulogu.

Pa to je slabo nekak:scratch:confused:

A dal se kak može izračunat koliku snagu daje ako je pogon direkt preko radilice?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam poceo prikupljati djelove za prednji hidraulik na john deere 3650,

nosac i poluge sam nabavio jos samo klipovi i pocnje sastavljanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa to je slabo nekak:scratch:confused:

A dal se kak može izračunat koliku snagu daje ako je pogon direkt preko radilice?

Koliko može motor dati i getriba prenesti...dakle cca 5...10% manje od raspoložive snage na radilici...jednako kao i na zadnjem kardanu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Najbolje je onda opcija preko radilice motora,jer neznam kak bi taj hidromotor izdržao da mora npr; tjerat kosu cijeli dan:scratch:scratch:scratch

E htio bi još nešto upitat,naletio sam na jednu ph,ima na sebi poluge,cilindre,dakle kompletna je samo nema nikakve nosače za traktor,cijena je 850E pa me zanima dal je to povoljno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Najbolje je onda opcija preko radilice motora,jer neznam kak bi taj hidromotor izdržao da mora npr; tjerat kosu cijeli dan:scratch:scratch:scratch

E htio bi još nešto upitat,naletio sam na jednu ph,ima na sebi poluge,cilindre,dakle kompletna je samo nema nikakve nosače za traktor,cijena je 850E pa me zanima dal je to povoljno?

Zavisi za kaj ti treba i kaj ima od opreme. Na koji si ju traktor mislil deti?
Meni se čini puno, no pitaj majstora koliko košta.

Može ti hidraulika prenositi snagu, samo su veći gubici nego na jednom paru zupčanika. Na mojem, uostalom kak i na tvojem hirliju, bi trebalo mijenjati koljevku. A onda nemam kam z rezervoarom goriva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh